Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Myslím, že mírně přeceňujete roli hardveru. Používám stejné nože jako většina účastníků na tomto fóru – nerezové nože Mikov. Brusný kámen a pastu na doleštění jsem taky koupil v ČR. U nových nástrojů používám na zabroušení i diamantový pilník z Lídlu. Nástroje desinfikuji vařící vodou nebo ohněm. U štěpování meruněk existují věci velmi důležité a málo důležité. Velmi důležité je vědět, že mi doléhají řezné plochy, pupeny jsou proti sobě a že kambium podnože a roubu má šanci na spojení (afinita, pevnost úvazku...). Je taky dost důležité ověřit si, že jsem to spojil správně. Rouby ani podnože nesmí být dehydratované. Méně důležitá je počáteční zručnost, vynikající zrak, pevná ruka, fáze Měsíce apod. Před roubováním je dobré vyzkoušet si řez na odpadním, ale zdravém, materiálu stejného druhu. Meruňka má přece jenom odlišnou strukturu než měkké dřeviny. Je tady i jedna zvláštnost. Prvé narašené pupeny jsou pouze květní. Pokud tedy použijete roub uříznutý až v březnu, má stejnou šanci na ujmutí. Ovšem nepotřebné květní pupeny se budou muset po nalití vyslepit.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika