Zahradní traktor XDC 140HD"



host - 142.9 (?)
27.8.2013 13:22

Pokud neplánujete tahat za traktůrkem přívěs (hlavně do kopce) tak je to hydro bez problémů. Mechanická převodovka jo o ničem  - pořád řadíte a řadíte a ve výsledku to strašně zdržuje.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 163.63 (?), 26.8.2013 20:36

Tak sem se na ty rozdílné výkony u Stigy a MF také ptal velmi ochotného prodejce Stigy. Každá národní pobočka stigy si dává rozdílné motory dle konkurence v dané zemi, česká Stiga je na tom prý ze všech nejlépe a v čechcá má Stiga silnější motory nž se používají okolo, SK, PL, DE...

Mountfiled zase do stejného šasí Castle garden davá slabší motory aby byl levnější.

A na štítkách se udává výkon při konkrétních otáčkách, na tyto otáčky do dostalo emise apodobný normy, ale pak vám ho seštelují na pracovní otáčky které jsou vyšší. Takže je důležité také to přři jakých otáčkách ten výkon udávají, Mnohem jasnější je zdvihový objem v ccm. Což pak zjistíte že jsou vlastně uplěn stejné motory akorát jinak naladěný.

Ten udaj výko HP je výkon v maximálních otáčkách.

No a ted se v tom vyznej a kup to dobře.. to je vyloženě detektivka.

Prodejce stigy mi doporoučil letošní novinku ESTATE Senator s motorem B&S 16,5HP a dává cenu 52900kč... tak nevim, furt si nemužu vybrat... už jsme byl rozhodnutej pro MF XDC140 s manuálem ale po těchto info tipu made in china zase nevim...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 66.76 (?), 1.6.2016 6:15
Včera jsem si koupil Stigu estate 6092 a je vyrobena v Itálii. Motor je tam kawasaki. A mám z něj dobrý pocit, zpracování působí velmi kvalitně.Ale to ukáže čas.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.26 (?), 22.4.2018 14:30
Mám ho 3 roky. Výborný motor, ale to je vše. Už jsem měnil ložisko předního kola, klínový řemen prodřel díru do vyhazovaciho tunelu. Už mám vůli v řízení, ulozeni řídící tyče je poddimenzované.Vůle se projevila po první sezóně. Neskutečně předražené náhradní díly. Je to nekvalitní výrobek. Vše je vyrobeno, aby to dlouho nevydrželo. Nekupovat, raději si připlatit za český traktůrek.Např vodící řemenička Stiga 1000Kč a totožná Starjet 180Kč.Je to čínská měkká kvalita
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
McMichal - (4) - 206.207 (?), 21.8.2013 13:10

Cokoliv u Mauntfieldu stojí za h... Nekoupil bych tam ani nůžky na trávu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 142.9 (?), 23.8.2013 14:00

Prosím trošku konkrétněji, ať se můžem poučit, pobrečet či zasmát. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.2 (?), 26.8.2013 21:09

XDCčka ani Mastera se nebojte. GGP je nadnárodní firma s velmi dobrým renomé a kvalitu si velmi poctivě hlídá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 163.63 (?), 26.8.2013 21:47

No a ještě dotaz, je vubec dobrá ta hydrogear převodovka? není to zbytečný a potencionální zdroj problémů?

nebude spolehlivější ten model XDC 140 s mechanickou 5+1 převodovkou za 39 990?

díky 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 142.9 (?), 27.8.2013 13:22

Pokud neplánujete tahat za traktůrkem přívěs (hlavně do kopce) tak je to hydro bez problémů. Mechanická převodovka jo o ničem  - pořád řadíte a řadíte a ve výsledku to strašně zdržuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.136 (?), 28.9.2013 7:28
Zrovna s hydrogyrem jsem měl problémy u dvojnásobně drahého traktůrku, není hydro jako hydro, brát jen tufftork od kanzaki.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.32 (?), 1.4.2017 22:49

Absolutní souhlas. V Mountfieldu už nic nekoupím. Zásadně neuznávají reklamace. Nejdříve sekačka-neuznaná reklamace-po dvou měsících prasklé kolečko(prý jsem nekontroloval a nedotáhnul) a vzápětí po té kosa. Když jsem jim řekl, že kosa koupená v květnu byla na podzim jako naprosto funkční na zimu uložena do skladu a na jaře když byla dána na servis, protože nešla nastartovat si řekli 1.800,- Kč za údajnou opravu vzniklou prý špatným používáním, zařekl jsem se a v MTF již nekoupím ani hrábě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika