Meruňky 2023



host - 44.1 (?)
28.3.2023 11:36
Tak dnes ráno -2 a to u nás předpovídání mráz nebyl. Hold údolí kde se mráz drží. Na zítra až -7 to je jasný konec. Ach jo…. Zdenek
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 27.3.2023 20:23

Jo, to bylo na videu s názvem Velkopavlovická meruňka. Říkal to sadař z Velkých Pavlovic. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.1 (?), 28.3.2023 11:36
Tak dnes ráno -2 a to u nás předpovídání mráz nebyl. Hold údolí kde se mráz drží. Na zítra až -7 to je jasný konec. Ach jo…. Zdenek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 28.3.2023 12:20

A postříkal jste, Zdenku, v neděli květy Championem? Vždycky to má smysl, protože nikdy nevíte, jak to nakonec dopadne. Včera ve zprávách zase ukazovali přípravy na zapálení parafínových svíc. Zdražily údajně na 10 Euro za kus. Já osobně mám spíše obavy z mrazů příští týden, kdy budou meruňky odkvetlé a poškodí je všechno, co klesne po nulu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.1 (?), 28.3.2023 13:17
Nepostrikal, do kolika stupnu to má smysl? Asi dva roky zpět jsem Kiotu udělal konstrukci a celou ji zakryval netkanou textilií a pod ni topil elektrickým topitkem. Ten rok jsem měl široko daleko meruňky. Už to ale dělat nebudu a budu doufat alespoň v par broskví. Zdenek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 28.3.2023 14:16

ty parafínové svíce sice pomůžou, ale není to žádné eko. Je třeba si uvědomit, že je to ropný produkt, který pálíte a zplodiny jdou do ovzduší. Svíce obsahuje 5kg parafínu a vydrží asi 8 hodin. Já jí vloni použil a opravdu jsem měl meruňky. Ale z toho kouře, který se z té svíce valil, jsem neměl dobrý pocit. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 28.3.2023 20:12

Mám pár kamarádů už nějakou dobu dospělých, kteří jsou už pochopitelně bolavější, ne tak mrštní, jak by chtěli. Jeden má pod památeční meruňkou ležet v ohrádce čtyři ovečky, druhý v sádku topí pod kotlem s vodou, třetí dává pod kvetoucí stromy staré stoly-ty chrání el.ohřívače před omoknutím a zároveň brzdí únik tepla do Všehomíruenlightened. Já jsem dnes večer alespoň pod několik meruněk naširoko nalil po 100 litrech vody-víc v mých podmínkách nelze, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 28.3.2023 20:45

To naprosto chápu, pane Waltře. Jaké máte odrůdy, pane SPCH?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 28.3.2023 11:37

Tak to platí asi jen pro Velké Pavlovice a okolí. Zvažoval jsem jestli dělat nějaké opatřetí na zítřejší mrazy do květu meruněk, ale již dnes bylo kolem -5°C v zahradě, Ostrava mošnov už v večer hlásila -4°C, (mělo být -1°C), květy už hnědnou. Zítra mrazy mají být o několik °C silnější, má být tady znova jasno a bezvětří vyzařovací mráz.. Přikrýt nejde taky nic, přes den vichřice. Asi jediná možnost květináče a přenášet, tady na severovýchodě to je zabité. Jak dopadl pan Jiří (FM)? MH

Bergeron po -5°C
Bergeron po -5°C
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 190.202 (?), 28.3.2023 12:29
Opava dnes před 5 hodinou -4,8 stupně. Předpokládám, že taky bude po meruňkach. Happy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 113.229 (?), 29.3.2023 6:25

Na Hané na zemi -7,3°C, ve dvou metrech určitě -5°C. Bohužel i celá jižní Morava je na tom podobně. Na meruňky můžeme zapomenout, uvidíme, co bude dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika