Výběr profi křovinořezu



host - 120.10 (?)
9.6.2007 18:40
H 235R máme doma zhruba 4roky a za tu dobu na něm nebyla ani jedna závada chytá naprosto bezvadně. ono záleží jak sečlověk o tu mašinu stará! ,a ne nalit tam 100 let starej benzi naředit  1:25 a potom se divit že to nejede .Jo a nejsem si jistý ale 235ka je tušim poslední farm a ne profi.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388), 9.6.2007 17:18
Hlavní problém je v tom, že jste narazil na servis, který si tak bohužel pouze říká, ale neplní to hlavní , tedy opravit a výsledkem je oboustranná spokojenost. Závadu bych nehledal pouze v karburátoru, tam je to většinou o tom, že to nějak jede, ale není to ono, případně je nutné vícekrát použít sytič, když je moc chudě nastavená bohatost směsi.Může tam být nižší komprese, netěsnosti a další závady.  Ale to hlavní je toto: většinou to funguje takto - prodejci vykupují protihodnotou starší mašiny - tím mají u movitějších zákazníků plus v tom, že oni se zbaví svého již částečně opotřebeného stroje a mají dvojí kšeft. 1. prodají jim novou mašinu, 2. polepí starou, aby jela, tam je už záruka max. 1/2 roku a ještě ji prodají za  více než vykoupili. Většinou to vyjde tak, že půl roku uteče a moc se to nepoužívá a potom je pokažený přístroj a záruka fuč. Z toho plyne ponaučení, když kupovat použitou pilu, kosu, sekačku, křovinořez, atd. je nezbytné mít znalosti o takových strojích a  také si řádně ověřit funkčnost, dále dobře uvážit, jestli musím takový použitý stroj opravdu koupit. Každý si snad dovede spočítat výhodnost koupě a když to sám nezvládne, jsou vždy možnosti dobré rady od zkušených motorářů.    
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.10 (?), 9.6.2007 18:40
H 235R máme doma zhruba 4roky a za tu dobu na něm nebyla ani jedna závada chytá naprosto bezvadně. ono záleží jak sečlověk o tu mašinu stará! ,a ne nalit tam 100 let starej benzi naředit  1:25 a potom se divit že to nejede .Jo a nejsem si jistý ale 235ka je tušim poslední farm a ne profi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.19 (?), 9.6.2007 22:25

Já si myslím, že chyba bude v tom karburátoru. Mám pro ten názor určité indicie. Kompres zdá se být vyhovující a taky ji lze pro jistotu změřit. Manometr má každý automechanik. Nevím sice kolik má naměřit, ale myslím si, že velký rozdíl od motorky nebude. Navíc jsem zkoušel vymontovat svíčku, injekční stříkačkou tam vstříknout pár kapek benzínu, svíčku zpátky namontovat a pak to chytlo na drc.

Takže to svědčí o netěsnostech v karburátoru nebo špatném seřízení. Jelikož mít v zásobě rezervní karburátor není na škodu, tak bych nějaký dobrý, prověřený a vyzkoušený na HQ235R koupil za rozumnou cenu. Osobně si myslím, že by měl jít spravit každý karburátor, ale budiž. Vozit křovinák někam kde mi ho spravili blbě a vzali 1452 Kč odporuje mým zásadám a tak bych si to vyměnil sám. Anebo kdyby někdo věděl o dobrém opraváři z okolí okresu Nový Jičín, řekněme do 50 km, tak bych to uvítal. V tom autorizovaném servisu opravu odflinkli.

Podle mne jak píše pan J.S. to bude o těch netěsnostech. Domnívám se, že takový karburátor lze seřídit, zkontrolovat na jiném křovináku a pak mi ho poslat poštou. Dohodnout se můžeme mailem. zidek@cmail.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.180 (?), 10.6.2007 1:05
Když to tak čtu, tak mi to něco připomíná...
Skoro před deseti lety jsem koupil křovinořez, ale bylo z toho jen trápení. Nechtěl startovat, po několika minutách chodu zhasínal a než jsem pokosil kousek zahrádky, byl jsem ucloumanej. Když jsem v něm nechal benzín přes noc, tak vytekl. Dvakrát v záruční opravě. Prý prasklá benzinová hadička, ale že to opravili. Benzín téct přestal, ale trápení se startováním ne. Neměl jsem srovnání, tak jsem to považoval za celkem normální nebo že něco neumím či co. Měnil a čistil jsem svíčky, zkoušel různé druhy olejů do směsi.... A často jsem radši kosil ruční kosou.
Po pár letech jsem se o tom při řeči zmínil v jedné prodejně a tam mi řekli, ať to přinesu. Tak jsem to přinesl, křoviňák přede mnou rozdělali a hned mi ukázali problém - při záruční opravě benzinovou hadičku nevyměnili, ale jen její vadný konec odřízli. Zkrácená hadička pak byla napnutá, na jednom konci netěsnila a přisávala vzduch. Na místě mi ji vyměnili (byl k tomu zapotřebí speciální nástroj) a křovinořez jsem si odnesl domů. Teď toho lituju, protože:
Start i chod křovinořezu byl lepší a já byl spokojený. Nebylo to ještě ideální, ale zlepšení bylo takové, že jsem byl vážně spokojený. Loni se to trochu zhoršilo a letos jsem nevydržel a navštívil tu prodejnu znovu. Technik měl dovolenou a tak jsem tam musel křovinořez týden nechat.
V pátek jsem si ho přinesl domů a musím konstatovat, že jsem doteď nevěděl, co je to křovinořez. Studený naskočí napodruhé (se sytičem), teplý napoprvé. A jede jak čert. Nemám vytahané rameno z mnohonásobného startování. A co mělo být pokosené, je už pokosené. Teď jenom lituji, že jsem jim to nenechal na pořádnou opravu už poprvé při té výměně hadičky.
S tím technikem jsem nebyl a nevím co všechno opravoval. Ale vyměnil tam tři těsnění, včetně hlavového (ty jsou na účtu z opravy). Prostě ještě občas někdo umí a já měl tentokrát vyjímečně štěstí.
Do tohohle diskuzního fóra to moc nepatří, protože Husqarny tam neprodávají a asi ani neopravují. Jen jsem chtěl říct, že pokud se vám někdo tady nabízí, že vám to opraví, jeďte za ním klidně třeba přes půl republiky, nakonec se vám to vyplatí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 193.15 (?), 26.10.2007 12:50
Zkuste se obrátit s opravou na Lignus Frýdek-Místek, kde je také autorizovaný servis.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.50 (?), 10.6.2007 9:15
Dobrý den Ta hlava vypadá malinko jinak. Vůbec tam není kovová podložka, kterou tam měříte a do které se má opřít pružina. Ta část hlavy, která má zajistit vystředění je plastová. V pondělí jdu k prodejci to reklamovat. Pokud mi pošlete na mail Vaše tel. číslo, tak Vám zavolám a přesně popíšu problém.
marczel@seznam.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Leoš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82), 10.6.2007 10:57
Tak to budou asi ty plastové podložky pro jiný typ křovinořezu o kterých jsem psal.
Na mejl vám odpovím ať to můžeme upřesnit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.36 (?), 17.6.2007 16:29
V pátek minulý týden jsem zakoupil krovinorez Marunaka a problém s vybrací strunové hlavy je úplně stejný jako výše popsaný, včetně nefunkce uvolnění struny, podle  mého názoru není strunová hlava se strojem dodávaná jeho orig. příslušenstvím, ale nějaký univerzal šmejd...trochu zamrzí, když kupujete neco označeného PROFI PRO... v pondělí půjdu reklamovat, (naštěstí jsem nic nepiloval...).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Leoš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82), 17.6.2007 18:01
Celý problém jsem s panem 4.50, ale i s panem vedoucím od Garlandu probral a zjistil jsem že reklamace strunové hlavy je oprávněná.
Hlavy které jsem nafotil se z „nějakého důvodu“ přestaly dodávat a začaly se momentálně dodávat hlavy podobné, ale celoplastové. Ty ale vyžadují asi takovouto montáž:
Hlava se nasadí místo žacího nože (jednocoulové otvory na sebe přesně pasují), na ni se nasadí podložka která se dává na žací nůž (má rozměry zhruba průměr 50mm a silná je asi 4mm) a dotáhne matkou. Dále se nasadí pružina a zacvakne zbytek hlavy.
Prodejci uvedenou hlavu většinou přichytí malými podložkami a tím se po dotáhnutí matkou uchycení hlavy zničí. Pružina se objema ostrými konci má možnost zakousnout do plastu a tím se znefunkční vysouvání struny poklepem.
Při projednávání pan vedoucí přiznal že uchycení strunové hlavy v plastu je nešťastné a že se chtějí vrátit k hlavám s kovovým uchycením. Z toho důvodu všechny reklamace kolem strunové hlavy uznávají a pokud je hlava zničená, řeší to výměnou za hlavy nové.
Pro úplnost dodávám, že uvedené strunové hlavy nevyrábí Marunaka, ale jsou italské výroby.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.66 (?), 10.6.2007 14:46

Já bych šel do husqvarny. Mam hodne pozemku kde se stim vysekaji naletove dřeviny a všelijake traviny, o prazdninach pracuje dennodenně.

Ještě se nic nepokazilo. Je to 235R- jeden mam myslim dva tri nebo ctyri roky ja uz nevim ale porad jede pekne.

Nebo neco silnejsiho 345RX...to uz vydrzi vse...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika