Meruňkotřešeň Aprikyra



host - 82.124 (?)
15.5.2019 18:31

A ještě jedna fotka!


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 82.124 (?), 15.5.2019 18:28

A další fotka!


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 82.124 (?), 15.5.2019 18:30

A další!!!


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 82.124 (?), 15.5.2019 18:31

A ještě jedna fotka!


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 82.124 (?), 15.5.2019 18:34

A mimochodem, ty myrobalány jen nádherně kvetou, avšak plody žádné.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Praha - (2) - 171.64 (?), 7.9.2019 23:12

Loni jsem zasadil Aprikyru, stromek je vitální a hezky roste. Na jaře měl pár květů, které z důvodu mládí anebo jarního mrazíku opadly. Chci se zeptat hosta xxx, kterému, jak je vidět na fokách z května, Aprikyra hezky nasadila plody, mohl "pochlubit" s úrodou. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinNZ - (14) - 147.78 (?), 17.1.2021 16:45

Aprikyru som sadil na jeseň 2019, kúpenú ako čerešňo - marhuľu. Na rastlinnom pase však bolo slivko - marhuľa. Bral som to ako preklep, až kým som nedávno nenatrafil na článok, kde bolo uvedené že je to kríženec marhule a trpasličej čerešne, nazývanej tiež piesočná. Vraj ide nejaký druh americkej slivky.Ak je to pravda, štítok bol správny, ten strom má z čerešne iba názov. Plody som zatiaľ nemal, ale čerešňovú chuť tam zrejme nádeme ťažko :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.13 (?), 16.4.2022 17:11
Dobry deň. Kupila som marhulo-čerešnu na jesen r.2018. Čitala som tie neiste komentare a tak chcem na jej obhajobu napisať, že už 2broky nám čosi zarodila prvy krat 3 plody a minuly rok cca30 plodov. Boli asi ako väcsie bordové, hladké marhule a chuť bola výborná. Nebudem vymýšĺať opis chuti, ale davali sme ochitnať známim ako raritu a kazdého oslovila.U nas už zomrelo 7 marhúl-spála a tak som to vzdala. Tak isto máme v zahrade moniliózu s ktorou bojujem ale marhuločerešna je krasna zdravá. Prvá v zahrade kvitne. Teraz prave sa otvaraju kvety. Byvame v podhorskej mrazovej kotline, ale ona sa tvari spokojne, tak že som šťastná že som to riskla a kupila som ju. Držim palce vsetkym zahradkarom čo to zariskovali a dufam, ze budu rovnako spokojný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.244 (?), 3.8.2022 8:27

Mám třetím rokem křížence Aprikyra. Prvním rokem měla jeden plod. Utrhla jsem ho z nedočkavosti brzy. Chuť byla kyselá, ale dala se v ní poznat i ta třešeň. Druhý rok neplodila. Letos měla 6 plodů. Tmavě červené, velikost pinpongového míčku, lehce chlupaté, nejdou od pecky. Trhala jsem postupně - od poloviny července, včera poslední. Takže plodí později než tady u nás plodí meruňky i třešně (bydlím v Polabí). Třešňová chuť se se zráním úplně vytratí. Trochu je cítit chuť meruňky, ale celkem nevýrazně, hlavně převládá kyselost, a to i když už jsou plody přezrálé. Celkově zklamání, patrně ji na podzim zlikviduji a zkusím najít jinou odrůdu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 3.8.2022 11:26
Odrůdu neznám, otázkou je, jestli je to pravdu kříženec a nebo jen název jako třešnové rajče nebo rybízové rajče, kde je jasné, že rajčata s rybízem a třešněmi mají společnou jen velikost a tvar plodu. Já mám rád klasické merunky mají mnoho cenných látek třeba provitámín A, který je jinak v účinné formě jen na předpis v lékárně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.1 (?), 3.8.2022 14:58

...a taky v mrkvi, špenátu, másle, vajíčkách, melounu, petrželi,...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika