Meruňky 2023



host - 234.110 (?)
11.6.2023 12:54
Detto.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 11.6.2023 11:01

Jediným ověřeným pěstitelem Pricie tedy zůstává i nadále Martin. Přesně nevím, jestli se ti nějaké rouby "Thyrinthosu" ujaly, ale můžeš pak porovnat, kdy obě odrůdy dozrávají a jejich kvalitu. Teoreticky by měla být Pricia chutnější. Odolnost proti mrazu v květu bude možná podobná.


"Thyrinthos"
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 11.6.2023 11:12

Priciji jsem na jaře zrušil, buď vymrzly květní pupeny nabo zmrzla v květu.Teoreticky by měla zrát +- s Tsunami (V.P -30),takže v letošním podprůměrném jaru nemůže být v takové fázi dozrávání ani v nejteplejších oblastech Moravy a to ještě za předpokladu že tam nemrzlo.Pár meruněk mám na Bergenu, Luizetu a V.P. ty mám pojmenoványsmiley.Překvapila Cegledi Bibor, díky pozdnímu kvetení unikla jarním mrazům, ale je to malý stromek na St. Jul.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.110 (?), 11.6.2023 12:52
Pricia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.110 (?), 11.6.2023 12:54
Detto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 11.6.2023 17:07

Ty zralé Pricie na foto jsou z dědiny u Břeclavi? A nezmrzly jim nebo přitopili v sadu? Pěkná úroda opravdu. K nám se v tuto dobu vozí dovozové ze španělska, řecka... už jsem koupil 4 x různé vzorky z marketů a nedá se to jíst, nedozrálé kyselé trpké, není nad svoje meruňky. yes

Jestli ten Tyrintos Petře máš aktuální foto, tak to blahopřeju k tak ranému zrání surprise. Roub Tyrintosu se mi přijal, je naroubován v koruně hned vedle Pricie. Asi udělám dodatečně ještě květináčovku, bude jistota že v boudě nezmrzne.

Podprůměrné jaro bylo a vpodstatě i začátek léta doteď slabota tu na severovýchodě, možná že jinde to tak špatné není. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 11.6.2023 21:25

Na fotkách je většinou datum. 15 plodů slušné velikosti je na "Thyrinthosu" docela výkon. Některé odrůdy nemají díky mrazu vůbec nic. Na Tsunami přežil jen jeden plod. Leskory jsou v současné době ještě úplně zelené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 12.6.2023 7:49
Proveden postřik proti moniliové hnilobě novým balením Magnicur quick. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 15.6.2023 10:19

Odolnost Veselky vůči mrazu v květu je na mnohem větší úrovni než například odolnost ranějších odrůd typu Tsunami, Wonder Cot, Spring Blush, Aurora nebo Pricia (dle zkušeností Jirky). Letos ohromila odolností hlavně Veharda.

Spring Blush
Spring Blush
Lejuna
Lejuna
Veharda
Veharda
Veselka
Veselka
Ledana
Ledana

"Thyrinthos"

"Thyrinthos"
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 15.6.2023 20:22

Pricia začla vybarvovat. V koruně přiroubovaná pricia se taky rozzářil jeden malý plod který unikl mrazu. Zpoždění oproti čechám tu je podobně jako loni minimálně několik dní, oproti jižní moravě to bude prozatím víc jak týden skluz. Na slunku to jde, ale jinak jak příjde mrak tak je zima s bídou 18°C, ráno kolem 5°C, má se oteplit tak by mohl nějaký plod Pricie dozrát. Ten Tyrintos mě zajímá kdy bude v Pardubicích zralý. MH

Pricia 15.6.
Pricia 15.6.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.56 (?), 16.6.2023 19:05

Konečne dozrela marhulka Tsunami, aj keď premrzla zostalo na nej ešte dosť plodov.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika