Zkušenosti s motorovým rosičem



host - 218.135 (?)
1.3.2010 8:05

Ahoj, práve som si zadovážil jeden " power 3wf-2,6 ", Prosím aké máš s tým skúsenosti? Načo treba dávať pozor? Kúpil som to od ruky nepoužité. Čo spomínaš tú rotujúcu vrtulovú trisku,, je to pozitívum alebo nie? náhradné diely napr. sviečka, pomer benzin-olej a podobné servisové veci pasujú z stihl-u či z ostatných dvojdobých motorov? vdaka Gabriel

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 4.243 (?), 28.2.2008 11:21

Podle mne pisatel myslel obal zapalování kudy by se mohla dostat kapalina, která ho skratuje a proto nefunguje a když se odpaří jede dál. Sám poradit nemůžu, neb používám jiný rosič (Solo) a neznám co je to závada.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 25.5.2008 23:14

Vrátim sa trochu k pôvodnému dotazu. Tiež ma to aktuálne zaujíma.

Rosiče 3WF-2.6 sú stále v predaji pod rozličnými názvami. Je jasné, že pochádzajú z tej istej fabriky v Číne, občas sa zmenia štítky. Zaujímalo by ma, či ho niekto má a ako funguje, resp. nefunguje (ako je to s dávkovaním postreku a aké je minutové minimum, resp. aké prietoky sú na jednotlivých stupňoch - ak to teda nejaké stupne má). Zvažujem jeho nákup (účel - 11 ovocných stromov cca 4-6m vysokých a niekoľko árov trávnika - hlavne listové hnojivá). Pre malý objem práce a vysokú cenu sa mi neoplatí kupovať profi triedu a v hobby kategórii som na nič iné nenatrafil. Je to stroj jednorazový alebo existuje aj nejaký servis? Sú to vyhodené peniaze alebo je šanca, že to fungovať bude? Vďaka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 52.61 (?), 3.7.2008 8:25

Všechny 3WF-2.6ky, které jsou u nás k vidění ze stejné fabriky nepochází, i když to může budit takový dojem. V Číně kopírují všichni, pak ty výrobky i stejně vypadají. Jde jen o to, aby se dovozce strefil do tá správné. Pokud se ale některý model úspěšně prodává 5 let, tak už to asi žádná jednorázovka nebude a firma, která by to nedělala včetně servisu by s tím dávno musela praštit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 3.7.2008 9:26

Ja som si ho už medzičasom kúpil a som vcelku spokojný. Je to typ, ktorý importuje PRM Produkt CZ sro. Ošetrujem druhý mesiac stromy na záhrade do výšky cca 4-5m a na to bohate stačí.

V tryskovej časti má rotujúcu "vrtulovú" trysku, čo je podľa mňa výhodnejšie riešenie z hľadiska veľkosti aerosolu, ako pevný difraktor (napr. u Stihlu, kde je ULV za príplatok).

Samozrejme, k takému rosiču Cifarelli s tryskou Micron to má hodne ďaleko. Ale Stihl a Solo to má možno ešte "viac ďaleko", než táto Čína - práve pre pevný difraktor. U rosiča je najdôležitejšia trysková časť, resp. trysková hlava. Tá je u tohoto čínskeho modelu vcelku dobrá, hoci je jednoduchá. Všetko ostatné je len taký folklór. Dobré tryskové hlavice sa aj tak kupujú zvlášť. Určite ani Stihl nepredpokladá, že profík bude používať ich najzákladnejšiu rovnú hlavicu s pevnou mriežkou dlhodobo.

tryska - 3WF-2.6
tryska - 3WF-2.6
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 218.135 (?), 1.3.2010 8:05

Ahoj, práve som si zadovážil jeden " power 3wf-2,6 ", Prosím aké máš s tým skúsenosti? Načo treba dávať pozor? Kúpil som to od ruky nepoužité. Čo spomínaš tú rotujúcu vrtulovú trisku,, je to pozitívum alebo nie? náhradné diely napr. sviečka, pomer benzin-olej a podobné servisové veci pasujú z stihl-u či z ostatných dvojdobých motorov? vdaka Gabriel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 0.114 (?), 15.3.2010 19:14

ja mam tiez power 3WF26 a zapalovanie je v tahu a nemozem ho nikde zohnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 236.21 (?), 26.7.2013 11:43

ja mám 3WF 3S druhú sezónu, už som menil na jaro štartovací mechanizmus lanka, potom ventilátor prestal fúkať vzduch a teraz mám problém aj so štartovaním, sviečka je mokrá, iskru dáva, ale neštartuje, od spokojnosti mám ďaleko,. Už som to mal celé rozobrané, ale nemôžem prísť na to prečo neštartuje. Dvakrát mi to strelilo do výfuku, ale štartovať nechce. Druhý raz by som už tento stroj nekúpil. Radšej priplatím a budem mať spoľahlivý stroj ako sa neustále trápiť s týmto šmejdom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.27 (?), 21.3.2015 20:08

Myslim si, že sú to vyhodene peniaze. Rosič 3WF-2,6 som kúpil v roku 2012 a po dvoch rokov(po záruke) sa mi pokazilo štartovacie zariadene. Nikde som ho nezohnal, ani opravňach mi ho nechceli opraviť ako som vyslovil typ rosiča hneď som dostal odpoveď nie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika