Zahradní traktůrek



andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 164.183 (?)
15.6.2008 13:36

Motor má patrně katalyzátor, ale určitě nemá vstřikování, pouze karburátor. U zahradní techniky není vstřikování potřeba, protože motory pracují plusmínus v konstantních otáčkách, takže NEŘÍZENÝ kat je nastaven na emise provozních otáček motoru.

Myslím, že motor s lambda sondou, řidicí jednotkou a řízeným katalyzátorem by nikdo platit nechtěl.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 109.57 (?), 12.6.2008 17:52

Já osobně se na první věc na traktoru podívám je jakoupak má přední nápravu. Kvalitnější bývá litinová, pokud výrobce šetřil tak plechový svařenec, který co do životnosti není to nejlepší a po pár sezónách chodí přední kolečka na všechny strany, proto upřednostňuju litinu. Kladky jsou taky důležitý díl, musí být kvalitní a v případě poruchy k sehnání např i po patnácti letech. Životnost motoru se dá ovlivnit i kvalitou oleje (tzn. žádné M6AD taky SAE30 to se pak lidi diví že jim po třech letech provozu traktor žere olej) a jeho pravidelnou výměnou, pozor B&S doporučuje 20motohodin. Profi motory B&S Vanguard vydrží při správné údržbě až kolem 2tis. motohodin a i levnější Intek tisíc natočí, Takže bych výhledovou dobo deset let nevyděl zas tak černě. AGS se 17.5Hp v hydru super traktor, trošku vysoký, ale bez problémů. Jonsered od letošního roku dováží model LT2216CMA2 s V2 intekem B&S o výkonu 16Hp což je si myslím na zahradu výkon tak akorát. Cena 75tis taky si myslím zajímavá. Husqv. 151 taky můžu jen doporučit, ale namísto Jonsereda má jednoválcový motor Kawasaki, který není zas až tak v ČR zavedený, nemá tolik servisních míst a proto bych volil raději onoho Briggse. K otázce jestli V2 nebo 1 válec má V-twin klidnější chod a v zátěži je pružnější, rozdíl ve spotřebě nemám potvrzený ani vyvrácený. Jednoválec je na drudou stranu jednodužší páč ma všechno jen jednou, že?

ZF

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.57 (?), 12.6.2008 18:02

Co se týče řemenů, pravda je taková že se trhají snad na všem a HSQV. a Jonsered patří mezi ty cenově dražší už jen pro jejich tvar šetti úhelníku apod. U AGS je na pojezd možno použít i obyč normalizovaný řemen, ale na pohon sečení určitě origo. Ozubený řemen na sečení nevím jestli se dělá normalizovaný, ale používáme originál dodávaný AGSem. Jako slabinu trhající se řemen bych zas tak neviděl, jednou za rok ho vyměnit není tak strašné, si myslím. Pozor při jen mulčování vydrží polovinu!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.54 (?), 28.6.2008 0:53

Traktůrek XT 190 jsem si letos koupil u Mountfieldu, soused se mi smál, že jsem neletěl Béďovi a jeho letadlům, má totiž dvouválec Hondu se záběrem 122 cm. Když jsme dali traktory vedle sebe, tak kromě kapotáže, jsou to hodně podobné stroje (sekačka, náprava..). Mně se úsměv vrátil, když jsem se dozvěděl, za kolik to pořídil, moje XT 190 byla skoro o 30 tisíc levnější. Ještě jsem mu k dobru ukázal pár vychytávek na ovládacím panelu, o čemž si Honda může nechat jenom zdát. Traktůrek mi zatím slouží dobře, trávník je letos fakt parádní...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.235 (?), 14.6.2008 10:46

dobry den chcem sa spitat ze aky ma motor kosacka husqvarna royal 49 s. Ci ma karburator alebo katalizator. Dakujem vopred. S: Z

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 164.183 (?), 14.6.2008 11:00

Použití karburátoru a katalyzátoru se nevylučuje ani nepodmiňuje.

Skromně tipuji, že motor s elektronickým vstřikováním se pro malou zahradní techniku ani nevyrábí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.235 (?), 14.6.2008 14:01

Motor ma oznacenie xtl 55 cat.Takze neviem co to ma znamenat.S: Z

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 164.183 (?), 15.6.2008 13:36

Motor má patrně katalyzátor, ale určitě nemá vstřikování, pouze karburátor. U zahradní techniky není vstřikování potřeba, protože motory pracují plusmínus v konstantních otáčkách, takže NEŘÍZENÝ kat je nastaven na emise provozních otáček motoru.

Myslím, že motor s lambda sondou, řidicí jednotkou a řízeným katalyzátorem by nikdo platit nechtěl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 104.67 (?), 12.11.2008 19:13

těší mě, že slyším chválu na HQ ct 151 protože mám v úmyslu si ho právě teď pořídit. Potřebuju sekat asi 3500 m2 trávy a líbí se mi, že to má i mulč. Byl bych rád kdyby se ozvalo více spokojených lidí kdo má ct 151 nebo má někdo i nějakou špatnou zkušenost? Zatím ještě nejsem úplně rozhodlý, protože jsem uvažoval i o Stiga President, jedná se mi hlavně o mulč a cenu tak do 70 ticíc. Díky za rady. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 48.33 (?), 18.6.2008 14:33

Jak chcete dělat generálku u motoru, který má kliku uloženou přímo v karteru bez výměnných pouzder či ložisek a který má válce bez vložek?
Kromě toho-například u zahradních traktorů se nedá převodovka opravit ale mění se jako kus!
Dneska jsou zkrátka výrobky dělány tak, aby nevydržely a člověk si musel
koupit nový!
Navíc jsou často dělány v Číně a více značek používá stejné komponenty-v jedné fabrice ráno jede na pásu výrobek "věhlasné" značky a odpoledne na stejném pásu jede nějaký"no name"!
Takže je trochu irelevantní řešit který je lepší a který horší-je to na jedno brdo!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 198.124 (?), 16.6.2008 9:49

Má někdo z Vás zkušenosti s tim John Deerem? Pokud ano prosím napište Vás názor... spokojenost nebo nespokojenost (klady, zápory)?

A ješ bych se rad zeptal, jak moc zaleží na té přední nápravě, jedinou litinovou přední nápravu sem pravě viděl pouze na tom Deerovi, je jeste na některých jiných, nebo se obejdu i bez ní? Jak je to konkrétně u Hondy nebo Stigi s přední nápravou, nevíte někdo?

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika