Maďarská nejlepší (Hungarian Best)



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 114.82 (?) 
23.3.2024 18:10

Jestli myslíte e shop na jižní moravě, který ji nabízí, plantlife, tak mají v popisku jako synonymum Ungarische Beste, Magyar kajszi...

Magyar kajszi, nebo Gönci magyar kajszi je klasická Maďarská. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 81.144 (?), 23.3.2024 20:12
Pouze obchodní název to bude asi těžko... Podobně jako Bredská byla ale v minulosti množena ze semenáčů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.82 (?), 23.3.2024 20:37

Název Maďarská nejlepší najdete. Třeba u Starkla. Ale tam, kde by se měl tento název najít, v zemi údajného původu, tedy na některých důvěryhodných maďarských stránkách (školky...)?   Zkuste.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 23.3.2024 22:04
Já z 99,9% vždy nakupoval ve školkách... Od Stárkla v minulosti jen jednu odrůdu a ta sedí. A patří k nejkvalitnějším odrůdám jaké mám. ;-) Maďarsky neumím, ale hledal jsem tam v minulosti různé věci a moc nenašel. Madarská nejlepší (raná) se dá srovnat třeba s Velkou ranou. Mnozí o ni píší, ale málo kdo ji má, protože už se pravděpodobně nemnoží. A jestli mají v Maďarsku Maďarskou, která se aktuálně prodává v našich školkách a někdo k ní připojuje slovo nejlepší, to jsem nehledal. Je to slovíčkaření jako například Toptaste a tuším Kulinária, ale zase ne tak moc zavádějící. Ale někteří prodejci nebo školkaři uvádějí oba názvy. Stromy naštěstí nejsou lidé, dříve a nebo později v podobě plodů ukážou pravou tvář.;-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.200 (?), 24.3.2024 7:07

Květy Hungarian best přežily mráz - 4°C bez poškození na rozdíl od klasické Maďarky.V lednickém genofondu mají vylepšený kultivar Hungarian Best C 235.

Maďarská nejlepší
Maďarská nejlepší
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.82 (?), 24.3.2024 7:35

Správný název v maďarštině je Magyar kajszi C.235, tedy přeloženo Maďarská meruňka C235 

Přídomek Hungarian Best, Maďarská nejlepší je spíš výmysl prodejců.

Podobně Velkopavlovická má více klonů a od sebe se  vzájemně liší.

Je možné, že p.Jiř atd. mají právě MK C 235

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 24.3.2024 7:43
Hungarian Best Madarská nejlepší je pod tím názvem dohledatelná určitě 70 let zpět do minulosti. Jak už jsem psal, často byla množena výsevem z pecek (klony). Ve velkém bych tuto odrůdu nepěstoval kvůli náchylnosti ke strupovitosti ovoce v nepříznivých letech.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.69 (?), 24.3.2024 18:35

Magyar kajszi C.235 jsem našel na několika maďarských e-shopech, ale odtud to objednat neumím, natož zaplatit. I na jednom slovenském e-shopu ji měli v nabídce, ale je vyprodaná. Takže nezbyde než doufat že to je opravdu ona (v tom našem e-shopu), i když tam to číslo nepíšou... Čas ukáže. Jeden stromek mě nezachrání ani nezrujnuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika