Zahradní traktor v ceně zhruba 50.000



prasil - (34) - 241.39 (?)
12.2.2011 18:24
Sekám týdně cca 2000m2 okrasné zahrady a tak 2x měsíčně (někdy jednou) sad 2500m2. Čtvrt a polokmeny - protože okopávám, není problém posekat kolem. Na tu plochu 2 komposty, nejdřív si vysekám kolem nich a pak už je jezdím od kompostu ke kompostu a vysýpám. Taky posekanou trávou mulčuju kolem stromků. Sekám starším Karsitem 18/102 a je to relax. P
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 191.214 (?), 14.2.2011 18:50
Tak zakladatel dotazu asi nebude rád ale odpovím. Četl jsem pozorně a shrnul několik příspěvků vás obou dohromady. Jde prostě o to, že dělené (ještě jakžtakž ručně vysypatelné) koše má v ČR jen málo lidí vzhledem k tomu, kolik takových strojů se tu dá koupit. A hledisko "vysypatelnosti" trávy z koše by mělo být před koupí stroje taky promyšleno. V té souvislosti pro někoho nemusí být sečení 1500m sekačkou obtěžující, ale naopak výhoda. To si musí budoucí šťastný majitel toho kterého stroje srovnat v hlavě sám podle svých podmínek na pozemku- a to udělá při nedočkavém vyhlížení nové hračky s chladnou hlavou málokdo. 21.110 - kolik lidí v ČR (potažmo na tomto vebu) myslíte skutečně v praxi použilo všechny Vámi výše uvedené stroje a dokáže tedy odpovědně porovnat všemožné parametry apod...?Pokuste se snad vyhnout MTD a mezi zbylými si vybírejte ten s rozumným ochotným prodejcem a dostupným servisem a hlavně dostupnými náhradními díly. Může se Vám stát, že ten servis budete potřebovat.Nikdo zde nezná charakter Vaší zahrady (svahovitost, nerovnosti,druh porostu a členitost...),neznáme Vaší postavu a váhu, měl byste si jít na každý vybraný stroj alespoň sednout a osahat ovládací prvky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 239.112 (?), 18.2.2011 19:27

Udělat nájezdovou rampu mě nenapadlo, protože mám kompostéry na různých částech zahrady, abych nemusel chodit s košem od sekačky přes celý pozemek do jednoho místa. Proto i s traktorem nemusím jezdit pořád na jedno místo.Kolegovi v práci řeknu, že nemusel kupovat AGS s 20 HP Vanquard motorem a převodovkou TuffTorq K62 za více než 100 tisíc Kč a mohl si koupit 12,5 HP "prdítko" na sečení. Jenže my pozemek s takovými motory co máme nemusíme sekat každý týden. Nám to stačí každé 3 - 4 týdny v sezónu, někdy i v delším intervalu. A nepsal jsem o malé sekačce, ale pořádné sekačce na těch 1.500 m2 plochy.Jiný kolega v práci seče zahradu 2.000 m2 (což není žádná velká plocha) sekačkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.166 (?), 19.2.2011 9:47

Kolegovi samozřejmě říkejte co chcete nebo co chce slyšet on, v tomVám přece nikdo nemůže bránit akorát jste zase špatně četl, já jsem psal že se svojim prdítkem sekám jednou za 14 dní a taky že záleží na obsluze jak dokáže ty prdítka ovládat a využívat, nikde jsem nepsal že bych si silnější traktor nekoupil ale 100tis. a více dát za stroj jen pro svoji potřebu a využití na 1x za měsíc jak píšete... jo takovýhle luksus si mnoho lidí zde nemůže dovolit ale mě hlavně těší že nikdo nerozezná po posekání čím byla práce provedena jestli investicí 20tis.nebo 100tis, přeji Vám ůspěšné turné po Vašem zakompostérovaném pozemku v nové sezoně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
prasil - (34) - 241.39 (?), 12.2.2011 18:24
Sekám týdně cca 2000m2 okrasné zahrady a tak 2x měsíčně (někdy jednou) sad 2500m2. Čtvrt a polokmeny - protože okopávám, není problém posekat kolem. Na tu plochu 2 komposty, nejdřív si vysekám kolem nich a pak už je jezdím od kompostu ke kompostu a vysýpám. Taky posekanou trávou mulčuju kolem stromků. Sekám starším Karsitem 18/102 a je to relax. P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 208.166 (?), 12.2.2011 20:14
Ano.RELAX to je to správné a výstižné slovo, v dnešní době nehodlám být otrokem svého pozemku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 21.110 (?), 14.2.2011 14:04

Dobrý den, prosím o radu, který z uvedených traktorů v hlavním příspěku bude nejlepší - poměr kvalita cena. Jestli můžete, diskutujte technicky k danému tématu, díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 65.24 (?), 16.2.2011 18:14

Zahradní traktor Ama SG 130/92H je v podstatě převlečený Karsit 15/92H... menší rozdíl je pouze v motoru Ama 13,5 HP Karsit 15 HP u obou hydro K46...velký rozdíl je ovšem v ceně zde jednoznačně vyhrává Ama... přitom výrobce je stejný Karsit Jaroměř!!!  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.244 (?), 17.2.2011 17:32

Dobrý den,

stejný problém jsem řešil loni.Měl jsem stejné traktůrky ve výběru a k tomu Rider 140 HD Torro od Mountfieldu.Zahradu mám 1600 m2.Byl jsem rozhodnut koupit traktor od Stigy Estate Colector.Po zvážení prostoru na uskladnění traktoru, dostupnosti servisu, manévrovatelnosti,záruky, jsem koupil nakobnec ten rider.Seču co 10 dní(teda ženské, mně na traktor nepustí ).Mám ještě motorovou sekačku, kde si dokosím nepřístupná místa.Se vším do 1,5 hod hotovo vč, vyčištění strojů a vyfoukání dlažeb fukarem.Jak již někdo psal předemnou,.. nejsem otrokem sekání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika