Výběr vyžínače nebo křovinořezu



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 7.71 (?) 
12.7.2007 16:30, zobrazeno: 49736x
Potřebuju vyžínač nebo křovinořez na sekání kolem plotu a stromů. Co byste mi doporučili, uvažoval jsem o HOMELITE F2020, něco do 5 000,-.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 211.66 (?), 13.7.2007 21:38
Dorý den. Řeším stejný problém a tak uvítám vaše zkušenosti. Dík  MH.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.65 (?), 14.7.2007 20:26
Já jsem dlouhá léta dosekával místa a plochy, kam se nedostala rotačka s pojezdem elektrickým vyžínačem z DIU Jevička. Nyní jsem tuto práci přenechal mladému synovi, který s elektrickým vyžínačem kvůli kabelu odmítal sekat. Pořídil jsem mu tedy za tím účelem benzínový Ryobi PLT 3043A (naprosto stejný vyžínač jako Homelite F2020, pouze prodávaný pod jinou obchodní zančkou). Zkusmo jsem s ním několikrát sekal, ale zdá se mi, že na manipulaci je lepší ten starý, elektrický. U Ryobi mi vadí kryt struny, se kterým zadrhávám o zem (nevhodný úhel). Pokud chci tento úhel eliminovat přizvednutím motoru, dostávám ruce do nepřirozené polohy a za chvíli mě bolej (postavu mám 186 cm vysokou). Možná jde jen o zvyk a uvidím, jak se s tím vyrovná synátor (zatím to zkoušel jednou a nadále se mu vyhýbá). Také jsem se stavil v Jičíně u dovozce (Garland), abych si koupil originál náhradní cívku se strunou a zapalovací svíčku. Cívka je za 463,- Kč a svíčka za 216,- Kč (vše dodáno pod zn. Homelite). Očko na zavěšení na ramenní popruh sice přístroj má, ale je ze slabého plastu, který nebudí důvěru, že by zavěšení přežil déle jak 10 minut (popruh také není se strojem dodáván).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 11.99 (?), 14.7.2007 20:45
Tak mě z toho vyšlo, že by synek potřeboval stroj i z obsluhou, protože on dělat asi stejně nebude.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 114.159 (?), 26.7.2007 21:26
Ak chcete byť spokojný zo spoľahlivým strojom  tak TOP 3 sú:

1, miesto STIHL, okrem FS 80
2.miesto DOLMAR, MAKITA  okrem starých "slzičiek"
3.miesto Husqvarna - pozor na nové stroje, mám z nich zmiešané pocity

 Vyhýbať sa  strojom ako MTD, HOMELITE, HECHT, ALKO a ich všetkým farebným variáciám.Väčšina tychto strojov  sa predáva aj v inej farbe pod inou značkou. 
 Sú to stroje z raz uloženou kľukou, niektoré bez spojky a čo je najhoršie nič sa na ne nedá kúpiť.Sú to vlastne nepodarky a ešte aj jednorázovky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.186 (?), 9.8.2007 19:18
podle mě na prvním místě bych dal husqvarnu 345Rx nebo 345Fx jsou spolehlivé a levné nahradní díly. Stihl je strašně drahý na opravy je tam velký cenový rozdíl a na víc u stihl nelze většinou díl opravit ale musí se vyměnit a to je strašně drahé. Husqvarna je na spolehlivost, ůdržbu a opravu a cenu jednoznačně lepší!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 9.8.2007 20:03
Nojo, ale nemůžete přeci strovnávat vyžínače do 5 000 Kč se stroji pětinásobně dražšími.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 255.30 (?), 10.8.2007 8:53
Pro hosta 186.186: Nemáte pravdu. Kdyby jste to napsal obráceně, tak jo. Mám opačné zkušenosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.173 (?), 21.9.2009 19:18

a RYOBI su dobré?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.148 (?), 9.8.2007 21:27
Dobrý den, já Vám mohu jen a jen doporučit stroje značky STIHL, mám křovinořez FS 450K, je to sice pro Vás dražší stroj, ale neměnil bych. Za 8 let, co ho mám, odešlo jednou zapalování, které mi ZADARMO vymněnili. Dělám s ním od jara do podzimu na rodinné farmě a posekal toho kvanta. Mohu porovnávat pouze se stroji Husqvarna, dělal jsem se třemi, a Ty na Stihl prostě nemají... Koupí některého levnějšího Stihlu neuděláte chybu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika