Je tohle moniliová spála? Nebo jiná nemoc meruňky?



host - 117.245 (?)
11.7.2020 7:37

je to něco jako ovocný kurovec před časemjsem řešil něco podobného... pokud se to včas nepodchytí a máte v zahradě stromy které jsou nějakým zpusobem pro ně přitažlivé dokážou za jeden rok zničit celý sad já jsem to řešil metationem který jsem vpravil do direk injekcí a potom omotal strečkou po 14 dnech opakoval a podařolo se strom zachránit ale podotýkám že to bylo jen malé napadení na jednom stromě a cca 1 metr delky větve jinak nejlepší lék ohen a mít sad v dobrém stavu bez poškození špatným řezem či jinak pokud metation nemáte později byl sumithion, asi by zabral i decis či reldan jinak můj soused se na to vykašlal a přišel o všechny stromy.dnes je u něj jen louka...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 103.78 (?), 9.7.2020 10:50

Po seříznutí kůry je vidět dírky. Pátral jsem - měl by to být bělokaz nebo drtník. Něco jako kůrovci. Ten stromek je ale silný a jinak zdravý a vypadá to, že bude za 2 roky zničený. Usychání je rychlé, listy zvadnou v průběhu několika dní a celá silná větev se musí odřezat.

Parazit
Parazit
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.55 (?), 9.7.2020 21:21

Neviem či sa ešte predáva ULTRACID 40 WP. Tento na týchto škodcov dreva účinkoval veľmi dobre. Ak ho zoženiete tak postriekajte postihnuté konáre 2 krát. Druhý postrek aplikujte po týždni od prvého postreku.     Lubo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 117.245 (?), 11.7.2020 7:37

je to něco jako ovocný kurovec před časemjsem řešil něco podobného... pokud se to včas nepodchytí a máte v zahradě stromy které jsou nějakým zpusobem pro ně přitažlivé dokážou za jeden rok zničit celý sad já jsem to řešil metationem který jsem vpravil do direk injekcí a potom omotal strečkou po 14 dnech opakoval a podařolo se strom zachránit ale podotýkám že to bylo jen malé napadení na jednom stromě a cca 1 metr delky větve jinak nejlepší lék ohen a mít sad v dobrém stavu bez poškození špatným řezem či jinak pokud metation nemáte později byl sumithion, asi by zabral i decis či reldan jinak můj soused se na to vykašlal a přišel o všechny stromy.dnes je u něj jen louka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika