Merunka Radka



TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 242.30 (?)
21.2.2020 18:08
mne sa s radkou nedari, minulu jar prva nevyrasila, teraz toto..


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10102) - 70.240 (?), 3.7.2016 12:12

Na novém velmi malém stromku Radky se udržely čtyři plody slušné velikosti. Ještě nedozrály.

Radka
Radka
Radka
Radka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 242.30 (?), 21.2.2020 18:08
mne sa s radkou nedari, minulu jar prva nevyrasila, teraz toto..


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10102) - 70.240 (?), 7.7.2021 17:00

Pěstuje vůbec ještě někdo meruňku RADKU? Ani neznám přesný původ této odrůdy. Je dosti raná, většinou zraje na přelomu června a července společně s Leskorou. Je citlivější na vymrzání pupenů v předjaří, ale hlavně se právě na prvním stromku Radky objevila šarka. Paradoxně jsem si jí sem nezatáhl na švestkách, ale právě na Radce. Přesto jsem si díky výborným chuťovým vlastnostem Radky pořídil další stromek. A co Vaše, nikoliv réva, ale Radka? 

Radka
Radka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.6 (?), 11.7.2021 8:27

Radku jsem letos neuhlídal a kompletně uhynula na monilii. Zůstal jsem tedy u jediné sklizně asi 8 kusů meruněk v roce 2019 (jinak mrznou květy) - tehdy byly ale plody opravdu skvělé. Na podzim si koupím nový stromek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10102) - 70.240 (?), 10.7.2021 16:57

Meruňka Radka se určitě nemůže pyšnit označením "Aramis", ale je velice chuná, stejně jako Leskora, ne-li chutnější. 

Radka
Radka
Radka
Radka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 11.7.2021 9:04

Celá ta řada "Aramis" funguje jen za předpokladu že meruně budete sázet jen v prostorových izolátech."Frantíci" doporučují nesázet společně se slivoněma a broskvoněma, dokonce ani s meruňkama tolerantními k PPV.Z celé te megalománské řady, rezistentní k PPV u mě už šarku má Shamade a Helena z Russillion.Lednická Betinka je taky "pozitivní".Radka prosperuje jen v nejteplejších meruňkářských    oblastech.Osobně bych jí už nesázel, vymrzání květních pupenů i nevyzrálých letorostů, nízká odolnost na jarní mrazíky.Nakonec při březnovém mrazu -21°C zmrzla kompletně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10102) - 70.240 (?), 13.7.2021 19:58

Stromek Radky v únoru částečně vymrzl v pupenech.. Pár plodů zůstalo. Včerejší asi nejlepší degustační meruňkový zážitek z prvního zralého plodu. Ovšem Leskory jsou letos také výborné, jedna jak druhá.

Radka
Radka
Radka
Radka
Radka
Radka
Radka
Radka
Radka
Radka
Radka
Radka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10102) - 70.240 (?), 13.7.2022 14:19

Znáte ji? Máte ji?






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10102) - 70.240 (?), 2.7.2023 10:46

Jediný plod odrůdy Radka. Chuť výborná, typicky meruňková.

Radka
Radka
Radka
Radka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10102) - 70.240 (?), 2.7.2023 10:56

To je sice hezké, ale zajímaly by mě vaše zkušenosti s Radkou. David ji označil jako skvělou oproti Velké rané. Měl jsem vzrostlý strom, ale odešel. Tento nový na ZR moc neroste. Moje zkušenost je taková, že je to vynikající raná meruňka, ovšem s velkou citlivostí na PPV. Meruňky ze vzrostlého stromu sice příznaky měly, ale byly do poslední chvíle výbroné. Příznaky byly hlavně na listech, kresbách na peckách a sem tam světlá místa v dužnině. Jaká je vaše zkušenost? Pěstuješ, Davide, ještě RADKU?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika