Vyžínač Homelite 26 CDY



host - 218.7 (?)
2.9.2009 22:56

Takže pokiaľ máte k dispozícii sústruh a frézu tak sa oplatí na malé roboty

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 176.59 (?), 29.5.2009 19:36, zobrazeno: 10454x

Dobrý den, chci se zeptat, zda má někdo zkušenosti s benz. vyžínačem Homelite 26 CDY. Koupil jsem jej vloni, sekal jsem s ním asi 5x, ale teď nejde vůbec. Motor (údajně revoluční Mighty Live") někdy nechytá ani na 10 zatažení, pokud zavřu klapku, motor se přehltí, pokud by tímto způsobem startovala motorová pila, asi by ji každý zahodil, zkoušel jsem i jinou svíčku mimo dodané Chamion, ale nic. občas se deformuje pružina ve spouštěcím zařízení, a nenavine se zpátky, zkrátka je to co do kvality katastrofa, a rozmýšlím se, zda to vůbec má smysl jej opravovat. Jde vesměs o čínské komponenty, a vlastně se divím, že něco takového vůbec může být na našem trhu, tak striktně dozorovaném směrnicemi EU. Tímto bych chtěl varovat před koupí této hračky, jsou to vyhozené peníze. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 18.178 (?), 22.7.2009 14:13

Mám naprosto stejnou zkušenost, koupil jsem v německu za 80 euro cca 2100 kč a po třetím sekání stejný problém nejde nastartovat ruce mám od startování samej mozol všechny běžné rady jak odstranit tuto závadu nefungují prostě levnej krám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 61.156 (?), 22.7.2009 20:16

 Naozaj si myslíte že z mašinou za 80 euro sa dá niečo robiť?Svatá prostato.Videl som ich snáď 10 ale nerobil ani jeden.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.219 (?), 28.8.2009 15:01

Ja sa musím pripojiť k tejto debate. Kúpil som ho za 122Eur a naštartoval som ho 1x. Po veľmi vela pokusoch naštartovania sa až štartovacie lanko zaseklo, tak sme to dali na reklamáciu. Vymenili čosi, ale už nemám chuť to ani skúšať, lebo zasa sa len rozčúlim. Ruky ma tiež boleli aj 2dni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Honza 123 - (7) - 176.34 (?), 2.9.2009 22:52

Zdravím.

I já jsem si tak nějak naběhl.Startování vydrželo asi měsíc a pak šlo do... kamsi. Rozdělal jsem to a mrknul jsem na to. Shledal jsem to tak, že to nemá smysl na záruku ani dávat opravovat. Problém je v tom že startovací segment je z plastu a pružina, která je do něho zasunuta po čase vymačká otvor a začne vyklouzávat ven a je konec - prostě plast.

Nicméně jsem poprosil kolegu, zda by to nějak nešlo udělat aspoň z duralu - vida nedalo to moc práce a stačí jen soustruh a fréza a ten segment se dá vyrobit. Kupodivu to funguje a snad to vydrží.

Dávám pár foto pro zajímavost.

Jinak jsem to kupoval s tím že to je jen na malé dosekávání kolem stromků na dvoře a kousku břehu na potoce ne na sekání louky. S výhodou na takové malé dožínání jsem do toho namotal jen strunu 1,3 (hranatou) a seká mi to docela dobře jen na volnoběh akorát malinko jsem ho zvedl a nemusím na plyn téměř šáhnout (samozřejmě jen na to dosekávání)

Co se týká toho startu tak zatím mi to takhle chytá nejlépe : Vypnu zapalování, desetkrát zmačknout čudla na benzín jak je uvedemo na štítku, plný plyn, plný sytič, 3 - 4 zatáhnutí pak zapnu zapalování a tak na 2 - 3 tahy to chytá.

PS: Doslouží, zahodit a rači vubec NEKUPOVAT!!!

Ahoooj Honza. :)

Původní segment z plastu
Původní segment z plastu
Poškození v místě otvoru pro pružinu
Poškození v místě otvoru pro pružinu
Nový segment
Nový segment
Takhle nějak to vypadá ....
Takhle nějak to vypadá ....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 218.7 (?), 2.9.2009 22:56

Takže pokiaľ máte k dispozícii sústruh a frézu tak sa oplatí na malé roboty

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Honza 123 - (7) - 176.34 (?), 2.9.2009 23:03

Naštěstí mám Kovoobrábění vedle v ulici ale bohužel každý asi takové štěstí mít nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika