Meruňka Mino



host - 234.121 (?)
2.11.2020 17:24

Geronimo ako ste spokojný s odolnosťou na šarku u marhule Rakovského? Trpí aj ona balteriózami?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
vetřelec - (9) - 26.58 (?), 13.5.2014 18:05, zobrazeno: 9836x

máte někdo zkušenosti s meruňkou Mino? Má prý být odolná šárce a monilióze

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 14.5.2014 22:37

Limbach nabízí k prodeji určitě zajímavé meruňkové odrůdy. Pokud jde o odolnost proti moniliovému úžehu květů, tak si myslím, že to bude něco podobného jako u té mé Kompakty. Bez postřiku monilie květy "sežehne", takže úroda nebude, ale nemoc jaksi nepronikne přes květy dovnitř, nebo jen minimálně a letorosty neuschnou, ale pokračují normálně v dalším růstu. Tak bych viděl tu zvýšenou odolnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 16.5.2014 16:34

Dobrý den. Chtěl jsem se Vás zeptat, jestli jste se původně nepřihlásil pod uživatelským jménem "zahrádkář je vrah" smiley Pokud ano, tak jste měl na mysli zabíjení různých škůdců? Pokud jde o prodej ovocných stromků Limbach, který nabízí i tuto odrůdu Mino, tak mně je jednak sympatické, že mají zajímavý sortiment meruněk a broskvoní a také to, že je nabízí na podnožích vhodných i do těžkých půd. Dobré je i to, že stromky nabízí kontejnerované. Z cenou už to tak sympatické není, ale hlavně mají "tovar velmi skoro vypredaný".

Bergeron - malé plůdky
Bergeron - malé plůdky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vetřelec - (9) - 26.58 (?), 18.5.2014 19:37

Dobrý den,

Jsem tu registrovaná od roku 2013 tuším od jara nebo léta pod vetřelcem,

protože jsou to moje oblíbené filmy. Pod uživatelským jménem zahr. je vrah jsem tu nikoho neviděla a mimochodem je to dost drsný uživ. jméno a moje opravdu není a nikdy nebylo, vetřelec je mé jediné uživ. jméno pod kterým tady jsem.

Hezký den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 30.10.2020 14:39

Ptám se po 6 letech znovu. Pěstuje někdo meruňku MINO, nebo třeba Mediabel? Pane Morvaii, co Vy na to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 246.56 (?), 30.10.2020 15:51
Mediabel aj Mino som mal navrúbľované do stromu Kiota, ten som však teraz v lete vykopal.Na jeho miesto idú jablone Sisi a Benet.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 41.164 (?), 30.10.2020 19:44

Pestoval som odrody marhúľ Mino a Clarina.Kupované v Klívia Rusovce za. nekresťanské peniaze.Naletel som na ich klamlivé hodnotenie.Ľudia pozor! Nekupujte nikdy neoverené novinky, predajcovia za vidinou zisku neskutočne oblbujú... treba kupovať len rokmi, skúsenosťami záhradkárov osvedčené odrody ovocia.Mino mi po prvej úrode odišlo na šárku a Clarina dostala porážku, z jari už nevypučala... ani nie 5,6 ročné stromy... hlavne, že ti vychcaní obchodníci ich opisovali ako odrody rezistentné na šarku a moniliozu... takže tak.Juraj z Trebišova.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 31.10.2020 0:14

Zdravím Východoslovenskou nížinu a díky za reakci. Na stromech řádí šarka a na lidech zase "céčko devatenáctka", takový už je život. Šarku tady mám, ale těžko určit, jestli nějaká peckovina ukončila svoji existenci právě díky šarce. Z Klivie jsem měl kvalitní stromky až na ten Vistarich a protože reklamace byla pravděpodobně nad jejich síly, tak spolupráce skončila. Ale zase posílali do Čech a za zajímavé novinky si člověk prostě připlatil. Dneska toho poměrně hodně "chrlí" Spomyšl, takže už není taková potřeba chodit na stránky Klivie. Škoda, že pan Morvai nevydržel, mohl nám o Minu a Mediabel něco povědět. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 2.11.2020 15:34

Souhlas, mladý stromek šarka nezahubí, ale tyhle německé sázrak jsou náchylné na bakteriózy. Taky ta rezistence není to pravé ořechové. V podstatě jsou odolné jen k nejběžnějšímu klonu PPV kterým jsou meruňky napadány. Proti ostatním třem běžným klonům které napadají švestky a broskvoně jsou neodolné. Jediná Harlayne je odolná proti třem klonům PPV. Momentálně zkouší v Lednici zkřížit Harlayne s Betinkou, výsledná odrůda by měla být zcela rezistentní k viru PPV a snad i proti ESFY.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.121 (?), 2.11.2020 17:24

Geronimo ako ste spokojný s odolnosťou na šarku u marhule Rakovského? Trpí aj ona balteriózami?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika