Výber Stiga krovinorez



host - 9.162 (?)
9.5.2014 17:55

na trávu stačí cokoliv, na buřinu a nálety maximální obsah a ostřit nástroje jinak je to utrpení. Když jsem čistil zanedbané pozemky vydržel jsem třeba 3 nádrže denně ale rozumný vůči zdraví to tedy není (vibrace, hluk,váha, rotační pohyb těla) 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 10.238 (?), 6.5.2014 10:23

Do křovinořezu prostě patří 2takt, s tím se nedá nic dělat. 4taktní křovinořez není špatné řešení když s ním sečete nižší trávu strunou několik hodin v kuse. Nejlépe na rovině a bez přílišné manimpulace s plynem, na konstantních pracovních otáčkách.

Pro mě je ale křovinořez strojem zejména univerzálním od sečení strunou, přes nůž do ruderálu až po pilový kotouč na keře a dřevnaté porosty. 

U 4taktu začnete velice brzy postrádat bleskovou akceleraci, perfektní a okamžitou reakci na plyn a nekompromisní výkon ve vysokých otáčkách. V neposlední řadě použití v jakýchkoliv klimatických podmínkách, jednoduchost a snadná údržba. Chrániče sluchu byste měl používat vždy při delší práci, tudíž hluk bych v tomto případě vynechal. Výfuk je u kvalitních strojů vyveden tak, aby splodiny neobtěžovaly obsluhu takže taky žádný problém. Hmotnost 2taktu je o mnoho menší než 4taktu a namíchat těch pár litrů směsy paliva snad není takový problém.

Apropo... od Stigy bych křovinořez nekupoval v žádném případě ať už s jakýmkoliv motorem. Husqvarna a Stihl, to jsou křovinořezy které se hodí koupit a za své peníze dostanete stroj se kterým bude radost pracovat. Snad ještě Dolmar ale s tím nemám osobní zkušenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 72.218 (?), 6.5.2014 15:32

Chce si to trochu rozšířit rozhled. 4takt je skvělý, Honda má sice vlažnější plyn, ale třeba Robin, to je dělo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 6.5.2014 16:42
Robin Subaru je dělo!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.74 (?), 6.5.2014 16:28

pán 10.238-Akú mate prax v odbore???s Dolmarom nema skusenosti, Stigu by nekupoval asi ani s motorom stihl alebo hq!!!Stiga s talian.motorom alpina stoji za prd, ale motory kawasaki a mitsubishi ktore o.i.sú aj v stige su na vysokej farma-poloprofi urovni a za podstatne lepšiu cenu, a o ich malej spotrebe sa stihlke môže iba snívať pane!. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 6.5.2014 17:23

Není to jen o motoru, neméně důležité jsou vibrace, hnací hřídel s převodovkou, ergonomie řidítek a další podstatné věci. Né všechny, ale některé modely od Husqvarny jsou více než výborné např. 323R na dožínání ideál, lehoučký a velmi spolehlivý. Stihl ale například i Hitachi mají některé modely rovně velmi spolehlivé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 6.5.2014 19:46
Snad s ergonomií nemají kvalitní 4 T problém, naopak. 323R bych zrovna moc nechválil po zkušenostech s motorem na ohnuté hřídeli, motor vypadl z antivibrační objímky. Obsluha si zacvičila s motorem za zády. Zpočátku jsem 4T bral s rezervou, výkon podle popisu nic moc, hmotnost, olej v motoru- jak se bude chovat při naklánění, ventily. Dnes seču jen se 4T, i když máme 2T papírově silnější, ve skutečnosti je 4T lepší ve všem, kvalitní popruhy na stejné ploše značně menší únava, bez chráničů sluchu, slyším zvuky kolem, zavolání, spotřeba, start jak studený, tak teplý, auto dekompresor, pohoda.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 10.238 (?), 7.5.2014 6:03

Prax v obore mám osm let. Není to mnoho ale zas to není až tak málo. Začínal jsem kdysi s křovinořezem Jonsered GR 41 a za tu dobu mi rukama prošlo nemálo strojů. Jak už někdo psal, křovinořez není jen o motoru ale také o ostatních komponentech, ergonomii, životnosti a odolnosti. Tady stiga dost výrazně pokulhává. V těchto parametrech mě opravdu přesvědčily pouze Stihl s HQ potažmo Jonseredem. A právě kvůli pro mě malým plus (nádrž blíže těžiště, dobře čistitelný filtr, kvalitnější řezné příslušenství) jsem si vybral HQ a letos koupil 555FXT jako náhradu za BC 2145 od Jonseredu a musím říct, že nic lepšího jsem ještě nedržel. Naprosto nekompromisní výkon v obratném a snadno ovladatelném stroji.

Na druhou stranu všechno záleží na předpokládaném využití, ale pro mě prostě 4t není. Zkoušel jsem chvíli hondu ale rychle jsem se vrátil k 2taktům. Důvody nebudu znovu vypisovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 7.5.2014 6:55
Hmotnost máte vysokou, cenu ještě vyšší, výkon je na údržbu profi a velké plochy. Těžko srovnávat požadavky vzhledem k nasazení a ploše.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.162 (?), 9.5.2014 17:55

na trávu stačí cokoliv, na buřinu a nálety maximální obsah a ostřit nástroje jinak je to utrpení. Když jsem čistil zanedbané pozemky vydržel jsem třeba 3 nádrže denně ale rozumný vůči zdraví to tedy není (vibrace, hluk,váha, rotační pohyb těla) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 10.238 (?), 12.5.2014 7:20

I tři nádrže denně? V ruderálu naprosto běžně dělám šest litrů benzínu denně, to znamená cca 7 nádrží což je také mimochodem běžná pracovní směna. Pokud máte kvalitní stroj, kvalitní ochrané pomůcky (sluch, zrak) a hlavně kvalitní nosný systém, tak to není problém. Dle BOZP by se měly dodržovat po hodině desetiminutové přestávky ale na to jako živnostník moc hrát nemůžete. Stejně to dolití benzínu něco zabere. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika