Meruňky do vyšších poloh



host - 234.102 (?)
9.10.2021 22:33

Ktoré odrody marhúl dozrievajúce pred Velkopavlovickou by sa hodili do vyšších polôh?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 86.37 (?), 18.10.2020 13:30, zobrazeno: 2737x

Dobrý den, 

mohl bych poprosit o radu? Chtěl bych letos zasadit 2 řady po 5 stromech. První řada meruněk a druhá švestek. Nevadí tato kombinace? Bohužel oblast je v mrazové kotlině, tak se dívám po odolnějších odrůdách, které by snesly i horší klimatické podmínky (nadmořská výška: 406 m. n.m). 

Vybral jsem: 

Meruňky: Ledana, Lerosa, Kioto, Hargrand, Goldrich

Švestky: Amers, Haroma, Jojo, Katinka, Čačanská rodná

Děkuji za Vaše názory, zkušenosti apod. 

S pozdravem Martin Kyjovský 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 229.209 (?), 27.10.2020 10:28
Kioto a pinkcot som akurát vykopal a kúpil 2x leskoru a vehardu..leskora bola skvela chutná ako z nizin..kioto chuť sladká možno, ale chuť po marhuliach nikde... slivky všetci si chvália u nás toptaste..tu by som tam zaradil..hanita mne osobne chutila asi lepšie čiže Hanita, a možno pre niekoho fadna ale celkom fajn bola aj Topstar plus aj je celkom spoľahlivá zatiaľ..Jojo by som vymenil za jofelu som 450nm
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 27.10.2020 16:05

Pro Kioto mám určitou slabost, i když to není chuťová TOP marhuľka, stejně jako třeba pro Hargrand, která se může zdát taky málo meruňková. Z "topů" je Topstar jedna z těch lepších, Jofelu, Jolinu a Jogantu mám taky, ale nic konkrétního zatím nemůžu říct. Místo všech těchto švestek, bych doporučil třeba Bystrickou muškátovou a jiné Domácí švestky. To je pochoutka, pane. Hanita je taky výborná a je ranější. Toptaste je Toptaste. smiley Někomu vyhovuje, někomu už méně. Pravá Domácí švestička je ale nejlepší. cheeky Jojo je propadák, i když byly roky, kdy nebyl špatný. Stejně tak Tophit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.29 (?), 27.10.2020 18:15

když už jsme u švestek, posílám foto sobotního posledního setřeseného košíku. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 28.10.2020 18:03

To je Presenta, pane Waltere? Já bych si tak dal zase švestku cheeky, že by mně vůbec nevadila ani ta kritizovaná Azura. Pane Morvaji, kam jste to vkládal fotky letošní úrody na té vanilkové COT meruňce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.41 (?), 28.10.2020 18:26

Kde se dá koupit Jolina, je někde v nabídce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 86.37 (?), 1.11.2020 21:41

Bystrická je výborná odrůda, ale má nízkou odolnost proti šárce. Jelikož soused má staré švesky napadené Šárkou, nevim, zda-li to risknout. Vzdálenost je cca 250 m. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.102 (?), 9.10.2021 22:33

Ktoré odrody marhúl dozrievajúce pred Velkopavlovickou by sa hodili do vyšších polôh?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika