výběr profi křovinořezu



host - 118.194 (?)
12.9.2008 12:08

A co třeba uvažovat i o OM 755 Master, v těchto dnech je u Mountfieldu v akci za necelých 13 tisíc Kč.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 133.102 (?), 12.9.2008 13:21

možu se zeptat, co to bylo konkrétně za stroje? prasklý držák karburátoru? to ten stroj někdo přejel traktorem? jak se k závadám, co vznikly v rámci záruky, postavil servis?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 118.194 (?), 12.9.2008 12:02

Iinformace o Zenoah Komatsu BCZ 5000 CL nevypadají špatně, určitě ho zařadím do seznamu.Servisní střediska mám sice trochu vzdálené, ale zaser ušetřím na pořizovací ceně.Moc se mě ale nelíbí údaje o vibracích.Je to skutečně o tolik horší než třeba u MS 4510?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 118.194 (?), 12.9.2008 12:08

A co třeba uvažovat i o OM 755 Master, v těchto dnech je u Mountfieldu v akci za necelých 13 tisíc Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.102 (?), 12.9.2008 12:37

ať se kvalita a Mountfield moc nesnáší, tak křováky Oleomak se povedli (narozdíl od pil) známej měl tuším 745 ku v práci. Střídali se na tom denně tři lidi při sekání sjezdovek. (dva odpočívali, třetí sekal) a za 4 roky ho neutahali ale stejně bych koupil japonce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 133.102 (?), 12.9.2008 13:01

O vibracích a křovinořezech se toho napsalo dost například tady.

https://www.zahrada.cz/forum/mala-mechanizace/jaky-si-vybrat-spolehlivy-krovinorez-pro-maly-les-35479/?kotva=jaky-si-vybrat-spolehlivy-krovinorez-pro-maly-les-38275
On je trochu rozdíl papírové a skutečné naměřené hodnoty v provozu. Pokud budete mít špatně vyvážený nástroj, tak vás nic nezachrání.

Ještě to tu doplním o můj osobní názor. Mám pocit, že je křovinořez neúměrně populární. Dříve k dostaní nebyl a tak ho teď každý chce mít. Kolikrát vidím sekat křovinořezem krásné rovné plochy, kde by se bubnová sekačka na vysokou trávu hodila víc. Pokud nemáte louky v kopcích, kupte si raději bubnovku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 12.9.2008 17:31

To máte naprostou pravdu, ale dotaz je na křovinořez. To, předpokládám tazatel ví, že každý stroj má svoje přednosti i omezené možnosti, nebo zápory. P. R.B. - souhlas, pouze třeba ty úpravy v natáčení hlavy - jak je to potom se zárukou, nebo to děláte až po ní? K poslední odrážce - nebál bych se japonských křovinořezů, i když je to jako v Evropě - více značek. Ale moje dosavadní zkušenosti jsou rozporuplné se zajištěním, případně cenou + úsilím k sehnání potřebného ND. Ty ND nemám na mysli, že by měla být obava o poruchovost, v tomto bych to nijak zásadně neodlišoval - zase, ale podle značky, ale stane se také nehoda typu - poškození při pádu, chyba při přípravě směsi, opomenutí údržby a podobně. Na zaběhlé značky HQ, Stihl, Jonsered, ale také Dolmar, Solo lze sehnat i díly, které jsou za lepší cenu, nebo jsou více rentabilní - starší funkční díl - na starší stroj se mnohdy nevyplatí kupovat drahý díl, nebo provádět nákladnější opravu. Proto je možnost výhledové snadnější a levnější opravy reálnější u evropských výrobců.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 12.9.2008 22:19

Úpravy u Solo jsou bez problému v záruce (jsem smluvní), u Stihl bez problému, všechny zatím bez reklamací! To samé u Solo! Co se týká ND, mám doma dostatečný zdroj starších výkupů a tím i dobrých ND. Často totiž prodávám s protiúčtem. Ještě jedna poznámka pro Jirku Suchého, není nad takové protažení těla s křoviňákem, po celotýdením sezení za kancelářským stolem. Vím o čem mluvím .

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.208 (?), 13.9.2008 9:01

Pan Suchý mi promluvil z duše. Křovinořez je někdy k nezaplacení, ale proč bych se měl po týdenní dřině v práci ještě o víkendu huntovat na rovné louce s křoviňákem?  Po dvou letech této praxe začínám shánět starší Vari sestavu s bubnovkou... Dřinu strojům! :-)  IP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.138 (?), 13.9.2008 9:41
Pan R. B. - xxx.xxx.21.230 (101), 12.9.2008 15:03 Píši tu o Japonských motorech, ne o dvou vybraných typech, i když se mi také do opravy ještě nedostaly. Nechtěl jsem schválně uvádět značky, nebo dokonce typy. Japonské motory a křovinořezy už servisuji více jak 12 let a dováží se do ČR minimálně od roku 1991 a jak píši, zatím žádná těžká oprava. Ušudlená hlava, ztracené podložky při výměně str. hlavy, rozbitá svíčka (vozí to na korbě multicaru) a podobně. Rozhovor, nebo dokonce setkání třeba i s prohlídkou 12 let starého křovinořezu není zase tak nereálné. Mimo jiné po tuto dobu jejich kolegové měnili evropské značky až 3x. Jak se tu zase někdo ukáže, zkusím to nějak domluvit. Závady kterých tu píšete jsem u Japonských strojů skutečně ještě nezažil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 13.9.2008 9:52

Opravdu mne zajímá přímá zkušenost, fyzicky si stroje prohlédnout i rozebrané. Jak jsem napsal výše, nedělám jednoznačný závěr ze dvou strojů. Každý má svého pána a ten má svůj styl práce. I to je jedna z částí ovlivňujících životnost a bezporuchovost. Takové mé heslo je: " Každý vlastník má tak bezporuchový stroj, jaký si zaslouží!" Jinak, bez emocí, k těm evropským značkám, běhají mi tu spolehlivě a v lesním provoze, třeba FS 360 r.v. 88, FS 55 r.v.93, HQ 235 r.v.92. Němci mají dokonce předpis o výměně stroje po určitých provozních hodinách! Lesní dělník strácí nárok na náhrady, pokud stroj neobnoví!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika