zkušenosti se Stiga traktory



host - 116.252 (?)
9.1.2020 1:06

Dobrý den, co je vhodná volba? Záleží na fin. možnostech, náročnosti individuální a náročnosti terénu. Dále taky jak chcete sekat a co budete sekat.

Jinak se stejně jako vy rozhoduji mezi stiga 3398 a Alko T22 103.9.

Volil jsem dvouválec i z hlediska možného sečení vyšší trávy a celkové kultivovanosti motoru. Ted jen zda Stigu nebo alko. Musím ale řísct že zatím na mě lépe působí Rakušák.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
Embi - (1) - 155.69 (?), 7.1.2020 14:32

Dobrý den,

pročetl jsem celé vlákno a teda nevím co si o tom mám myslet. Vybral jsem traktor Stiga Estate 3084 H který doporučují jako vhodný produkt pro plochu do 2500 m2. Volím ho podobně jako autor především kvůli ceně, která je oproti jiným značkám přijatelnější.

Můžete pro mě jako vlastně úplného laika shrnout, jestli je Stiga obecně dobrou volbou?

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 116.252 (?), 9.1.2020 1:06

Dobrý den, co je vhodná volba? Záleží na fin. možnostech, náročnosti individuální a náročnosti terénu. Dále taky jak chcete sekat a co budete sekat.

Jinak se stejně jako vy rozhoduji mezi stiga 3398 a Alko T22 103.9.

Volil jsem dvouválec i z hlediska možného sečení vyšší trávy a celkové kultivovanosti motoru. Ted jen zda Stigu nebo alko. Musím ale řísct že zatím na mě lépe působí Rakušák.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 8.85 (?), 19.2.2020 1:07
Stiga je jedna z mála z nejlepších voleb.Honda je srdcovka, ale nepokrývá tak široké spektrum využití, ale i samotný motor dokáže potěšit.Se stigou mám velmi dobré zkušenosti-kvalitní díly, rychlost dodání, běžné díly v servisech skladem.V současné době mám ve využití několik sekacích strojů od stigy od 10tis-200tis. jejich nákupní hodnoty.3084H je po stránce desingu monentálně velmi povedený stroj s cenou okolo 50tis. velmi příjemně nastavenou, s použitím na rovinatý terén, nemá tlakové mazání a při mírných svazích dbát na dostatečnou náplň oleje.Jak motor, tak hydropojezd není vhodný na tahání přívěsného vozíku se zátěží větší jak cca 100kg celkovou, tzn. dovoz pracovních pomůcek, odvoz listí nebo několika bedýnek s ovocem.Oproti hydru K46,které snese větší zátěž cca250kg, ale bohužel je zpravidla montováno ve spojení s dvouválci.Pokud se bude používat traktůrek jak má a to hlavně na pravidelné sekání, je to skvělá volba, navíc s rozsáhlou servisní sítí, a určitě doporučuji kupovat stroj poblíž využití s prověřených servisem, protože jak říkával děda: prodat to může kdejaký blbec, ale kvalitní servis je k nezaplacení.Naštěstí jsme servis potřebovali jen k záručnímu servisu kvůli záruce, protože 5let u stigy není málo, pak jsem si olej a filtry měním sám, nože brousit umím, ale to už je na každým zvlášť.S husqvarnu by jsem to určitě na stejnou laťku nedával, protože HQ je propadák kvality s přemrštěnýma cenami -s tou jsem se musel po roce rozloučit, prodejce byl rozumný a uznával moje výtky, proto jsem ho nechtěl dusit a stroje jsem prodal na netu, nakonec on sám zůstal jen u riderů a traktůrky nabízel Starjet-taky dobré.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika