Zahradní traktor Castel Garden XT190, XT220



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 142.9 (?) 
12.8.2013 12:10

Vím, že vedeme akademickou debatu, ale přesto bych se zeptal - čím podle vás Karsit zaspal? Mě příjde naprosto srovnatelný třeba s AGS.

Ještě bych řekl, že obecně jsou české stroje hrozně robustní a těžké. Ne vždy je to k dobru věci, někdy spíše naopak.

A ještě poznámka na závěr - dá se sekat se stroji do 60000Kč. Hodně móóć záleží na řidiči a jho citu. Většinou taky nevlatníme automobil Mercedes či Rolls Royce a rozhodně nám auto spokojeně slouží. Ono kupovat sekačku okolo 100000Kč a výš na zahradu cca 4000m2 je hloupost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 19.98 (?), 12.8.2013 13:43

Pro 142.9 - Se stroji levnými se jistě sekat dá, ale rozdíl oproti dražším by měl být v alespoň nějakém komfortu obsluhy-nižším hluku, nižších vibracích ergonomii sedadel a volantů apod. Moje zkušenost se strojem věhlasné značky ovšem pořizovací ceny cca 45.000,- Kč je ta, že bezvadně maká tak sezónu až dvě(pochopitelně záleží na zatížení) a následně se tak nějak rozvrže, rozviklá a celkově opotřebí. 

To s těmi auty je třeba tak, že auto spokojeně slouží, ale vymetáte s ním každou nerovnost a někdo tohle třeba nesnáší. Holt ten Mercedes nabídne třeba podvozek u kterého ani nevíte po jakém povrchu jedete.Až se ovšem poškodí, stojí to strašlivé peníze. Každá sranda něco stojí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 164.5 (?), 12.8.2013 12:19

Nemyslím si že když mám třetí traktor od stejného výrobce a dodavatele tak by mne to mělo pasovat na traktorového analfabeta. Ale odborník nejsem, mám jen trochu přehled o tom co kdo vyrábí, za jaké ceny a v jaké kvalitě. Nakonec v něčem jsme se shodli a co stojí profistroje také vím. Že jste odborník nepopírám, je vidět že přehled máte, a proto zcela jistě víte že když někdo (obec, fotbaliské atd.) nemá statisíce na profi mašinu tak převážně berou traktory od AGS. Určitě je to stroj kvalitnější než ten XT 190 co budu brát, ale na můj pozemek to bohatě stačí a cena o 30 tis. nižší je nejen pro mne zajímavá. Navíc servis mám 500m od domu. Tím ale tento stroj nepřechvaluji, znám dobře jeho přednosti i slabiny, ale o tom tu nechci psát. Je spousta kvalitnějších strojů, ale dnešní cena je tak dobrá že jej prostě beru. Myslím si že za dnešních 67 tis. tento stroj v této cenové relaci a srovnatelné kvalitě moc konkurentů nemá. Ale jak jste psal, odborník nejsem, třeba mi poradíte něco jiného, rád se poučím a třeba Vám budu vděčný za typ na jiný stroj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.98 (?), 12.8.2013 13:34

No potíž bude spíš v tom, že máte silný vztah ke konkrétnímu prodejci a hlavně servisu. Navíc máte servis v podstatě doma. To je ale velice dobře a máte neuvěřitelnou kliku.  Valná většina uživatelů asi nemá se stroji od MTF větší problém a ty menší otravné závady nakonec asi řeší potichu doma svépomocí. Ona totiž ne každá prodejna a hlavně servis MTF má zaměstnance, kteří mají trochu lidského a profesního nadhledu a zodpovědnosti. Borci naočkovaní firemními školeními a prahnoucí za postup v kariéře u dané společnosti jsou často doslova peklo.Proto tu MTF celkově není oblíben.

Jistě nebudete "traktorový analfabet" ale člověk by musel ty ostatní značky skutečně dokonale prošmejdit a něco na nich odjezdit, aby ztatil iluze o "dokonalosti " některých z nich.

Navíc tomu přihazují na tomto fóru servisáci a prodejci různých značek, kteří dokonale naočkovávají laiky a hrají na rádobyvlasteneckou strunu.Zjistěte si, kdo je skutečným vlastníkem AGS.  

Mimochodem, po krádeži Karsitu z místního fotbalového hřiště (žádná škoda, byla to celkem taková "kovadlina") používají už několik roků CG z MTF a nutno přiznat že nemá závadu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.9 (?), 12.8.2013 14:19

Asi se shodnem na tom, že traktor XT190 za akční cenu 66700,- Kč a třeba i menší XDC 140HD za akční cenu 44200,- Kč jsou za ty ceny jedny z nejlepších na trhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.22 (?), 12.8.2013 14:15

Dobrý den, mám svůj první traktor a hledal jsem mezi jetýma JD/Honda/Husqvarna. Nakonec jsem koupil nový XT 190 HD (měl jsem ho za 55tis). Za rok fungování jsem s ním max.spokojený. Servis mám pro jistotu pár km ale zatím nebyl potřeba. Sekám udržovanou zahradu cca1800m2. Krásně sbírá i mokrou trávu. Snažím se ho udržovat, výměny oleje, čištění, mazání atd...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.9 (?), 12.8.2013 14:45

Věřím vám. Akorát na 1800m2 by stačil i XDC 140HD a já bych takovou plochu dělal sekačkou. Ale proč ne. Práce musí být radost!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.73 (?), 12.8.2013 21:49

XT190HD a XT220HD jsou nyní za dobrou cenu a mají v základní výbavě tempomat, za který se z AGS připlácí.Mám XT200HD za 78.000 Kč před 5 léty - servis mám 3 km od domu a soused má stejnou dobu AGS 17,5 HP - za 80.000 Kč a servis 25 km od domu. O co má levnější díly, o to má dražší dopravu. Měnil už dva řemeny a já žádný.Vedoucí MTF i technici jsou tu u nás solidní. S některými od MTF se už osobně znám a běžně si při setkání spolu pomluvíme. Kvalitou sečení je CG lepší (má plovoucí sekačku) než AGS - sečeme cca stejné plochy sousedící spolu a CG nemá problémy s ucpáváním vyhazovacího tunelu, hlavně když je vlhčí tráva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 108.2 (?), 13.8.2013 6:51

Než jsem začal číst toto vlákno, byl jsem hodně nakloněn CG XT220HD.Nechtěl jsem z MTF, ale nyní mají nejlepší cenu. Pozemek k sečení mám cca 40 km od nejbližšího servisu (okolí Bouzova), ať koupím co koupím. Karsit nabízí odvoz / dovoz v záruce zdarma, což mě trochu láká. Někdo tu však psal, že trochu zaspali s vývojem. Můžete, prosím, upřesnit?

děkuji ZJ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.22 (?), 13.8.2013 7:26

XDC 140HD by stačil ale jak jsem psal XT190HD byl za dobrý peníz :) a přesně... sekání je s traktůrkem zábava a mám to během chvíle oproti běhání se sekačkou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika