Meruňky 2023



host - 153.65 (?)
6.4.2023 21:33
Podnože mám wanheimova a zelená ryngle, chtěl jsem něco pomalu rostoucího. Jinak odrůdy VP, maďarská gönci a kompakta a ještě pro spestření Asian Pearl, ale to nevím co bude...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 44.165 (?), 6.4.2023 6:43

Dnes hned potom na 6. dubna jde teď k ránu teplota dokonce směrem k -6˚C, to už meruňka asi nevydýchá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 6.4.2023 7:29
Není úplně rozhodující zda teplota na meteostanici skočí na -6, ale na celkové intenzitě jak dlouho to trvá. V každém případě já už stanici přesunu do skleníku, protože venku už není potřebná a švestky hlídat nebudu, abych mohl zhodnotit noční ochlazení pro výsadbu rajčat a okurků.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1759) - 168.103 (?), 6.4.2023 9:41

jsem rád, že konečně jsou opět mezi novými příspěvky zařazené i ty, které obsahují fotografie. Od 22.4. zařazované nebyly a tak se o nich čtenář ani nedozvěděl. Příspěvky s fotkami jsou nyní zařazeny všechny i zpětně k tomuto datu. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10133) - 70.240 (?), 6.4.2023 12:55

A je po meruňkách? To si netroufám odhadnout. Některé květy ve spodních partiích vypadají spálené, ale drží, zřejmě odpadnou později. Ostatní sice tak spáleně nevypadají, drží, protože jsou opylené, ale pravděpodobně také odpadnou. Na velké Velkopavlovické ještě všechno ani nedokvetlo, tak s tím by se dalo počítat do budoucna. Snad i na Bergeronu. Jsem zvědavý, jak dopadne odkvetlá Leskora. Věřím Goldrichu, i když rozkvétá na tom broskvoňovém semenáči dříve. Vanilla Cot ze Spomyšle vypadá celkem slibně, takže to možná ani Vanilla Cot nebude. Ale jak říkám, pozná se to až za nějaký čas. ("Čo je oportunistické, nech odpadne, a čo je zdravé nech zostane") smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1759) - 168.103 (?), 6.4.2023 13:11

všechno chce svůj čas, i zmrzlým květům a plůdkům chvíli potrvá, než odpadnou. I když bych si přál opak. U mě dnes ráno bylo o stupeń tepleji, ale stejně to na zmrznutí stačilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10133) - 70.240 (?), 6.4.2023 13:48

Jen takovou malou poznámku na okraj pro pana MH. Protože nám "Hurvínek" od července zruší obě nejbližší pošty a nenechá ani tu na lidnatém panelákovém sídlišti, tak nevím, odkud budu posílat rouby. Myslím, že u Vás se tomu taky nevyhnete. Jinak s těmi dodatečně poslanými rouby jsi to udělal moc dobře.yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.65 (?), 6.4.2023 19:56
Já mám od pondělí meruňky na lodžii v improvizovaném fóliovníku. Žádnou újmu neutrpěly, jen při manipulaci opadalo pár květů, což by se i tak stalo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.65 (?), 6.4.2023 19:59
Nebylo tam méně jak +5 stupňů, takže nějaká úroda bude. Zítra už půjdou ven, mrznout už nebude... alespoň doufám

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 6.4.2023 21:10

Na té vaší lodžii by přežily možná i bez krytí. Jaké že to máte prosím podnože meruněk? Nevím jestli jste to psal nebo už jsem zapomněl. smiley

Meruňka v květináči schovaná v zahradním domku mi přežila úplně v pohodě, bílé květy. Meruňky venku vedle domku zmrzly (-6až-7°C), možná nějaký pody na ochutnávku by mohly být, zvláště u těch větších stromů. U přiroubovaných hauzí s menším počtem květů jde vidět jak která odrůda odolává mrazu, za pár dní se ukáže.

-PzP - takže se něco z jarních roubů uchytilo? U mě z březnového roubování meruněk ze stromu na strom to vypadá dobře, vše jsem zatím nekontroloval, fučelo furt mrzlo MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.65 (?), 6.4.2023 21:33
Podnože mám wanheimova a zelená ryngle, chtěl jsem něco pomalu rostoucího. Jinak odrůdy VP, maďarská gönci a kompakta a ještě pro spestření Asian Pearl, ale to nevím co bude...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika