Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ano, viděl jsem to poprvé u trifoliáty (Poncirus). Z 10 semínek vyrostlo skoro 20 rostlin, z nichž mnohé hned kvetly, plodily a vypadaly stejně. Jednu jsem kdysi dostal. Ale to je citrus. Četl jsem pak o neúspěšných pokusech čištění zavirovaných stromů nucelárními semeny (např. Avokádo), kde nové rostliny byly stále zavirovány. Nebo o vysokém poměru nucelárních a zygotických embryí u manga. U některých broskvoní opakovaně množených semeny ("Arménská odolná broskvoň") mě překvapuje, že jsou semenáčky zase stejné a zase plodí, i když jediný cizí pyl je z mých broskvoní, které jsou úplně jiné. Ale nikdo nedělá testy DNA, takže to může být jen sériová náhoda v ustálené odrůdě. Až budou mít zahrádkáři přenosné přístroje na detekci DNA (jako americká armáda) bude zajímavé prověřit třeba skupinu dvojčat mandloně Zora nebo semeny množených "vinohradnických broskvoní" apod. Ale při výskytu nucelárních embryí 1:100 a méně to až tak zajímavé nebude.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika