Meruňky 2023



host - 248.36 (?)
2.7.2023 21:23

wink moje číči na tom mulči rády odpočívají...           Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
                     
host - 81.144 (?), 2.7.2023 7:16
I když u té cibule je tam nějaká receptůra proti dešti... Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10156) - 70.240 (?), 2.7.2023 11:16

Že by se meruňkám líbil posekaný trávník, tak to jsem ještě neslyšel, ale jako vtip dobrý, Martine. Takže čistě bílá meruňka je pouze ten Šalach ananasny, jak vidím. Snad příští rok pokvete a nezmrzne. Nikde jsem si taky nevšiml iniciálů pána Fialy. Jak tady kdosi psal, působí na "truc" fóru nebo FCB. kapišto 234.46?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 2.7.2023 11:48

Ne fakt, nad krátkým trávníkem je větší teplo a sucho, rychleji se ohřívá vzduch, možná i méně létající havěti a houbových chorob, něco podobného jsou meruňky u zdí, kolem často tráva není + teplo ze zdi, ideální mikroklima.  MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10156) - 70.240 (?), 2.7.2023 12:03

Nevím. Trávník spíš odebírá vláhu a živiny. Ideální je mulčování, které naopak vláhu zadržuje a po rozkladu dodává nějaký ten humus. U vás to možná neplatí, ale tady je sucho jako hrom. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 2.7.2023 12:16
Hlavně v mladých výsadbách výška trávníku max do 10 cm a pak sekat. Toho jsem se držel v minulosti a budu i v budoucnu. Jestli to pohrabete a nebo necháte ležet, má to spíš vliv na další růst trávníku a než ovocných stromů. Když se nastýlá větší vrstva trávy na jedno místo je potřeba dodávat dusík, u ovocných stromků to má v našich podmínkách nevýhodu v tom, že se tam drží hraboši. Včera jsem sadil nějaké sazenice révy z květináče a v zemi máme v Chřibech vlhko. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10156) - 70.240 (?), 2.7.2023 12:42

Dusík musíte dodávat ať už mulčujete, nebo ne. Hlavně broskvoním. Nevýhoda případných myší pod mulčem je známá. Já si nemůžu pomoct, ale jak někde vidím vysokou trávu nebo kopřivy, hned bych sekal a s tímto materiálem pak mulčoval. Hlavně ty kopřivy. Jak známo rostou právě na půdách bohatých na dusík. Kdysi jsem dělal i zákvas na zálivku.  Tady ve městě jsou v tomto ohledu silně omezené možnosti. Pan SPCH také psal cosi negativního o mulčování.  Před lety jsem si nechal přivést valník štěpky a na žádné úhyny stromků si nevzpomínám. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 2.7.2023 13:10
Já ovocné stromy nikdy nemulčoval žádným matrošem. Neviděl bych díry, nemohl bych dávat vykuřování, případně pasti a pro kočky by to bylo taky nevýhodné. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10156) - 70.240 (?), 2.7.2023 15:07

Však já to nikomu nevnucuju, pane Biglere. Před lety jsem viděl na Hornosvratecké vrchovině v jedné vsi pár broskvoní před plotem nádherně zamulčovaných nadlouho posekanou trávou, jen jsem si řekl - to je dobrý pěstitel. Tady stále rozhrabují mulč kosové, ale na takto nadlouho posekanou trávu, pěkně zaschlou v silnější vrstvě, nestačí. Tu už nerozhrabou. Pak stačí jen občas mulč prolít vodou a sucho tolik nevadí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.36 (?), 2.7.2023 21:23

wink moje číči na tom mulči rády odpočívají...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.20 (?), 3.7.2023 19:01

Dnes bola vo Švajčiarsku degustácia ovocia, na fotke koštovka marhúľ Mia a Elsa(Lisa) tie už sú u kámoša zasadené, potom je tam nová hruška Fred.

Mia,Lisa
Mia,Lisa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika