Výmena oleja briggs stratton



host - 58.59 (?)
1.4.2010 22:17

Doporučuji se držet návodu k obsluze od výrobce. Pokud návod není, je ke stažení na stránkách výrobce. Pokud výrobce doporučuje výměnu oleje po 50 hodinách, tak to udělejte. Nemusí to být asi na minutu přesně. Nevím, za jak dlouho posekáte vašich 1300m2, ale odhadl bych třeba 1,5h (rovný pozemek, bez přestávky (na vysypání koše), nůž o průměru 50cm, rychlost 1m/2s). Od jara do podzimu to máme 6 měsíců, tj 24 týdnů, tj. sekačka naběhá za těch 6 měsíců 1,5h*24 = 36 hodin. I s rezervou si myslím, že pokud výrobce doporučuje výměnu po 50ti hodinách, tak že va Vašem případě je to jednou za rok. Kdy - toť otázka. Např. AL-KO v návodu a v podmínkách 6ti leté záruky chce sekačku v servisu v období říjen-únor. Takže můj názor - olej měňte 1xročně někdy po sezóně.

Použijte kvalitní olej do sekaček, doporučuji Mogul Alfa, SAE 30. Ale konkrétní typ ještě musíte zvážit s ohledem na to, kdy sekáte a jakou tam máte zimu.

P.F.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 138.41 (?), 1.4.2010 21:58, zobrazeno: 32263x
Dobrý večer, chcem sa spýtať jak často meníte olej v kosačke? Ked budem kosiť každý víkend pozemok o velkosti 1300m2 tak treba meniť olej presne každých 50 hodín alebo ako? Je to motor Briggs stratton 450 pracuje v bezprašnom prostredí, nízka tráva
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.59 (?), 1.4.2010 22:17

Doporučuji se držet návodu k obsluze od výrobce. Pokud návod není, je ke stažení na stránkách výrobce. Pokud výrobce doporučuje výměnu oleje po 50 hodinách, tak to udělejte. Nemusí to být asi na minutu přesně. Nevím, za jak dlouho posekáte vašich 1300m2, ale odhadl bych třeba 1,5h (rovný pozemek, bez přestávky (na vysypání koše), nůž o průměru 50cm, rychlost 1m/2s). Od jara do podzimu to máme 6 měsíců, tj 24 týdnů, tj. sekačka naběhá za těch 6 měsíců 1,5h*24 = 36 hodin. I s rezervou si myslím, že pokud výrobce doporučuje výměnu po 50ti hodinách, tak že va Vašem případě je to jednou za rok. Kdy - toť otázka. Např. AL-KO v návodu a v podmínkách 6ti leté záruky chce sekačku v servisu v období říjen-únor. Takže můj názor - olej měňte 1xročně někdy po sezóně.

Použijte kvalitní olej do sekaček, doporučuji Mogul Alfa, SAE 30. Ale konkrétní typ ještě musíte zvážit s ohledem na to, kdy sekáte a jakou tam máte zimu.

P.F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 138.41 (?), 1.4.2010 22:23
Dakujem vám, hej je to zhruba jak tvrdíte, Dakujem za rady, olej používam Briggs Stratton SAE 30
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.59 (?), 1.4.2010 22:29

Jo, tímto olejem určitě nic nezkazíte, je to olej přímo od výrobce. Ale musím přiznat, že v olejích se moc nevyznám. Domnívám se však, že hlavní věc není to jak je olej kvalitní (Castrol GTX 10W40 za 300Kč/l (dnes jsem viděl v OBI v Pardubicích regál těchto olejů stočených někdy v roce 2008) nebo Mogul Alfa 100Kč/l - samozřejmě při zachování stejných kvalitativních parametrů), ale aby se opravdu nejdéle každoročně měnil.

P.F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 138.41 (?), 1.4.2010 22:38
Hej, presne jak píšete, budem sa snažiť podla tých hodín, tak snád do tých 50 hodín to zvládnem, to by nemal byť taký problém, čo si myslíte o tomto motore?(životnosť, spolahlivosť)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 58.59 (?), 1.4.2010 23:03

S životností a spolehlivostí Vám asi moc neporadím. I když - mám doma už asi 7 let motokultivátor MS19 od Mountfieldu. Kupoval jsem to starší, se slevou protože to nebylo možné nastartovat (někdo tam nalil benzín s olejem, i když je to 4takt - po vylítí nádrže a prvním složitějším nastartování je to OK dodnes. Odešel mi naviják na lanko, to jsem vyrobil z pertinaxu nové. Vůbec ho nešetřím, a přitom na jaře zapnu sitič a na první silnější zatáhnutí motor chytne. Z výfuku vylétne trochu sazí a pavouků a pak už chytá napoprvé. Na motory B&S nedám dopustit.

Na mezinárodních aukcích (ebay.com) je možné na tyto motory koupit všechno, to samé i v Mountfieldu (i když třeba trochu dráže - v MF stojí filtr do mého motoru 210 Kč, z USA včetně poštovného mě to vyjde na 8 dolarů, tzn. necelých 160 Kč).

Myslím, že když motoru dáte aspoň základní pravidelnou údržbu, tak Vám bude sloužit mnoho let.

PF

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 233.128 (?), 11.4.2010 23:46

Ak chcete mat to presne da sa kupit merač motohodin cena okolo 25€ ale podla mna tiez staci vo vasom pripade vymenit na konci sezony ja kosim ovela mensi dvor okolo 400m2 a tiez menim na konci sezony ked ju ukaldam na zimny spanok :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika