Zahradní traktor 2 válce a cca 20 koní



host - 71.52 (?)
28.5.2009 13:12

Starjet byl ve své době třída, ale jestli stále požívá k pohonu časovaného žacího ústrojí zubaný řemen tak bych se takovému taktoru vyhnul obloukem!!! Zubatý řemen rád praská protože když dostanou kudly ránu od nějakého kamenu nebo pařízku tak řemen když je víc přišponovaný většinou praskne. Hladký klíňák na jiných tipech a značkách proklouzne a nic se neděje. Soused za zubatý řemen dal 2500 kč ani né po roce provozu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
čekan - (2) - 71.8 (?), 27.5.2009 20:58, zobrazeno: 9824x

Potřebuje se rozhodnout mezi dvěma nabídkami. Oba traktůrky mají hydrostat a záběr 105cm

1. MTD 200/105H 20HP, dva válce B&S 14,9 kW / 20 HP, jakási mimořádná nabídka, (asi šedý dovoz) za 70 000 Kč

2. Yard Man HN 5220 K deluxe s vozíkem, Kawasaki 22HP za 95 000,-Kč
 

Yard Man má pár vymožeností navíc (kuličková ložiska, tempomat,..)  ty dva koně a je asi o 20 000 je dražší (když +- odečtu ten vozík, který bych asi stejně chtěl.)

Mám si těch 20 000 připlatit a jít do Yardmana?

Nerozepisuji tu moc podrobnosti, přčedpokládám, že ten, kdo mi případně dokáže poradit, obě značky, potažm, u oba modely bude znát.

Rovněž tu neřeším otázku, zda daný výkon a záběr, jsou pro mou práci a můj pozemek odpovídající.  Oba traktůrky práci na mém pozemku zvládnou s jistou rezervou (mám rád rezervy).

Předem mockrát díky za pomoc.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 241.250 (?), 27.5.2009 23:25

Po zkušenostech u známých bych nešel ani do jednoho. Nyní jsem kupoval Starjet 108 Vanguard 18 HP za 89.tis a zatím spokojenost. Ale zdůrazňuji, že ho mám chvilku. Dostupný servis, kvalitní motor, dobré ovládání. Nebo je za ty peníze Starjet Excelent. Ten má tuším 20HP.Ale asi jsem Vám moc nepomohl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 241.250 (?), 27.5.2009 23:26

Omlouvám se, jde o Starjet 102. Překlep.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
čekan - (2) - 71.8 (?), 28.5.2009 0:03

>>Po zkušenostech u známých bych nešel ani do jednoho

>>.Ale asi jsem Vám moc nepomohl.

Zatím jste mi nepomohl vůbec, ale díky za snahu. Já nechci návrh jiného traktroru. Rád bych však slyšel o jaké konkrétní zkušenosti se jedná. To by snad v něřčem pomoci mohlo. Ani jste nepapsal, jakého raktoru se ony zkušenosti z druhé ruky týkají... Ocením konkrétní informace. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.130 (?), 28.5.2009 11:45

Fakt asi nejlepší volbou by byl Starjet, je to kvalitní český výrobek s odolnou konstrukcí a moderním designem, hlavně s díly není problém a je to stroj stavěný do typicky českých podmínek. Má nápravu s kulovými čepy a ložisky, kvalitní hydropohon K62 a dvouválcový motor Briggs Vanguard. Můžete si vybrat z více provedení, a navíc je možná i příplatková výbava.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 71.52 (?), 28.5.2009 13:12

Starjet byl ve své době třída, ale jestli stále požívá k pohonu časovaného žacího ústrojí zubaný řemen tak bych se takovému taktoru vyhnul obloukem!!! Zubatý řemen rád praská protože když dostanou kudly ránu od nějakého kamenu nebo pařízku tak řemen když je víc přišponovaný většinou praskne. Hladký klíňák na jiných tipech a značkách proklouzne a nic se neděje. Soused za zubatý řemen dal 2500 kč ani né po roce provozu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 37.218 (?), 28.5.2009 13:31

Starjet je stále třída, robustní stroj. Stačí si jednotlivé traktůrky prohlídnout a "vzít do ruky"..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.14 (?), 28.5.2009 22:23

Pokud souhlasí, že je nově vybavován převodovkou Tuff-torque od Kanzaki, tak YARDMAN je dobrá volba za ty peníze.Motor špička+další vychytávky které potěší kvalitou a výbavou, svědčí o konkurenceschopnosti prosadit se na trhu.Pokud se bavíme o tomto modelu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika