Zahradní traktor na 1,5 ha



host - 174.222 (?)
5.2.2009 22:40

Ještě k dotazu-na rozprášení trávy 30cm zapomeňte, okamžitě se ucpe výhozový kanál.Toto zvládne jen boční výhoz a v klidu, nebo jsem to mulčoval, ale nesmí být hustá tráva a zdvih napolovinu, aby to mělo místo, ale měl by platit i pomalejší pojezd.To by zvládnul jen iseki vzadu vyhazovat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
HH - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (154) - 112.250 (?), 1.2.2009 12:53

zas pozor Viking vůbec není špatnej traktor, sečení supr, různý vychytávky, robustní rám, jen cena by mohla bejt nižší  :-D, u křovinořezů se používá 4-MIX motor a opravdu je to čtyřtakt a nemá olejovou náplň, je mazán směsí. Kubota je v oblasti traktůrků se sběrem asi to nejlepší co jek mání, ale pro normálního uživatele sci-fi. Ty testy co se s nima furt oháníte jsou zmanipulované od M, a záleží co si kupujete, je to stejný jakou u aut - všechny maj 4 kola a volant a nejde dost dobře srovnávat třeba oltcit s bmw. To že nemají např. v kolech ložiska je jejich vlastnost a ne vada, záleží na výrobci jaké řešení zvolí, a na vás jestli za danou cenu toto řešení akceptujete. Klínové řemeny dostávají nejvíc zabrat při přetížení žacího ústrojí a jejich následném prokluzu a je jedno jestli při sekání s košem nebo při mulčování (a mulčování opravdu NENÍ sekání trávy 20 cm vysoké na strniště 7cm)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 1.2.2009 13:02

Jakou má cenu ten šestihran řemen na Wiking?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HH - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (154) - 112.250 (?), 1.2.2009 13:11

na ten největší okolo 1000kč

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.222 (?), 5.2.2009 22:34

Šestihran na HQ-1500,-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.222 (?), 5.2.2009 22:40

Ještě k dotazu-na rozprášení trávy 30cm zapomeňte, okamžitě se ucpe výhozový kanál.Toto zvládne jen boční výhoz a v klidu, nebo jsem to mulčoval, ale nesmí být hustá tráva a zdvih napolovinu, aby to mělo místo, ale měl by platit i pomalejší pojezd.To by zvládnul jen iseki vzadu vyhazovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.0 (?), 6.2.2009 22:11

Mám 1,3 ha sad, meziřadí mám zatravněno, vloni jsem proto řešil stejný problém jak trávu udržovat. Nechtěl jsem do toho moc investovat, proto jsem pořídil lištový žací stroj MF 70 + lišta o šířce 1,5m. MFka byla starší a celé to stálo 12 tis. K tomu musím přičíst ještě 4 tis.  na GO (výbrus, ojnice cca,...), protože už pár let stála a už to potřebovala. Trávu to sice nepomulčuje, ale byl jsem docela překvapen, že posečená tráva rychle uschne a stratí se. Chce to sice sekat častěji cca 4 (5) x za rok, ale když ráno brzo začnu, tak v poledne mám trávu posekanou. Stejnou práci by mě udělal zahradní traktůrek s rotačním nožem, ale rozdíl v ceně by byl propastný. Pro můj účel a do mých podmínek (rovina) se MF velmi hodí, zatím jsem spokojen. Někomu by však mohla vadit větší náročnoust na ůdržbu (to platí i pro lištu), občas je třeba počítat s nějakou tou opravou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika