Meruňky 2023



host - 6.58 (?)
27.6.2023 13:34

Super. Dajte potom hodnotenie chuti a nejaké fotky keď budú dozrievať resp. už dozrejú. Tak ako je u Vás zvykom :) Vopred ďakujem. Igor

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 27.6.2023 12:17

Sice vůbec netuším, o koho se jedná, ale blahopřeju, pane 107.104. Ten Tardicot moc odolnosti vůči mrazu teda po Bergeronu nepobral, to je fakt. Opakovaně zmrzá. Rozhodně je odolnější Bergeval a o něco méně odolný Bergarouge (počat plodů - prsty jedné ruky). Doufám, že se znovu ozve Marek z Poděbrad (jestli to píšu správně). Ten Koolgat by mohl mít plody, když Orangerd zmrzne, pokud zraje ve stejnou dobu. Co se týče odolnosti Leskory proti monilii, tak prozatím se dá ochránit stejně jako jiné citlivé odrůdy, třeba Bergeron (Signum).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.58 (?), 27.6.2023 12:35

Pán Petr, uspel ste nakoniec s Far- odrodami? Farhial a pod. Podarilo sa Vám tieto neskoršie niekde zohnať? Igor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 27.6.2023 13:00

Zdravím, Igore. Farhial má letos pouze jeden plod, osatní shodil, anebo zmrzly. Farclo má dva. Pravděpodobně bude odolnější to Farclo, protože mělo jen pár květů na rozdíl od Frahialu, který kvetl mnohem více. Pak jedině ten "dušičkový" Kech Psar. Rouby ale nekvetly. Vlastně jeden ano, ale plody na něm nejsou. Proč některé sorty náhle zmizí z prodeje, to netuším. Stejně tak Pricia, nebo i ty slavné COCOTY.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.58 (?), 27.6.2023 13:34

Super. Dajte potom hodnotenie chuti a nejaké fotky keď budú dozrievať resp. už dozrejú. Tak ako je u Vás zvykom :) Vopred ďakujem. Igor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 27.6.2023 14:04

Farhial má velice dobré hodnocení jak od Davida (nejlepší pozdní meruňka), tak na videu z you tube, které jsem sem vkládal, ale už nevím kam. Nějaký pěstitel z Moravy tam představoval tuto meruňku zralou v půlce září. Z Farcla jsem byl nadšen minulý rok, ale hlavně to bylo nadšení z toho, že v řijnu jsou ještě k mání nějaké meruňky. Jinak se to nedalo s letními meruňkami vůbec srovnávat. Když budou, rád si je dám, i když jsou sušší. Jsem zvědavý i na to, co se vyklube z Congatu, který by měl zrát na přelomu srpna a září, no a hlavně na Alenou z Kroměříže chválené FARELY, kde se mně ujaly snad všechny rouby, na rozdíl od jiných odrůd. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.185 (?), 27.6.2023 18:52

Congat a Farely, dajte potom vedieť svoje hodnotenie. Ja mám čerstvo zasadenú Farbaly, na skúšku... Farely sa mi zohnať nepodarilo. Igor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.20 (?), 27.6.2023 20:16

P.P. niečo pre teba píšu o tebe na inom fóre. 

P.P príspevok
P.P príspevok
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 27.6.2023 21:36

Sváteční Orangered pomalu vybarvuje. Je to lahůdková záležitost pokud je plodů méně. A letos je jich setsakramentsky málo. sad

Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 27.6.2023 21:41

Ta Leskora je opravdu skvělá. Máte ji také, pane Igore? Rouby Farely jsem měl od pana MH. Od koho je má on, to nevím. Pan MH hlavně disponuje tou Pricií. Myslím, že zase takový předstih oproti Leskoře tam nebude. Hlavně ta Leskora je fakt výborná, ta se hodně povedla. Na takto ranou meruňku fakt úžasné. Hledal jsem na Farhialu ten jediný plod, o kterém jsem psal, a už jsem myslel, že ho shodil, ale stále tam je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 249.55 (?), 27.6.2023 22:15

Tak to gratuluji do Pardubic.-) my tu Orangered máme letos jen v kompotu. Letos je jen trocha Uly, Lejuny a něco málo Orange Summer a nějaké nadějné hybridy vlastní provenience, jinak úplné nic. Obdobně broskve, tam je to letos taky slabota... ale proběhla mrazová a houbová selekce, tak aspoň vidíme, co je skuečně hodně odolné... david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika