Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ja mam Orangered sadeny na jar 2014 na myrobalane z Plantexu. V minulosti som proti moniliovej spale zasahoval Thiovitom, chcel som nasledovat odporucania z eko-produkcie, ale ucinnost podla mna nie je dostatocna a hlavne ako vikendovy ovocinar nie som schopny dokonale vystihnut optimalny termin aplikacie. Minuly rok som na odporucanie p. Hlavateho skusil Prolectus, poskodenie vyhonkov moniliou som nezaregistroval. Ci to bolo ucinnostou Prolectusu alebo suchym pocasim neviem rozhodnut. Kazdopadne, prejavy moniliovej spaly som na tomto strome nezaznamenal ani predtym (mozno az na 2-3 vetvicky?). V lete 2018 som ale bojoval s mravcami, ktori roznasali vosky na marhule (kazdym rokom mam s voskami na marhuliach vacsi a vacsi problem). Aplikujem chemstop na pas peciaceho papiera omotaneho okolo kmena a zafixovaneho na okrajoch ovocinarskou buzirkou. Kora na kmeni Orangeredu bol ale dost hrbolata/vraskava, medzi pasom papiera a kmenom boli preto medzery, ktorymi mravce prechadzali. Preto som oblast na kmeni pod pasom papiera vyhladil blatom. Asi po 2 tyzdnoch sa zacal objavovat na kmeni (pod blatom a v okoli) glejotok, ktory odvtedy neprestal a skor sa rozsiruje dalej do koruny. Nechce sa mi verit, ze je to nahoda. Zatial sa nezda, ze by to stromu vadilo, je dost vitalny, a nachystany pekne zakvitnut, ale za par rokov ho to moze zlikvidovat.

Trnavsko 145 mnm

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika