Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den, mám stejný problém jako Vy a každoročně řeším stejné dilema jestli mám stromek nahradit novým. Na zahradě mám 8 meruněk.Ta problematická (bohužel nevím odrůdu, byl to můj první pokus o zasazení ovocného stromku) je z nich nejstarší asi 6 let.. Strom je zdravý 5 krásných kosteních větví, minulý rok kvetl poprvé, měl 5 květů a dozrála jedna meruňka.

Oproti ostatním sedmi, které jsou doslova obaleny květními pupeny, tato jakoby ani netvořila plodonosné dřevo. V loni jsem provedl zahnův řez (z důvodu vyholování). Vrcholové šlahouny jsou teď obaleny květními pupeny, ale v kostře jsem napočítal jenom kolem 25.

Velkou chybou asi bylo, když jsem stromek sadil. Roubovamou část jsem spíše " utopil" pod úroveň terénu.

Letos jenom zredukuji šlahouny na vrcholu a stříhat ji nebudu vůbec. Dávám ji do příštího jara poslední šanci, i když je mi tak zdravého stromu líto.

S pozdravem Martin

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika