Maďarská nejlepší (Hungarian Best)



host - 1.200 (?)
24.3.2024 7:07

Květy Hungarian best přežily mráz - 4°C bez poškození na rozdíl od klasické Maďarky.V lednickém genofondu mají vylepšený kultivar Hungarian Best C 235.

Maďarská nejlepší
Maďarská nejlepší
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 114.82 (?), 23.3.2024 18:10

Jestli myslíte e shop na jižní moravě, který ji nabízí, plantlife, tak mají v popisku jako synonymum Ungarische Beste, Magyar kajszi...

Magyar kajszi, nebo Gönci magyar kajszi je klasická Maďarská. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 23.3.2024 20:12
Pouze obchodní název to bude asi těžko... Podobně jako Bredská byla ale v minulosti množena ze semenáčů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.82 (?), 23.3.2024 20:37

Název Maďarská nejlepší najdete. Třeba u Starkla. Ale tam, kde by se měl tento název najít, v zemi údajného původu, tedy na některých důvěryhodných maďarských stránkách (školky...)?   Zkuste.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 23.3.2024 22:04
Já z 99,9% vždy nakupoval ve školkách... Od Stárkla v minulosti jen jednu odrůdu a ta sedí. A patří k nejkvalitnějším odrůdám jaké mám. ;-) Maďarsky neumím, ale hledal jsem tam v minulosti různé věci a moc nenašel. Madarská nejlepší (raná) se dá srovnat třeba s Velkou ranou. Mnozí o ni píší, ale málo kdo ji má, protože už se pravděpodobně nemnoží. A jestli mají v Maďarsku Maďarskou, která se aktuálně prodává v našich školkách a někdo k ní připojuje slovo nejlepší, to jsem nehledal. Je to slovíčkaření jako například Toptaste a tuším Kulinária, ale zase ne tak moc zavádějící. Ale někteří prodejci nebo školkaři uvádějí oba názvy. Stromy naštěstí nejsou lidé, dříve a nebo později v podobě plodů ukážou pravou tvář.;-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.200 (?), 24.3.2024 7:07

Květy Hungarian best přežily mráz - 4°C bez poškození na rozdíl od klasické Maďarky.V lednickém genofondu mají vylepšený kultivar Hungarian Best C 235.

Maďarská nejlepší
Maďarská nejlepší
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.82 (?), 24.3.2024 7:35

Správný název v maďarštině je Magyar kajszi C.235, tedy přeloženo Maďarská meruňka C235 

Přídomek Hungarian Best, Maďarská nejlepší je spíš výmysl prodejců.

Podobně Velkopavlovická má více klonů a od sebe se  vzájemně liší.

Je možné, že p.Jiř atd. mají právě MK C 235

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 24.3.2024 7:43
Hungarian Best Madarská nejlepší je pod tím názvem dohledatelná určitě 70 let zpět do minulosti. Jak už jsem psal, často byla množena výsevem z pecek (klony). Ve velkém bych tuto odrůdu nepěstoval kvůli náchylnosti ke strupovitosti ovoce v nepříznivých letech.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.69 (?), 24.3.2024 18:35

Magyar kajszi C.235 jsem našel na několika maďarských e-shopech, ale odtud to objednat neumím, natož zaplatit. I na jednom slovenském e-shopu ji měli v nabídce, ale je vyprodaná. Takže nezbyde než doufat že to je opravdu ona (v tom našem e-shopu), i když tam to číslo nepíšou... Čas ukáže. Jeden stromek mě nezachrání ani nezrujnuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika