Meruňky 2023



host - 234.46 (?)
1.7.2023 12:12
Parádní meruňky, pane Fialo! 👍👍👍
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
host - 49.56 (?), 30.6.2023 20:23

5

Apriqueen
Apriqueen
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.56 (?), 30.6.2023 20:24

6

COT 10 - 90
COT 10 - 90
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 30.6.2023 22:08
Tak to je smůla, ale proč 3 tydný před sklizní používat Prolectus, když se dá použít Magnicur...? Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 30.6.2023 22:21

Pane MH, ono je i myrobalán a myrobalán, a že je mezi nimi takový rozdíl bych nečekal, ale zjistil jsem to při renovaci sadu a vytrhávání. A musím říct, že toho fachmana, který mi před tím než jsme doma celý sad zaštěpovali, dodal tu největší dávku, bych nakopal do..., víte kam. Ale tatínek jim všem těm odborníkům, jejich podnožím, odrůdám a postřikům pořád bezmezně věří... Nakopat je všechny, s nima se dá akorát tak sušit seno a pást krávy. A to nepíšu o my-kl-a... Biegler

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 1.7.2023 10:54

Odpověď je velice jednoduchá, nejmilejší pane Bieglere. Protože Prolectus jsem tady měl, Magnicur Quick nikoliv. Pravda je, že ptáci se švestek do té doby než jsem přijel, ani nedotkli. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 1.7.2023 11:37

Dodatečně jsem si všiml příspěvku pana MH. Vidím, Martine, že máš s použitím Prolectusu proti moniliové hnilobě plodů úplně stejnou zkušenost. Panu PP, který měl o tento způsob "konzervace" plodů na stromě zájem, bych doporučil, aby si to dobře promyslel. Stalo se mi to poprvé. Před dvěma lety jsem použil s předstihem proti moniliové hnilobě pozdních švestek Talent a pak i Teldor (Magnicur Quick) a nic cítit nebylo. Co se týče těch nejranějších meruněk, tak Priciu, Tsunami a Auroru asi vypustím. Že se jim někde na jihozápadním Slovensku nic nestane, není pro mě žádný argument. Co se týče těch fotek neznámého autora, tak Vanilla Cot není bílá meruňka, Martine? U té Veselky nevím, proč to dělá. Jinak by to byla meruňka optimálního a zdravého růstu s velmi dobrou odolností proti mrazu v květu, přitom za časného (nikoliv opožděného) kvetení, což je docela rarita. Například Velita nemá nic stejně jako Vesprima. Obsypaná je naopak Veharda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.46 (?), 1.7.2023 12:12
Parádní meruňky, pane Fialo! 👍👍👍
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 1.7.2023 13:46

Na JZ slovensku budou ty Vanilly každou chvíli už zralé podle fotek smiley, pěkné meruňky i trávník vzorově posekaný, to se meruňkám líbí. yes

Vanilla má plody na pohled zbarvené, ale dužina je bělomasá. cheeky

S Prolectusem na plody broskví tedy váhám, jestli fakt způsobuje tu pachuť, ale bylo to jen na části plodů, odstatní plody byly dobré, spíš to vypadalo že ty jalové plody chytily pachuť. Broskve už jsou teď navrtané obalečem a to dost, zatím nehnijí, většinou to bylo před zráním. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 2.7.2023 7:07
Co je Magnicur na plísen do cibule, píšou, že už se pak nehodí na konzumaci natí. U ovoce se pravděpodobně počítá s tím, že ho před konzumací každý důkladně opláchne. To já v případě monilie nic nenechávám náhodě a vždy mám v zásobě více přípravků. Vzhledem k ceně za kterou jsem Prolectus koupil se oplatí pouze případně na merunky nebo víno na švestky ne. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 2.7.2023 7:13
Pane MH, já loni Proletus použil jednou na odrůdu Pinkcot a žádné pachutě jsem tam necítil, ale to je jediná moje zkušenost s ním. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika