Meruňky 2022



host - 234.127 (?)
11.3.2022 23:22

Tak to máte už dosť narašenú Tsunami pan Petr. Rastie strom Tsunami bujnejšie ako Orangered?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 11.3.2022 9:21

To Španělsko byla nadsázka. Tam kvetou meruňky někdy v půlce února, možná i dříve. Škoda, že nepřidal nějaké fotky pan Mimmo z Bulharska. Stejně jste s tou fotkou překvapil. Já mám květní pupeny u meruněk ještě zcela zavřené, takže ani případný mráz kolem -5°C pupeny neohrozí. Zajímavé je, jak všichni pěstují meruňku Pinkcot, a že si vybrali právě tuto meruňku z Escande. Takové Kioto, je přitom v mrazu v květu odolnější, možná i tím, že rozkvétá velmi pozdně. Samozřejmě ne všude je odolný, v nevhodných lokalitách zmrzne asi všechno. I ryzí jabloňáři jako například pán z Chrudimska mají na zahradě Pinkcot, takže je to taková kultovní meruňka, co se vryla lidem do paměti. Jedině snad Jirka (FM) už jí nemá. Co se týče Martina, tak je zajímavé, že máme prakticky stejnou nadmořskou výšku, ale mrazy jsou u něj téměř vždy větší. Stromky ze Spomyšle, dobré, Martine, snad jen podzimní broskvoň Harbelle byla ze skupiny "proutků". Kvůli pánovi, co mně vyčítal Vesnu jsem si pořídil ještě jednu. Ta stará byla zajímavá tím, že rozkvétala snad úplně poslední. Plody však nebyly kvalitativně vůbec zajímavé. Otázka je, jestli by taková velmi pozdně rozkvétající meruňka nebyla vhodná do vyšších poloh. Pana PP ale už s meruňkami pokoušet nebudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 11.3.2022 16:03

Pinkcot je velmi stará francouzská odrůda neznámého původu.Plody jsou docela velké, kyselé a nechutné.Odolnost na zimní a jarní mrazy i monilovou spálu je mizerná.Nevím proč jí Escande zařadil do svého sortimentu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 11.3.2022 22:22

Momentální venkovní holomráz -3°C. Řekl bych, že k ránu bude víc (mrznout).

Tsunami
Tsunami
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.127 (?), 11.3.2022 23:22

Tak to máte už dosť narašenú Tsunami pan Petr. Rastie strom Tsunami bujnejšie ako Orangered?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 12.3.2022 9:53

Tak tedy znovu dobrý den, pane Jano. Květy jsou stále zavřené, to je hlavní, ovšem má se oteplit a pak údajně začne znovu mrznout. Jak jsem už psal několikrát u Tsunami každým rokem zaschne vrchní část stromku, jinak by rostl dobře. Orangered na Montclaru zatím prosperuje i v té těžké půdě. Jak to vypadá u Vás? Máte nějaké meruňky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.55 (?), 13.3.2022 21:30

Pan Petr mám Pincot, Goldrich a VP. Kvetné puky na nich nie sú také narašené ako na vašej marhuli Tsunami. Takže budú kvitnúť neskoršie. Mohli by ste sem dať aktuálne fotky kvetných pupeňov Orangeredu ako je na tom v porovnaní s Tsunami?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 13.3.2022 23:19

Mám v tomhle vlákně příspěvek z dopoledne. Tahle fotka, kterou sem teď dávám je z Orangeredu a květní pupeny jsou až nahoře na koncích letorostů 

Orangered
Orangered
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.240 (?), 14.3.2022 9:24

Odpověď s fotkou pupenů Orangeredu je ve vlákně. PzP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.70 (?), 15.3.2022 10:05

Ďakujem pan Petr za odpoveď. Máte tie pupene o dosť viac narašené oproti mne. Ale keď sa pozerám na fotky, tak sa mi zdá že Orangered vám bude kvitnúť později ako Tsunami. Pekný deň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.240 (?), 15.3.2022 12:03

Ano, Tsunami a Aurora rozkvétaly nejdříve. Orangered tak středně. Existují ale odrůdy s velmi pozdním kvetením, což není Orangered. Bývá to velká výhoda, většinou tyto velmi pozdně rozkvétající odrůdy mrazům uniknou. PzP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika