Zahradní traktor



Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?)
8.1.2015 22:39

Inu Tondo, když vás to mé principiální srovnání zahradního traktoru se sekačkou tak pobouřilo, tak bych vám poradil, abyste si ve volné chvíli prohlédl, jak vlastně vypadá žací ústrojí vašeho traktůrku a jak vypají jeho nože. A při této příležitosti si představte, co se stane, když se nože roztočí opačně (viz. cituji: "...aby nože nepřepínaly na opačný chod") a kolik toho v takovém případě nasečete.wink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 8.1.2015 14:09

To jsem nezkoumal, snad jen na bezpečnost.Vždy ho raději vrátím na pojezd dopředu, když nepotřebuji sekat na zpátečku.Asi to má něco do sebe.Neděje se nic nenormálního, je seču, přijedu do oblasti couvání, přepnu klíček, při zapnutém noži a seču na zpátečku, jezdil jsem s přeplým klíčkem pár minut, ale nedalo mi to a přepnul zase do normálu... podle mne to nemá žádný vliv, snad psychologický, abychom někoho nepokosili na zpátečku... tak se mrknu za sebe a přepnu klíček...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 8.1.2015 14:04

A k dotazu... ano, jsou traktory, které nesečou na zpátečku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 8.1.2015 15:09

Které například?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.207 (?), 8.1.2015 15:24

Třeba můj MTD rzt 42, myslím si že je to kvůli bezpečnosti, při couvání nevidím co seču. Je to ale nepraktické, takže spínač na detekci zpátečky jsem odpojil.

David

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 8.1.2015 14:08

Aha, tak to asi bude kvůli tomu, že se tyhle traktory dodávají na americký trh a jak známo, někteří Američané si ve svých osobních vozech pletou plynový pedál s brzdovým, takže do ostré zatáčky občas prudce zrychlují. Tak jim do zahradních traktorů namontovali pomůcku, aby se při potřebě pohybu vpřed bezděčně nerozjeli vzad! cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 8.1.2015 14:12

Nejsem technik, ale podle mne to bude levnějším přepnutím zpět... aby nože nepřepínaly na opačný chod.Nevím jak je to technicky zvládnuto, ale při výběru sekačky to hrálo roli..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ewas - (29) - 135.210 (?), 8.1.2015 14:32

tak teď nevím jestli Mc Culloch 125.97 nebo MTD

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 8.1.2015 15:07

Ne, to nebude ten důvod. Při sečení zahradním traktorem, či riderem za pohybu vpřed / vzad se směr rotace nožů nemění. Není to potřeba. Princip sečení zahradního traktoru je shodný s obyčejnou motorickou rotační sekačkou a u ní, když ji táhnete vzad se přece taky směr rotace nože nezmění a sekačka se otáčí stále stejným směrem a stejnými otáčkami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 8.1.2015 21:35

To jsou názory... srovnávat sekačku růčo s traktorem... Když táhnu sekačku růčo vzad, tak traktor tahám taky? Nebo přepnu pákou směr...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 8.1.2015 22:39

Inu Tondo, když vás to mé principiální srovnání zahradního traktoru se sekačkou tak pobouřilo, tak bych vám poradil, abyste si ve volné chvíli prohlédl, jak vlastně vypadá žací ústrojí vašeho traktůrku a jak vypají jeho nože. A při této příležitosti si představte, co se stane, když se nože roztočí opačně (viz. cituji: "...aby nože nepřepínaly na opačný chod") a kolik toho v takovém případě nasečete.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika