Zahradní traktůrek nebo jednoosý malotraktor?



host - 96.23 (?)
26.11.2008 12:49
Urcite je lepsi Vari nebo podobne stroje u kterych si muzete tez sednout. Je to vyhodnejsi nejem financne, ale i velkym mnozstvim pridavnych prislusenstvi jak pro leto tak i pro zimu. R.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 226.13 (?), 26.11.2008 12:16, zobrazeno: 20887x

Chci se zeptat na radu. Potřebuji nějaké přibližovadlo, odvézt trochu písku pár cihel nebo trochu dřeva, taková práce pro Vari s vozíkem nebo podobný stroj. Ale protože celé léto seču tak asi 1600m2 plochy, sekací traktůrek bych využil. Otázka tedy je, utáhne sekací traktůrek nějaký vlek za sebou, co mírné stoupání? Hovořím o hmotnosti nákladu tak max.200-250kg. Je složité odpojit žací ústrojí když se používá tr. na popojíždění. Děkuji za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 226.13 (?), 26.11.2008 12:28

V dotazu nahoře jsem zapomenul důležitou maličkost, cenová relace traktoru tak kolem 50tisíc, tedy ty levnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.23 (?), 26.11.2008 12:49
Urcite je lepsi Vari nebo podobne stroje u kterych si muzete tez sednout. Je to vyhodnejsi nejem financne, ale i velkym mnozstvim pridavnych prislusenstvi jak pro leto tak i pro zimu. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 99.214 (?), 26.11.2008 12:53

Já osobně mám ALKO /102 záběr, asi 15 koní, hydrostat/ a dodělal jsem si k němu závěs jak kouli tak platli s otvorem. Požívám jej s autokárou na převáření nasekaného dřeva do dvora, posbíraných jablek ke sklepu, svoz listí či větví, převézt stoly z letní předzahrádky do stodoly atd. Výše uvedené zvládá, ale mám obavu, že je to na hranici jeho technických možností a tudíž tento provoz velmi výrazně sníží život traktůrku/spíše bych řekl sekačky na které se dá sedět a nemusí se za ní chodit/. Takže nyní jej zatím používám, ale už se poohlížím po něčem robusnějším, ale bohužel cenově náročnějším- traktory z 20 HP kategorie, s 3 bodovým závěsem atd. Už jen hmotnost 200 oproti cca 600 kg něco napovídá. Např odhrnování sněhu s ALKEM s 200 kg a relat. hladkými gumami si nedovedu představit, zatímco 600 kg, 4 pohonovka a uzávěrka diferáku bude jinak fungovat.

Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.167 (?), 26.11.2008 13:05

se zahradními traktůrky zkušenosti nemám, ale 250kg uveze snad i ruční kárka.

VARI je levnější na nákup, jednodušší na servis, zabere méně místa a zřejmě uspokojí všechny vaše potřeby. Ale můj názor není nezaujatý, VARI je pro mě skoro jako člen rodiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 226.1 (?), 28.11.2008 9:12

Pokud jde o mé zkušenosti, už mi prošlo rukama i Vari, i kárka . Pokud můžu doporučit, již se o tom zmínil pán dole, travní traktůrek na přibližování dřeva atd. bych asi nebral, za chvíli bude kaput. Pro vás by byla nejlepší ta Tera. Má více komponentů, kárku, měnší úsilí na údržbu, atd. Já disponuji traktůrkem MT8-070 mini, výbornej stroj. Přeji hezký den. Gargamel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 74.223 (?), 28.11.2008 13:17

Dobrý den, rád bych připojil dotaz pro uživatele jednoosých traktorů: také bych se přikláněl asi spíš pro jednoosý na tahání i sečení, poraďte, co by bylo nejuniverzálnější aby to mohlo tahat vozík a mělo to i vývodový hřídel na aktivní nářadí-sečení a obracení, u vari mám pocit, že převodovka s tímto vývodem je pro malá kola a není na tahání(cca do 300kg na vozíku do svahu), nebo to tak není? Koukal jsem i na malotraktory Dakr, tam mně to přijde obdobné-buďto tahat nebo sekat. Jako univerzál se mně jeví malotraktor Terra I, jak je na tom ale s taháním-snese to? Jdou na to dát větší kola? Díky, Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 174.190 (?), 28.11.2008 15:59

Zdravím, Terru vlastním a používám už dlouhá léta a Vari vlastně vzešlo z ní. Takže jiná je převodovka na sečení a jiná na orání, vláčení, tažení přívěsu a pod. Univerzální jsou třeba kultivátory od Bédi Trávníčka, s těmi ale osobní zkušenost nemám. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 245.31 (?), 28.11.2008 16:44

Koukněte se na Agzat, má aktivní vývodové hřídele.Když koupíte redukci, připojíte všechno nářadí od Vari určené k malé převodovce.Stačí tedy jen jedna převodovka, která nemá šnekový převod jako Vari - další plus pro Agzat.Ale budete muset měnit kola větší za menší, když budete pracovat s nářadím, které potřebuje menší pojezdovou rychlost.Pořád máte 3rychlosti a zpátečku, kdežto u Vari malé převodovky jsou dva typy jedna rychlost vpřed bez zpátečky, nebo jedna rychlost vpřed a zpátečka(je pochopitelně dražší).Vari není špatný stroj, ale když porovnáte cenu dvou převodovek Vari proti Agzatu s redukcí a koly na výměnu, vyjde Agzat možná o 10000Kč levnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 74.223 (?), 29.11.2008 12:12

Díky za tip, o Agzatu jsem vůbec nevěděl, je to skutečně asi výhodnější, Jirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika