Vrtaná studna 80 m - jakou hadici?



host - 77.50 (?)
20.7.2010 22:08

malyš může být ponořený někde kolem 10 m pod hladinou max, pokud bys ho dal třeba 30 m pod hladinu, tak bud nebude čerpat vůbec nebo sice bude, ale za chvíli odejde

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
osramc - (5) - 16.85 (?), 19.7.2010 15:03

To máte pravdu, ustálená hladina je prý nyní cca 45 m.  Toho studnaře se chystám dohledat a poladit to s ním.  Neměl jsem představu jaké jsou reálné hmotnosti a tlaky. Prvotně mě napadl Malyš + nějaká odolnější 1" hadice a basta. Ale nyní vidím, že to budu muset dosti přehodnosti. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Roxteedy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (143) - 242.192 (?), 19.7.2010 15:12

To jo, na Malyše zapomeň!

Bejt Tebou, neexperimentuju a necham si poradit od profíka. Stejně se za leta dostaneš nna řešení, které by Ti poradil. A když to uděláš rovnou, tak ušetříš hodně peněz a starostí.

Nemyslím, že by na tomhle hobby fóru byl takovej profík. Navíc, na tyhle věci už je to knowhow a to se netroubí do světa 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 77.50 (?), 20.7.2010 22:08

malyš může být ponořený někde kolem 10 m pod hladinou max, pokud bys ho dal třeba 30 m pod hladinu, tak bud nebude čerpat vůbec nebo sice bude, ale za chvíli odejde

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 2.231 (?), 19.7.2010 15:12

Vo vrtoch býva aj 15 - 20m vysoký vodný stĺpec, tak možno nebude treba dopravovať vodu až z tých 80m, to musíte vedieť vy, koľko tam máte vody. Čerpadlo by som dal asi 3 až 5 m nad dno ale nevieme akú má vrt výdatnosť ani výšku hladiny, tak to berte iba ako orientačné údaje. 

A už ste to tam napísal, tak vieme výšku hladiny. Ten malyš - no neviem, mne sa zdá že nebude stačiť a bude mu trvať veľmi dlho kým tu vašu "Flašu" naplní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
osramc - (5) - 16.85 (?), 19.7.2010 15:36

:) OK, děkuji za názory. Pokusím se vyhledat toho krtka, který to dělal a dotlačit ho k nějakému trvalejšímu řešení.  Přeji hezký den. O.S

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 221.214 (?), 19.7.2010 17:17

80 m to je dost síla, mám to tak daleko od vrat k domu a představa, že je to hloubka studny- no potěš příroda. Proč ale píšu - pomáhal jsem někomu vyrobit přípravek na tahání spadlého čerpadla z vrtané studny a od té doby vím, že PRŸ má být zavěšené na něčem pružném -  nylonový provaz a pod. Tohle bylo totiž pro jistotu zavěššené na řetězu a ten to závěsné oko probrousil. Asi bych volil i zdvojený závěs: 1) z nerezového lanka ,které bych měl do zálohy pro případ nouzového vytažení, lano by neneslo váhu čerpací soustavy a 2) zmíněnou šňůru   umožňující pružení při vibracích, která by to celé nesla. .Mně by to asi nedalo a tak po 3 letech bych to vytáhl na kontrolu. Na čerpadle bych nešetřil- v porovnání s cenou studny...

Ale nejsem z oboru a mohu se mýlit.

Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.74 (?), 19.7.2010 19:59

Čerpadlo nautila do 120M výtlaku, žádná hadice ale černý poliš na tlakovou vodu neboli polipropilen 1coul a zavěsit na najlonové llano a nezapomenout na hlídání hladiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 196.253 (?), 19.7.2010 20:14

Černý je polyethylen, nikoliv polypropylen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
prasil - (34) - 241.39 (?), 20.7.2010 18:19
Čerpadlo se usazuje cca 1m nad dno vrtu - kdyby se usadilo vysoko, bude se na dně usazovat kal.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 151.252 (?), 20.7.2010 21:51

Mám 30M vrtanou studnu.V žádném případě nezajištovat nebo netahat čerpadlo napájecím kabel, jak tu někdo radil! Kabel se prodře nebo přerve.Mám čerpadlo Nautila a ocelové pozink trubky.Ale i pokud dáte černé tlakové a použijete nylon úvaz, připravte se na to, že až jednou bude třeba čerpadlo tahat na opravu, tak rukama jej nevytáhnete ani pokud bude jen 50M hluboko.Stačí si spočítat váhu vodního sloupce v trubce.

Jinak nechápu tu vychytávku 80M vrtu, když voda je cca už od 45M.Na co cca 40M vodního sloupce ve vrtu, když čerpadlo plánujete stejně v cca polovině vrtu??

A čerpadlo na ocelové trubce je dosti pevně ukotveno na rozdíl od čerpadla na plastové trubce, které při každém zapnutí logicky řádně klepne do boku vrtu a hrozí jak zakalení vody, tak mechanické poškození trubky nebo kabelu-časem.Mám v celé délce vrtu naraženou ocelovou trubku v šířce vrtu, ale nevím zda je to standart i dnes.Pokud je a jakože ve velké hloubce je -skála, možná už dnes firmy ani ocelovou výztuž vrtu po celé výšce vrtu nedáváají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika