Je tohle moniliová spála? Nebo jiná nemoc meruňky?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 103.78 (?) 
9.7.2020 10:50

Po seříznutí kůry je vidět dírky. Pátral jsem - měl by to být bělokaz nebo drtník. Něco jako kůrovci. Ten stromek je ale silný a jinak zdravý a vypadá to, že bude za 2 roky zničený. Usychání je rychlé, listy zvadnou v průběhu několika dní a celá silná větev se musí odřezat.

Parazit
Parazit
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 234.55 (?), 9.7.2020 21:21

Neviem či sa ešte predáva ULTRACID 40 WP. Tento na týchto škodcov dreva účinkoval veľmi dobre. Ak ho zoženiete tak postriekajte postihnuté konáre 2 krát. Druhý postrek aplikujte po týždni od prvého postreku.     Lubo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 117.245 (?), 11.7.2020 7:37

je to něco jako ovocný kurovec před časemjsem řešil něco podobného... pokud se to včas nepodchytí a máte v zahradě stromy které jsou nějakým zpusobem pro ně přitažlivé dokážou za jeden rok zničit celý sad já jsem to řešil metationem který jsem vpravil do direk injekcí a potom omotal strečkou po 14 dnech opakoval a podařolo se strom zachránit ale podotýkám že to bylo jen malé napadení na jednom stromě a cca 1 metr delky větve jinak nejlepší lék ohen a mít sad v dobrém stavu bez poškození špatným řezem či jinak pokud metation nemáte později byl sumithion, asi by zabral i decis či reldan jinak můj soused se na to vykašlal a přišel o všechny stromy.dnes je u něj jen louka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika