Výběr sekačky - prosím pomoc



host - 18.208 (?)
7.5.2008 15:15

To bych rád viděl BAUMAX, který prodává "značkové sekačky"

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 102.226 (?), 27.3.2008 3:41, zobrazeno: 12166x

Dobrý den, potřebuji pořídit sekačku, problém je v tom, že mám cca 200 m2 u domu, kde by rodinka chtěla "hezký" trávník, dalších cca 600 m2 je za domem, což je spíš sad - stromy, sem tam kamenná cestička a hlavně - HRBOLATÝ NEROVNÝ TERÉN. Dalších cca 700 m2 je samostatně několik set metrů od parcely s výše uvedeným. Tam je též nerovnější terén, stromy a především špatný přistup, kde sekání dosud probíhálo tak 3-4x do roka. Tráva tam je často vysoká, z půlky hustá, z půlky běžná. Prosím, můžete poradit, jaký typ sekačky by se nejlépe hodil? Moc díky, zvládat to motorovou kosou je fakt několikadenní fuška :-((

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.240 (?), 27.3.2008 6:54

Takže potřebujete sekačky dvě - jednu kolem domu a druhou na vysokovu trávu.

Kolem domu na uvedenou plochu stačí elektrická.  Na ostaní plochy by byl vhodný mulčovač, ale tam jsou ceny dost vysoko...

Ještě by bylo řešení koupit sekačku jednu - benzínovou s větším výkonem, aby zvládala i vysokou trávu - například tyto:

Sekačka rotační benz. s pojezdem MTD GES 53 S
Sekačka rotační benz. s pojezdem MTD 53 SPK
Sekačka rotační benz. s pojezdem GT 53 SB XTS 6.0

Typů je samozřejmě více, podle ceny jsem nehledal...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 16.68 (?), 27.3.2008 10:54
Rodinu bych jednou hned po posekání, dokud je tam nízká tráva, nahnal na srovnání terénu těch dvou zahrad. Pak se vám v té zahradě bude nejen lépe sekat, ale budete se tam i cítit lépe, když bude upravená. Osobně bych vsadil na jednu silnější benzínovku. Co se mulčování týče-já když po delší době seču za zahradou vyšší trávu, tak sundám koš, protože bych se s ním ulítal ho vysypávat, ten dekl, který kryje zadní vyhazovací otvor nadzvednu hadem do polootevřené výšky a jdu sekat. Správná výška deklu mi zajistí, že nejsem celý od trávy a zároveň to, že tráva může volně lítat ven a rozprostře se za sekačkou a neucpává otvor.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 179.36 (?), 27.3.2008 13:58

Měl jsem doma obdobnou situaci a řešil jsem ji za pomoci prodejce nákupem sekačky W1618 od Wisconsinu Prostějov. Dnes jsem spokojen, za dobrou cenu jsem pořídil českou sekačku s dobrým výkonem asi 18 HP a velkým košem 300 litrů. Jen si jaře musím koupit umělohmotný kryt pro sekání bez koše - v létě nemusím pokaždé sbírat posečenou trávu.

František Horák, Sady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 252.250 (?), 27.3.2008 18:30

Koupil bych motorovou, výkonnou a kvalitní sekačku. S tou lze posekat vše. Pokud chce rodina u domu skutečně kvalitní trávník, tak sekání cca 2x týdně a toto by bylo možné ruční vřetenovou sekačkou. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 122.163 (?), 27.3.2008 23:05

Benzínové sekačky za poloviční cenu mají teď v některých pobočkách Baumaxu. Sice jsou to většinou vystavené kusy, takže mají nějakou tu oděrku, ale necelých šest tisíc za značkovou sekačku s pojezdem mi připadá docela slušné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 146.115 (?), 7.5.2008 11:48

výkon 2.7 kw je nízký?prosečení vysoké trávy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.208 (?), 7.5.2008 15:15

To bych rád viděl BAUMAX, který prodává "značkové sekačky"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika