Zahradní sekačka – výměna oleje?



host - 174.222 (?)
23.3.2007 13:05
Dobrý den,
a jak se provádí kontrola zapalovací svíčky? To nastartuji motor a pokud tedy nastartuje tak je vše v pořádku?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 120.110 (?), 23.3.2007 11:29, zobrazeno: 15531x
Mohl by mi někdo kompetentní poradit, zda je nutné v sekačce měnit olej každý rok … ? Dřív jsem se sekačkou sekal tak 30-40 hod. za rok, takže jsem před sezónou vždy olej vyměnil. Nyní jsem se rozhodl sekat ještě větší zahradu, tak jsme koupili zahradní traktor, a malou sekačkou dosekávám jenom okraje nebo jinak nepřístupná místa a využívám ji tak 6-8 hod. za rok. Mohu v ní nechat olej 2-3 roky, nebo nějak čase degraduje a je potřeba ho každý rok vyměnit ? Dík za radu…
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.243 (?), 23.3.2007 12:21
Motorové oleje by v motorech neměly být déle než jeden rok, bez ohledu na dobu  používání stroje. Olej za tu dobu natáhne vzdušnou vlhkost, obzvlášť pokut je sekačka uskladněná v suchu, ale s výkyvy teplot.(kůlna, zahr. domek atp.) a snižuje se jeho kvalita.Proto je  také lepší měnit olej na jaře. Před zimou očistit stroj a vyčerpat palivo. Takže i když nemáte najeté potřebné mth doporučuji výměnu mot. oleje. A nezapomeňte na kontrolu a případnou výměnu zapal. svíčky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 174.222 (?), 23.3.2007 13:05
Dobrý den,
a jak se provádí kontrola zapalovací svíčky? To nastartuji motor a pokud tedy nastartuje tak je vše v pořádku?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.243 (?), 23.3.2007 13:23
Vyšroubovat a pohledem na jiskřiště. Dle potřeby upravit vzdálenost mezi kontakty na požadovanou hodnotu. Našroubovat zpět.Pokut nevíte oč jde obraťte se na servis. Nevím jak stará je vaše zapal. svíčka, možná by si motor zasloužil novou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.140 (?), 23.3.2007 14:38

 Jak se provádí kontrola zapalovací svíčky? 

Strucne v kocke sa kontrola robi asi nasledovne:   Pohladom na iskriste - malo by byt suche, izolant (porcelan) okolo vnutornej (rovnej ) elektrody  by mal byt suchy, okrovo-cervenej farby, ak nie je, tak sa poradit s odbornym servisom,. Vseobecne sa da povedat, ze belava farba izolantu znamena prehrievanie sviecky (napr. chudobna zmes, zly (velky) predzapal, nevhodny typ sviecky...), a cierna farba izolantu zvycajne znamena, ze sviecka bezi moc "nastudeno" (moc bohata zmes, zly (maly)) predzapal, nevhodny typ sviecky...).  Na čele zavitu by nemal byt karbon, a ak je tam,  tak ho opatrne oskriabat napr. hranou srobovaku. Kontakty by nemali byt opalene (tzv.kratery v iskristi), ak su, tak je lepsie ju vymenit. Kontakty by mali mat spravnu vzdialenost, casto byva predpisana 0.65 mmm, ale u roznych motorov moze vyrobca predpisat aj inu. Nastavuje u beznych typoch sviecok opatrnym prihnutim vonkajsej elektrody v pozadovanom smere, ale pozor, u niektorych typov sviecok, napr. s multiiskristom sa vola nenastavuje vobec - sviecka sa vymeni. Stari praktici casto cistia sviecku drotenym kartacom, ale nie je to optimalne, lebo bezny droteny kartac nechava na izolante stopy - vodive cesty, ktore sposobuju v prevadzke problemy.  Lepsie je dat sviecku opieskovat, ale to kazdy nema moznost, tak ostava len ten kartac...   Vonkajsi porcelanovy izolator by mal byt cisty bez kazov - ocistit olejovou handrickou a vytriet do sucha. V pripade aj maleho kazu je lepsie sviecku vyradit, alebo aspon pocitat s jej vymenou. Kontaktna hlavicka na kobnci vonkajsieho porcelanu by mala byt kovovo cista, ak nie je, tak  vycistit dratenkou a pripadne jemne takmer neznatelne potriet medennou vazelinou. Ostatne medenna vazelina je spickova vec aj na zavit sviecky, ktory sa potom lahko a rovnomerne zatahuje (ak mate trochu cit, tak ho "nepretiahnete", lebo zatahovanie nie skreslene trecou silou zo zavitu) a hlavne ide vzdy aj po dlhej dobe lahko a bezproblemovo povolit. Este raz upozornujem, nepouzite beznu vazelinu (A00, NH2, AK2, atd), lebo sa zavit zapecie, ale iba medennu vazelinu.

                                                                                          ___pooh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 11.99 (?), 23.3.2007 16:19
Barvy svíček popisujete jako by šlo o dvoutakt. Motory sekaček jsou v ČR většinou čtyřdobé a pokut motor nežere olej není důvod se zmiňovat o karbonu. A to nemluvím o bohaté či chudé směsy. Tady to funguje úplně jinak. Spray- jasný ať si každý koupí. Bude ho stát jako min. dvě nové svíčky. Ještě se mě nestalo, že by nešla svíčka kvůli karbonu vytočit jen jsem se setkat s tím, že na mě snažil políčit svíčku přes závit. Mě jste vytočil i bez měděné vazeliny řádky o barvách svíček a bohatostí směsi. Nic o tom nevíte, tak prosím vás nemaťte lidi a držte se elektryky. Vaše rady jsou neekonomické a ani nemají vliv na spolehlivost stroje. No a pokut si někdo neví rady se svíčkou, což chápu někdo umí to někdo ono, pak je pro něj i pro motor lepší jednou za rok zajít do servisu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 72.10 (?), 23.3.2007 16:44

Teda pane host - xxx.xxx.11.99, 23.3.2007 16:19 proč zak zhurta na hosta - xxx.xxx.234.140, 23.3.2007 14:38 .

Snažil se odpovědět univerzálně jelikož i třeba Terra je sekačka s dvutaktem i čtyřtaktem. A co se týče měděné vazelíny tak ta stojí méně než jedna návštěva servisu. Pokud má majitel benzínové auto tak tam jí také potřebuje a tím se možnost využití zvýší. Já používám AL a Cu vazelínu a předu spokojeností při demontáži.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.140 (?), 23.3.2007 17:32

 Mily "vytoceny" priatel, host - xxx.xxx.11.99, 23.3.2007 16:19

ak by som vas mal parodovat, tak vy radsej nepiste, ked to neviete, 
lebo  váš pravopis o svedci o tom, ze par kniziek by vasemu pravopisu 
vobec neuskodilo:

(A to nemluvím o bohaté či chudé)
směsy se pise v cestine s mekkym i po s

elektryky  se píše  v cestine s mekkym i po r

a v slove "pokut" se pise v cestine na konci d ...              ;o)

 Vo svojej praxi som videl uz dost sviecok vysrobovanych z motorov, preto som chcel tazateli poradit, hlavne ked sa v tomto moje prakticke skusenosti  prekryvaju s teoriou konstrucie spalovacich motorov. Nehovoril som o dvojtaktnych motoroch nikde,  ako si pozorny citatel urcite vsimol, rovnako ani o pouziti spraya a ani o zvysenych nakladoch. Rozni uzivatelia mozu mat rozne stare motory, v roznom stupni opotrebovania, opatery  a tym aj v roznej miere karbonizacie, takze vidim "duvod zminovat se o karbonu. "

Sviecka hrubou silou ide povolit v podstate vzdy,  ale ja som predsa nepisal opak, iba som varoval, ak by niekto mylne chcel na takto tepelne namahanu cast , ako je zavit sviecky dat nejaky maglajz. Ostatne, napr. vcasne zistenie trhliny na sviecke, spravna vola medzi kontaktami tiez  podstatnym sposobom ovplyvnuje vami zmienovanu  "spolehlivost stroje",  tak o co vam íde?

Ono vzdy prospeje trosku to predychat a potom reagovat, ale je to vasa volba.   A to este keby ste viac cital, a mal lepsi prehlad kde vsade mazu zavity sviecok medenou vazelinou ,  kooolko ludi by vas este  vytocilo po celom svete...                   _____pooh. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 11.99 (?), 23.3.2007 18:40

Chyby dělám a je jich celkem dost. Je to ostuda!! Je mě trapně.Už holt jsem takový idiot s vidlemi. Jinak jsem 234.140 napsal co jsem chtěl už v 16.19 hod. Tak jsem byl z motoru Honda na sekačce vyšroubovat svíčku. Je černá co mám dělat? Mám bohatou směs pane poooooooh?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Leoš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82), 25.3.2007 11:15
Nevím, zase bych to za takovou ostudu nepovažoval. Každý píše jak umí a jak mu jazyk narostl. Utnout se může i mistr českého pravopisu a kdyby se na to mělo hledět, tak by tu nemohl skoro nikdo psát. Myslím si, že čeština je natolik nesmyslně složitá, že prostě chyby přehlížím a snažím se hlavně pochopit co chtěl pisatel naznačit.
Je jasné, že očistěním svíčky se nic nepokazí, ale mě by spíš zajímalo, když obsluha zjistí že čtyřkolová benzinová sekačka má „zly (maly)) predzapal““ , co má jako dělat ? To má sehnat nové zapalování jenom proto že svíčka má černé kontakty, nebo jak ?
Černé kontakty mohou být i když je sekačka komplet OK a dáte do ní nekvalitní benzin (např. obsahuje příliš vysoké procento vody a jiné důvody).
 Zčernat kontakty mohou i při použití kvalitního benzinu a to krátce po startu, kdy nemá motor ještě správnou teplotu.
Proto být panem 11.99, tak bych se svíčkou nezabýval pokud sekačka dobře jede.
Není zas tak výjimkou, když přiveze zákazník po pěti létech úspěšného provozu sekačku a svíčka nevykazuje známky určené pro výměnu. Nutno dodat dle výpovědi obsluhy, že byl používán pouze čerstvý kvalitní benzin, kvalitní olej na mazání a svíčka byla Champion.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika