Vybírám novou rotační sekačku



host - 9.6 (?)
19.7.2017 14:38

Blbost. GT má fabriku ve francii ale taky v číně. A že by z Francie dodávali zrovna do Dayegarden, kde si hecht nechává dělat sekačky, o tom pochybuju ještě víc. Stejné jsou kecy o bezporuchovosti převodovky, stačí mít nedoštelovaný lanko na ovládání a za dva roky je po převodovce.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 155.38 (?), 18.7.2017 13:03

Ještě to foto.

Celý spodek kovový a řemenice taky kovové. Řemen zatím bez viditelného poškození.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.122 (?), 18.7.2017 15:09

Ta prevodka na ose vypada jako v tom alku. Kolecko vypada jako kovove, ale plechova je jen plocha stycna s remenem. Podle mne to bylo nedomazane z fabriky, proto se pretrh remen a nasledne to odneslo kolecko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.239 (?), 18.7.2017 20:42
Když se něco dělá, musí se přemýšlet.Máme zahradu se stromy 1200m2,stromy nejdou cikcak, ale v řadě, drtivá většina sekání je přímým směrem, okolo stromu se to občas začistí vyžínačem.Kdyby jsem měl výsadbu jak to koho napadlo, což má náš známý, tak pro něj je jen jedna sekačka a to Honda s otočnýma kolama, s tou si může jezdit jak s golfáčem a když seká rovinky, tak si je zaaretuje.U nás seká manželka, na nekvalifikovaný práce nemám čas a její volbou je 55-ka Twinclip, kdyby tohle četla, jak lamentujete a spekulujete nad váhou, tak se jen bude smát.A není to jediná volba, může vzít o polovinu lehčí, ale vyjmenuje několik důvodů, proč ne 😁.Já to neřeším, ale i na tom názoru, že neexistuje ideální univerzální stroj něco je, taky jsem nakonec koupil pro sebe dvě pily 😉.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 127.116 (?), 19.7.2017 12:15

Francúzska prevodovka je druh prevodovky.Neznamená to to že bola vyrobená vo Francúzku.Podobne ako napríklad Franfurktské párky, francúzske bagety poprípade španielske vtáčky.

  A o jej bezporuchovosti mám isté pochybnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.6 (?), 19.7.2017 14:38

Blbost. GT má fabriku ve francii ale taky v číně. A že by z Francie dodávali zrovna do Dayegarden, kde si hecht nechává dělat sekačky, o tom pochybuju ještě víc. Stejné jsou kecy o bezporuchovosti převodovky, stačí mít nedoštelovaný lanko na ovládání a za dva roky je po převodovce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.38 (?), 19.7.2017 15:12

Kdo dnes fabriku v Číně nemá, že? O Renaultu taky říkám, že je to francouzské auto a neřeším, jestli je vyrobený ve Francii nebo v Turecku, takže tohle bych opravdu neřešil.

Jde o to, že jsem přesvědčen, že převodovka v Hechtu 5484 SX je opravdu výrobek GT. Jestli poruchová je nebo není nemůžu osobně posoudit (mě šlape spolehlivě), ale vycházím ze starších diskuzí zde, kdy se konkrétně tento pojezd řešil a má to opravdu být spolehlivý díl na jinak levné sekačce.

Na převodovce je opravdu nápis výrobce a nemyslím si, že by to Hecht dával tak "hasitě" najevo, že používá GT, kdyby to GT nebylo. Viz. informace u modelu 5484 SX na jejich stránkách i s detailním popisem převodovky. Přesněji pojezd MS 300 synchro a variator 782.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 143.84 (?), 18.7.2017 13:16

Dakr Tekton Enduro 6,5 HP doporučuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 127.116 (?), 19.7.2017 12:52

Páčia sa mi názory aj pána z Hondou.Chce od predajcov aby mu ukazovali spodok kosačky, lebo pokiaľ je tam remeň tak je to zle. Zaujímavé na tom je to že Aj jeho Honda ten remeň má. A len tak na okaj pokiaľ sa mu pokazí prevodovka na jeho Honde tak za cenu novej prevodovky dostane Veľmi slušnú novú kosačku.Napr.5- kový Viking, Stigu z Elektrickým štartom, poprípade veľmi slušný Cub Cadet.

 A čo sa týka váhy kosačky.V mnodých prípadoch je váha kosačky dôležitá.Ale jedná sa typicky o veľmi vlhké pozemky, pozemky z ozaj husto sadenými stromami a krami poprípade extrémne prevíšené alebo kúskované pozemky.V ostatných prípadoch je skôr dôležité celkové vyváženie stroja.To je tá vec ktorú naši čínsky priatelia akosi nezvládajú.Je citeľná rozdiel v kosení napríklad Vikingom 545T alebo nejakým ľahkým čudom od Hechtu.Le toto vie rozoznať len ten čo kosí z jedným aj druhým.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 105.194 (?), 7.5.2020 9:51
Co si myslíte o sekačkách Riwall?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 8.138 (?), 7.5.2020 11:23

To záleží podle modelu. Jsou levní a jdou silně po cené a když má sekačka motor Riwall T 475, tak to znamená, že zavolali do čínské fabriky na motory, aby vyrobili to a to a za takovou cenu. Obával bych se servisu a hlavně odolnosti plastových dílů a uchycení. Značka jako takový je virtuální. Jedná se o skládačky, který si nechala poskládat firma Garland. Takové nějaké dlouholeté zkušenosti opravdových výrobců zahradní techniky tam nejsou. V této cenové kategorii jsou ale výrobci, u kterých bych měl menší obavy o kvalitu a servis. Záleží i na tom, jaký výkon a záěbr hledáte. I špičkový výrobce má v nabídce šmejd nebo budget model. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika