Kontejnerovaný stromek



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 109.193 (?) 
20.6.2017 12:42

Opravdu nevím jak je to u vás, ale u nás máme docela dost propustnou půdu, a navíc některá literatura uvádí, že je lépe zalít 1x3dny kýblem vody, než-li každý den trochu.Sice jsem napsal 10l vody, ale je to cca jeden kýbl od kečupu, tak opravdu přesně nwm kolik je tam vody! Myslíte, že i tak je to dost??Asi poslechnu pana Vysloužila, přece jen je to zahradník duší i tělem.Když si na to vzpomenu tak napíšu příští rok jak to roste :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
Martin_Sviadnov - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 17.241 (?), 20.6.2017 14:13

Zatím nemám velké zkušenosti, zasadil jsem několik jak prostokořenných, tak kontejnerových stromků. Kontejnerové se chytly všechny a rostou pěkně, s dobrými přírůstky. Přeci jen již vytvořený jemný kořenový systém je výhoda. Prostokořené se víceméně taky chytly všechny, ale jeden se mi zřejmě zababčil, a stávkuje již několik týdnů s neměnnou délkou přírůstků.

Ovšem ty kontejnerové stříhal nějaký hiphopper a vůbec člověk nadmíru veselý a kreativní, a tak, byť rostou dobře, tak mají velmi prapodivný tvar. Udělat z nich něco běžného či normálního bude hodně velká výzva.

No a taky razím zásadu, že vše sadím dvakrát, jako zálohu, kdyby první stromek nevyšel, aťmám přeci jen ještě naději s druhým stromkem. A právě jeden stromek mi babčí, druhý se tváří, že jako roste, jde o prostokořenné Mirabelky Nancy. Obě jsou od sebe cca 4 metry, jámu a zeminu mají srovnatelnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 184.133 (?), 20.6.2017 14:37

10 l vody obden? A bahenní rostlina? Zkuste se podívat jak hluboko se voda zasákla. Možná to bylo jen 10 cm hluboko a níž už toho mnoho není. U stěny, kde slunce pálí od rána do polovičky odpoledne to může být zatraceně málo. Na ty kopřivy bych se vykašlal. Jestli strom nemá přírůstky, dostal do základu to co potřebuje, je hnojení do doby než se chytne slušně řečeno bezpředmětné. Když dáte teploměr do listoví stromu v sadu, také bude šplhat hodně vysoko, v jednu bude u té zdi mnohem více, maxima venku jsou okolo 14 hodiny. Důležité u té zálivky je promočení do velké hloubky a poté odpočinek od vody, aby se póry zemské trochu nadechly vzduchu, kyslíku.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 20.6.2017 14:57

Zkuste počítat - dejme tomu, že zalívaná plocha kolem stromku je 1/4 m2. Pak kybl vody znamená sloupec 4 cm na této ploše - pokud se to má vsáknout, tak odhaduji, že vzhledem ke konzistenci půdu vyplní póry tak do 20cm hloubky. Kolik vody se vypaří nebo spotřebuje za den? Nebude to rozhodně mnoho z toho kýblu. A pokud takto bude lít vodu obden, měsíce, tak ta voda v zemi prostě je. A je jí moc. Zkuste srovnat, kolik vody se do země dostane deštěm v průměrně vlhké přírodě - je to nesrovnatelně méně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.193 (?), 20.6.2017 15:28

Tak a teď jsem z toho jelen, jeden říká kýbl málo, druhý hodně to je,,babo raď´´

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 20.6.2017 15:48

Pokud ten kýbl obden dáte na okolní plochu cca 2×2 m tak to bude akorát. Pokud ale v těšší půdě budete mít propustný bal jen ve výsadbové jámě a tam to budete furt lít aniž by se ta voda spotřebovala nebo odtekla, tak tu rostlinu utopíte. Jakmile ještě k tomu kopřivovým zákvasem nastartujete anaerobní procesy, tak to stromku nejen-že neprospěje, ale ono je to začne rozkládat jako každý jiný polomrtvý rostlinný odpad.

SfK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.64 (?), 22.6.2017 11:40

Dospěl jsem k názoru, že zalévatr na povrch je ošidné. Stromek si vytvoří jemné kořínky hlavně těsně pod povrchem a pak stačí malý přísušek a je v pekle´. Sažím se je po výsadbě zalévat víc ke kořenům (husí krk) a zdá se mně to lepší.  Také je pilně okopávám, abych co nejvíce snížil odpar vody. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika