vyvažovačka na nože



host - 155.38 (?)
4.6.2018 13:08

V garáži jsem vyhrabal staré kuličkové ložisko s vnějším průměrem o málo menším než díra v noži. Do přesného průměru jsem ložisko olepil izolačkou.

Ložisko musí být bez krytí a vyprané v benzínu - tedy bez maziva. To, aby nekladlo odpor při otáčení, a aby se nechytal na mazivo prach a jiné nečistoty, které by pak bránily lehkému otáčení. Po použití ložisko vždy schovám do zavíracího sáčku, aby bylo pořád čisté.

Vyvažování:

Nasunu ložisko do nože a za díru ložiska nasunu na vodorovně našroubovaný vrut na stěně. Místo vrutu může být cokoliv jiného, pouze to musí ze zdi trčet vodorovně. Ustavím nůž do vodorovné polohy a koukám, na kterou stranu začne padat - tam pak ubrousím ostří.

Pokud je ložisko čisté a nedrhne, je kvalita vyvážení špičková a "upínání" nemůže být rychlejší.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 155.38 (?), 4.6.2018 13:08

V garáži jsem vyhrabal staré kuličkové ložisko s vnějším průměrem o málo menším než díra v noži. Do přesného průměru jsem ložisko olepil izolačkou.

Ložisko musí být bez krytí a vyprané v benzínu - tedy bez maziva. To, aby nekladlo odpor při otáčení, a aby se nechytal na mazivo prach a jiné nečistoty, které by pak bránily lehkému otáčení. Po použití ložisko vždy schovám do zavíracího sáčku, aby bylo pořád čisté.

Vyvažování:

Nasunu ložisko do nože a za díru ložiska nasunu na vodorovně našroubovaný vrut na stěně. Místo vrutu může být cokoliv jiného, pouze to musí ze zdi trčet vodorovně. Ustavím nůž do vodorovné polohy a koukám, na kterou stranu začne padat - tam pak ubrousím ostří.

Pokud je ložisko čisté a nedrhne, je kvalita vyvážení špičková a "upínání" nemůže být rychlejší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika