Zařezávač okrajů trávníků Honda po druhé



host - 198.206 (?)
27.4.2009 8:48

Děkuji Vám za odpověď. Patrně vyhozených šestnáct stovek. To mě docela štve... Možná časem zkusím ve spolupráci s nějakým kutilem hbězdicový kotouč vyměnit za něco ostřejšího. Do země to docela jde, ale udržet rovinu mě teda nejde.  Ach jo...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 198.206 (?), 24.4.2009 14:27, zobrazeno: 4801x

V diskusi o trávnicích jsem zadala tento dotaz a zatím mě nikdo neporadil, zkusím tedy ještě tady požádat o radu.

koupila jsem si k rotavátoru Honda FG 201 zařezávač okrajů trávníků a vůbec mě to s tim nejde. Nemáte někdo zkušenost jak s tím pracovat? To ozubené kolečko není ostré a udělá vlastně rýhu v trávě a to je vše. Pak jako zase mám vzít motyku a drny odkopat? No tak to je špás na nic. Navíc udržet rovnou čáru je umění, takže to budu mít křivé... asi přírodní.

JanaKan

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 105.162 (?), 24.4.2009 20:46

Je to tak jak píšete, kolečko v otáčkách by mělo prořezat travní drn a přebytky se pak ručně odstraní plečkou, nebo motykou.Není to ovšem zařezávatelné do každé půdy, to autory asi nenapadlo a udržet to v ruce a jet s tím rovně je skutečně těžké. Nedivím se Vašemu názoru, jen přemýšlím kde soudruzi v Japonsku udělali chybu.Viděl jsem prořezávače ale neměly hvězdicový kotouč ale plný ostrý disk / kotoučový nůž / který dělal čistý řez na okraji jako nůž.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 198.206 (?), 27.4.2009 8:48

Děkuji Vám za odpověď. Patrně vyhozených šestnáct stovek. To mě docela štve... Možná časem zkusím ve spolupráci s nějakým kutilem hbězdicový kotouč vyměnit za něco ostřejšího. Do země to docela jde, ale udržet rovinu mě teda nejde.  Ach jo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 80.136 (?), 27.4.2009 16:57

Nechte si udělat kotoučový nůž, nebo použijte originál dle průměru.Nože kotoučové si vyhledavačem najděte a vyberte si podle potřeby.Nebo si to nechte udělat od někoho na soustruhu a nasaďte to místo té hvězdičky. Je to potom jiná práce a čistý řez v rovině to nakrájí okraje jak list.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika