Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
250.205: V prvom rade - takto zapestovaný stromček by som si nekúpil. Ale možno Vám ho poslali... Dobre, máme stromček a riešme to. Pre začínajúcich ešte dovysvetlím nad čím (správne) uvažujete: príliš hrubý konár smerujúci doprava bude treba dať preč. Pri súčasnej hrúbke kmeňa a konára cca 1:1 hrozí že odstránením priamo na konárový krúžok (variant červený) bude rezná rana na kmeni príliš veľká a môže nastať glejotok, resp.jej zlé hojenie až odumretie stromčeka. Preto prichádza do úvahy modrý variant, teda rez na oslabene aktívny čapík (tzv. Zahnov rez). Ním sa dosiahne, že ponechaný čapík bude "retardovať" v raste, kmeň naopak zhrubne a zmení sa pomer plochy rezu (pí er na2) v prospech kmeňa. Odrezanie relatívne tenšieho konára v druhom kroku je potom s menším rizikom. Len dodám, že v prípade modrého variantu by som ten čapík nechal dlhší, asi až dvojnásobne oproti tomu ako to máte zakreslené. A pri odrezávaní pahýľa to spraviť "chirurgicky" presne a ranu zatrieť balzamom. IH (som dosť zvedavý, aký variant by uprednostnili ďalší diskutujúci).
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika