Výběr zahradního traktoru



host - 64.90 (?)
11.5.2010 12:42

Mam WISCONSIN W2938-18HP.Seču asi tak 3500m2 členitého terénu.Max. spokojenost muzu doporucit mam ji ted 4 rokem.

Azbi

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 3.83 (?), 21.6.2010 22:04

Tak díky Vojto, dobrá práce. Servis by tedy byl na světě! Pozor, firma se teď jmenuje agrostis! 

Nějek mi tam chybí v nabídce Countaxu vodou chlazený motor diesel Yanmar, ale nevadí.To je ono.  Výrobce na anglických stránkách deklaruje možnost sečení až 96 cm vysoké trávy normální třínožovou sekačkou a až 107 cm mulčovací třínožovou sekačkou bez sběru i se sběrem -koš 370l trávy nebo cca 100 kg i mokré trávy!!!  

Rád bych se Vás zeptal na tu největší zvláštnost těchto strojů - sběr kartáčem. Protože není nutné hnát otáčky nožů do maxima a vytvářet podtlak nutný u veškeré konkurence ke sběru trávy - měla by být konstrukce sečení odlišná od ostatních firem.Tvar nožů bude asi přizpůsoben kvalitě práce a ne nutnosti dopravit posečený materiál do koše jakéhokoliv typu. Odpadá jakékoliv ucpávání a hlavně :  celý žací systém by měl být nezvykle tichý!!!???  -pokud to tedy potvrdíte.

Některé firmy používají cca 26PS vodou chlazený benzín Kawasaki - velmi tichý stroj, ovšem ve chvíli zapnutí žacího soustrojí a např.u John Deere i turbínu sběru trávy ventilátorem - spustí se veliký hluk. To by u Countaxu (pokud to potvrdíte) nemělo existovat?? Vašek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.132 (?), 21.6.2010 23:35

Hluk kosa dělá a to i přesto, že píší, že ty jejich mají velice tichý chod. Na můj vkus je to docela randál, ale nevím. Co do decibelů, to nemám prozkoumané a také nemám srovnání hluku s ostatními traktory se stejnou motorizací při zapnuté kose. Jediné co mohu potvrdit je, že se zapnutou kosou to dělá věší hluk než traktor bez zapnuté kosy.  Samotný sběr trávy zato nejde slyšet vůbec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 239.112 (?), 10.5.2010 18:21

Pro 221.64 - nevěřím, že Honda travní traktor má plechovou přední nápravu.Honda bude určitě lépe sbírat mokrou trávu než AGS. Soused má AGS a stačí trochu mokrá tráva a tunel se ucpává. Nevím jaké nože má AGS - až budeme sekat trávu, podívám se na jeho nože. Já mám pro Castel Garden jiné nože pro mulčování.Mi se ucpával tunel jen tehdy, když jsem sekl trávu ještě po signálu plného koše. S nádrží na benzín bych si nedělal problémy. Na hodinu sečení stačí 2 litry benzínu v pohodě - mám otáčkoměr a seču podle něj. Možná se tak dá i snížit spotřeba oproti traktorkům bez otáčkoměru. Dost důležitá je dostupnost servisu. Než traktor Karsit tak raději AGS také se silnější převodovkou a tím i motor Vanquard. Vzorek pneu u AGS se mi také zdá dost "jemný" oproti jiným traktorkům.Na rovině to ale nevadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.1 (?), 10.5.2010 20:09

Honda opravdu nemá kovanou či odlévanou přední nápravu. Má ji svařenou z "plechových" výlisků. To mi ale nevadí. Důležité je uložení středového čepu a vůle obecně - a ty jsou perfektní. Osobní auta také mají nápravy z ohýbaného plechu. Jednou jsem koukal na traktor Partner v supermarketu. Ten měl litou nápravu, ale všude byly hrozné vůle - na středovém čepu i v řízení, no děs. A to je to nový stroj!?

Ty nádrže jsem uváděl jen tak pro srandu.

Honda HF2417 otáčkoměr nemá, ani měřič motohodin. Zamrzí to, ale to trávu neseká. Má ji až traktor s motorovým vysypáváním koše a to je + 30tis Kč což nechci.

Jinak díky za názory. Zatím jsem nerozhodl.   LR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 26.219 (?), 10.5.2010 16:19

Dobrý den,

před několika léty jsou rovněž řešil diléma :výběr zahrad.traktoru.Rozhodoval jsem se mezi Hondou a Starjet.Po návštěvě u prodejce vyhrál Starjet (p2),pro svoji bytelnou konstrukci podvozku a hlavně kvůli mulčovací záslepce, která se ovládá z místa řidiče i během jízdy.Takže se můžete okamžitě rozhodnout pro sběr do koše nebo výhoz pod kola.Traktůrek spolehlivě sloužil 3 sezóny.Jediné mínus je minimální vzorek na pnematikách, který se projeví při jízdě do svahu.Na zadní kola jsem nahodil řetězy (domácí výroba) a nyní MAX SPOKOJENOST!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 200.1 (?), 10.5.2010 20:18

3 sezóny je málo. Asi byl prodán... Starjet(p2) nemá uzávěrku diferenciálu. Jak to jezdí do kopce? má snahu to hrabat jedním kolem nebo to není tak hrozné. Prý tam snad v tý hydrostatice ani normální diferenciál není a uzávěrka taky prý není mechanické zašpérování... To říkal prodejce. Má někdo traktor s diferenciálem, aby nám to objasnil?

Díky LR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 37.218 (?), 11.5.2010 8:42

Mám Starjet (p0) 17,5hp bez uzávěrky. Dle mých zkušeností to hrabe většinou jen jedním kolem. Nicméně průchodnost běžným rovinatým terénem na které je traktor určen - tráva, louka, strniště, polní cesty - je překvapivě velmi dobrá a to i s těžkou károu plnou štěrku. Bez kárky to jezdí slušně, přejede to za sucha i meze. Pneumatiky jsou opravdu velmi jemné, ale zase nezanechávájí stopy ani v nízko sečeném trávníku. Ke Starjetu se dá dokoupit i sada zadních kol se šípovým vzorkem - cenu neznám. V kopcovitém terénu zkušenosti nemám.

Nicméně obecně od zahradních traktůrků nemůžeme čekat nějakou extra průchodnost krajinou. Tohle jsou strojky určené na zahrady a parky - sekání udržovaných ploch, lehkej odvoz a s výhradami úklid sněhu. Nic víc. Na tahání klád z lesa a hlubokou orbu to fakt není.

Každopádně to co jsem sekal sekačkou v potu tváře 3 hodiny, tak mám traktůrkem za 30 minut s usměvem - a o to jde především (alespoň mě).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 64.90 (?), 11.5.2010 12:42

Mam WISCONSIN W2938-18HP.Seču asi tak 3500m2 členitého terénu.Max. spokojenost muzu doporucit mam ji ted 4 rokem.

Azbi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 163.121 (?), 11.5.2010 22:48

Přátelé sečení. Až někdo vynalezne trávu, která vyroste pouze 3 cm, dostane Nobelovu cenu a od mé ženy pusu!! Pak si ty traktůrky naložíme do lihu a sebe do piva a bude krásně na světě!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.193 (?), 30.5.2010 21:07
dobrý den, prosím o radu mám v úmyslu sekat pozemky o rozloze cca. 4000 m2 - rovina. Samozřejmně že tak nemusím činit za jedno sečení. A nevím zda-li se rozhodnou po jedno válci nebo dvou válci díval jsem se osobně na Partnera Partner P 200H 107RB nebo Partner P 155 H 107 RB (u 155 není součástí ucpávka která prý stojí +3000,-). Nebo poradte prosím nějaké jiné řešení. Děkuji mnoho. Zdraví honza.j
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika