Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Semenný myrobalán u mne roste hodně bujně, přerůstá do dřeva, tomu se už budu vyhýbat, navíc mi vadí ty výmladky.Zkusit chci typ MY-KO-A, ale i ten opatrně, tyto podnože rostou ve školce dost bujně.Všichni autoři(Krška, Blažek, Tomáš Jan a jiní) ale tvrdí, že roste asi o 30% méně než semenný myrobalán a je velmi přizpůsobivý, že je to velmi dobrá podnož.To by vyhovovalo. Dále vhodná pro mne bude Wangenheim nebo St.Julien.,tomu Montclaru se budu již vyhýbat, mám spíš těžší půdu, ornice tak 25-30cm, pak jíl asi 2 metry, pod tím písek.A jsem na kopci.Stromy jabloní a hrušek na semenáči po rodičích a dědovi byly úctyhodné, také slivoně na semenném myrobalánu.Jedna meruňka byla na meruňkovém semenáři mnou vypěstovaném a to byl strom velikosti, který už nechci-zabral místa. Byla to slovenská odrůda, výborná, plodila prakticky od začátku do konce, samosprašná, bohužel nemůžu dopasovat odrůdu, náznaky snad na Vegamu ale ta roste údajně spurtypově a je nic moc, ta moje byla chutná, s líčkem a řidší košatá koruna.Snad Barbora, tenkrát jsem ji kupoval pod číslem jako novošlechtění.Vzal jsem z ní rouby, letos zkusím naroubovat, strom už padl vichrem, rok jsem nechal pahýly kvůli roubům, přežil to.Opravdu velmi otužilá odrůda a žádný klejotok.Ještě vykopat pařez. Martin

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika