Zahradní traktůrek



host - 124.13 (?)
8.4.2010 21:22

1.Svah máte asi spočítaný špatně

2.Motor bez zapnutého sečení nemá výkonový problém, u HQ je problém v převodovce,15hp kawina dvouválec mi byla houby platná, když "slavný" hydrogear nepřenese otáčky na kola

3.Rám dobrý, lepší než nekvalitní trubkový, tento nepraská

4.Velmi drahé díly, např. oproti stize o 50-70% a to stiga není levná

5.Spolehlivost?Na rovinku a nemýt vodou, domazat ložiska injekční jehlou, bohužel i dražší modely této značky jsou problematické(traktory),co můžem chtít za ty peníze, lepší než běhat za sekačkou, ale nic víc.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 182.38 (?), 5.4.2010 13:15, zobrazeno: 8469x

Zdravím, i přes četbu souvisejících diskusí požádám o radu. Mám dost členitou zahradu o 3 rovných plochách a jedné členité a navíc ve svahu. Navíc je mezi nimi krátká spojovací cesta a převýšením cca 45 až 50stupňů. Přemýšlím v této souvislosti nad koupí zahradního traktůrku Husqvarna CTH126,který bych v zimě vybavil radlicí a využil i na odhrnování sněhu (dle možností-schopností stroje...). Poraďte prosím, zda je má volba správná - kvalita, cena a zejména spolehlivost. Děkuji předem

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 175.67 (?), 5.4.2010 14:11

Vlevo je pole pro vyhledávání

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.38 (?), 5.4.2010 18:46

Děkuji za odpověď, nicméně všechny příspěvky zde na fóru jsem přečetl a má otázka mi zodpovězena nebyla. Jde mi celkem o tři parametry:

1) spolehlivost

2) krátkodobá veliká zátěž v terénu

3) zvládne-li vyjet se 100kg řidičem cca 10m při převýšení cca 45 až 50 stupňů?

Ještě jednou díky za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 5.4.2010 19:39

1) No, je to HQ :-). Ten traktor je v podstatě stejný jako jonsered, a o jeden HP slabší pak i partner, poulain, mcculloch. Motor je Briggs s tlakovým mazáním, šasi je USA koncepce, takže pohodlný nízký posez, ale je z tenkého plechu, a namísto ložisek jsou osazena mizerná kluzná pouzdra, která moc nevydrží. Zbytek se celkem drží

2) No motor na to určitě nemá. Ale záleží, co se pod tímto pojem skrývá.

3) To nezvládne žádný zahradní traktor, ani sekačka, ani jiná 4T technika, výjma křovinořezu. Motor zvládá krádtodobě 30° svah, ale to dříve z traktoru vypadnete, než by toho dosáhl. Ale 100 kg traktor do kopce uveze, jde o to, jak rychle.

4) V této kategorii bych si vybral Stiga Estate Collector Manual. Je lépe zpracovaný, má výkonnější motor, tužší rám. Z hlavy tuším, že také nemá v kolech ložiska, ale pouzdra jsou kvalitnější. Levnější a dostupnější náhradní díly.

Posez je ale horší než u HQ - vysoko a jaksi obkročmo přes výhozový tunel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 124.13 (?), 8.4.2010 21:22

1.Svah máte asi spočítaný špatně

2.Motor bez zapnutého sečení nemá výkonový problém, u HQ je problém v převodovce,15hp kawina dvouválec mi byla houby platná, když "slavný" hydrogear nepřenese otáčky na kola

3.Rám dobrý, lepší než nekvalitní trubkový, tento nepraská

4.Velmi drahé díly, např. oproti stize o 50-70% a to stiga není levná

5.Spolehlivost?Na rovinku a nemýt vodou, domazat ložiska injekční jehlou, bohužel i dražší modely této značky jsou problematické(traktory),co můžem chtít za ty peníze, lepší než běhat za sekačkou, ale nic víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika