Meruňky 2023



host - 91.196 (?)
20.3.2023 20:00

Zdravím jmenovce do Pardubic-tzv.nevím z které do kterécheeky-většinou se věnuju svému nezdravému synovi, ve chvíli, kdy je o něj postaráno jinými neméně kvalitními pečovateli poletuju jako motél po zahradách a sadech-moje aktivní dovolená. Včera mi vybyla chvilka k postřiku několika mých broskvoní a nektarinek, obohacuju své jabloně a další druhy rouby, zakládám do školičky řízky rév a bobulovin, chystám políčko na zemáky. P.S.: Dnes jsem navedl poplantanou labuť zpět na hladinu našeho zámeckého rybníka!wink SPCH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 153.65 (?), 19.3.2023 22:06
U nás na Hané to dnes začalo. Kompakta už kvete a Velkopavlovická asi zítra. Jen podotknu, že meruňky pěstuji na lodžii...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10156) - 70.240 (?), 20.3.2023 9:47

Ano, to je moc pěkné, pane 153.65. Pak, že není kam sázet. A co pan SPCH z Hané? Jak je na tom? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.242 (?), 20.3.2023 14:54
Tady u Poděbrad už meruňky začínají pomalu rozkvétat. Leskora ukazuje první kvítek, únorových -11 ustála na jedničku. Pinkcot také začíná kvést, ten se ale po mrazech hodně vysypal, víc než z 90 procent. Za pár dní začne kvést Veharda, ta si v mrazuvzdornosti pupenů vedla o trochu hůř než Leskora tak asi na dvojku. Na další fotce jsou pak Koolgat a Leala ti mají ještě čas. Leala byla vysazena na podzim, takže držák to asi opravdu bude. Marek.
Leskora Pinkcot Veharda
Leskora Pinkcot Veharda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.242 (?), 20.3.2023 14:56
Koolgat a Leala

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.65 (?), 20.3.2023 16:11
Dnes už kvete i Velkopavlovická. Dokonce ji navštívil mně neznámý opylovač...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.65 (?), 20.3.2023 16:14
Velkopavlovická

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.65 (?), 20.3.2023 16:16
A ještě jednou Kompakta... zítra už stříknu proti monilióze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.65 (?), 20.3.2023 16:24
Kdysi jsem pěstoval meruňky u domečku, co jsem vlastnil. A jak to tak někdy bývá, člověk je nucen se přestěhovat... ale moje vášeň pro pěstování meruněk zůstala. Tak jsem využil poměrně velké lodžie na jižní stranu a zkouším pěstovat meruňky v nádobách... a zatím se docela daří. Vsadil jsem na Velkopavlovickou, Maďarskou Gönci, Kompaktu a zkusil jsem Asian Pearl. Už vloni jsem sklidil z Velkopavlovické asi 2 kg meruněk. Letos to vypadá o mnohem lépe. Zkouším Symbivit a Hnojík... zkouším to trochu jinak...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.110 (?), 23.3.2023 20:17

Dobrý den. Není to drvodělka fialová? Je černá a na slunci se kovově leskne. jsem od Kutné Hory a pozorujeme ji tady už druhý rok. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 20.3.2023 20:00

Zdravím jmenovce do Pardubic-tzv.nevím z které do kterécheeky-většinou se věnuju svému nezdravému synovi, ve chvíli, kdy je o něj postaráno jinými neméně kvalitními pečovateli poletuju jako motél po zahradách a sadech-moje aktivní dovolená. Včera mi vybyla chvilka k postřiku několika mých broskvoní a nektarinek, obohacuju své jabloně a další druhy rouby, zakládám do školičky řízky rév a bobulovin, chystám políčko na zemáky. P.S.: Dnes jsem navedl poplantanou labuť zpět na hladinu našeho zámeckého rybníka!wink SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika