vertikulator trávníku



host - 119.226 (?)
11.4.2006 15:41
Koupil jsem AL-KO 32 VLE COMBI CARE, prave protoze ma jak dratky tak noze. Obecne se dratky nedoporucuji (a rychleji se opotrebuji), ja je pouzivam na "vycesani" jehlici a dalsiho neporadku z okolnich stromu. Noze na prozerezani drnu. Cena je cca. 3300,-. Mam 600m2. Jinak s rozdilnou vyskou, si myslim, ze Vam to postupne pomuze. Ja se na nekterych mistech pri vysokem nastaveni do lokalni prohlubne nedostanu a  hrbol  se mi  zvertikutaluje = prohluben dopiskovat hrbol popr. dosit. Samozrejme to neni na mesic, ale postupne na par sezon. Kos je podle me podminkou. Pujcovnu jsem  zvazoval take, ale kdyz to vsechno spocitate tak do konce zaruky pristroje jste na svem. A na okraj to co jsem "vydratkoval" vypada na idealni material na vermi/kompostovani.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host, 15.12.2005 21:09, zobrazeno: 34162x
Prosím o zkušenosti s vertikulatory - máme 400 m zahrádku u lesa,postupem let zarůstající mechem - uvažuji koupit elektrický vertikulátor ,ale investice 6 - 8.000 Kč pro použití 3x ročně se mi zdá moc.Navíc je plocha zvlněná,protože se mi nelíbí rovný plac a tak nastanou i problémy s nastavením výšky.
Prosím o Vaše zkušenosti a rady. Děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 124.250 (?), 9.4.2006 21:35
Zvažuji také koupi tohoto pomocníka, bohužel si myslím že provzdušňování trávníku u nás není moc vžité, a tak rad a skušeností je poskrovnu.
    Já osobně řeším  zda "drápkový" či "nožový", rozhodně elektrický (i když mám cca 700 m) ten kabel si občas přece natáhnu. Cenová relace je dnes okolo 4-5 tisíc.
    Další variantou jsou ale také půjčovny- cca 300-500 na den.Ale svoje je svoje.
Na závěr- je to VERTIKUTÁTOR
S pozdravem Milan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 119.226 (?), 11.4.2006 15:41
Koupil jsem AL-KO 32 VLE COMBI CARE, prave protoze ma jak dratky tak noze. Obecne se dratky nedoporucuji (a rychleji se opotrebuji), ja je pouzivam na "vycesani" jehlici a dalsiho neporadku z okolnich stromu. Noze na prozerezani drnu. Cena je cca. 3300,-. Mam 600m2. Jinak s rozdilnou vyskou, si myslim, ze Vam to postupne pomuze. Ja se na nekterych mistech pri vysokem nastaveni do lokalni prohlubne nedostanu a  hrbol  se mi  zvertikutaluje = prohluben dopiskovat hrbol popr. dosit. Samozrejme to neni na mesic, ale postupne na par sezon. Kos je podle me podminkou. Pujcovnu jsem  zvazoval take, ale kdyz to vsechno spocitate tak do konce zaruky pristroje jste na svem. A na okraj to co jsem "vydratkoval" vypada na idealni material na vermi/kompostovani.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 127.19 (?), 16.8.2006 10:07
Zvažuji nákup tohoto typu, tak by mě zajímalo, jak jste po určité době spokojen se spolehlivostí. Je údajně vyroben v Číně, na rozdíl od typu Alko 36VE, který je  z Rakouska a jsou na něj časté reklamace. Děkuji 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 216.185 (?), 16.8.2006 19:20
Dobrý den,také jsem si minulý týden koupil AL-KO 32 VLE combi care.První zajímavost a postřehy-jelikož jsem chtěl jenom stroj bez drátkú a oni moment. ten tip neměli prodali mě hned combi care bez těch drátků s tím že je to úplně stejný stroj.Jak se teď  zhora dovídám tak to není pravda-Austria-Čína.Další věc-výměna nožů.V prodejně mně řekli že se vyměňuje celá hřídel s noži,přitom v návodu se dají měnit nože jednotlivě.Další věc-cena.Myslím si že AL-KO je cenově asi nejníž v porovnání s jinýma značkama.Pracovně zatím moc zkušeností nemám, jenom srovnání s
 benz. vert. z půjčovny-to je jiná práce,ale také jiná kapitola.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 109.57 (?), 18.8.2006 17:30
Zdravím, takže pokud nevíte zda-li ten či onon, cotak koupit oba jmenuje se to Brill 28VE/RL stojí 3890,- a má obojí. Výrobce ho doporučuje na plochy asi do 500m2.
Jinak další možností je koupě sekačky Brill řady Hattrick jež je v přední části stroje vybaven provzdušňovacím drátkovým kartáčem, tudíž pokaždé když sekáte můžute i provzdušňovat. Lehkým pootočením lze kartáč vypnout. Jsou elektrické i benzínové. Co?
                                      Fiška
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 77.142 (?), 3.9.2006 16:28
Vertikutátor a jeho kvalita je úměrná počtu nožů a jejich vzdálenosti. Určitě bych nekoukal na cenu - raději bych si ho půjčil. Velmi kvalitní je zn.Solo, používám ji skoro pořád, nožů hodně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.133 (?), 11.9.2011 4:18

Připojím svoji zkušenost. Dal jsem na rady zde na fóru a koupil vertikutátor Bosch AVR 1100 a jsem velmi spokojen. Má 4 velké kola což je při nerovnostech trávníku obrovská výhoda, zajímavý a funkční systém volného zavěšení nožů o proti jiným strojům, kde je vše na pevno, velký koš což je opravdu potřeba a 4násobné nastavení pracovní výšky. Pro standartní vertikutaci používám hodnotu -5mm a pro vyčesání(náhražka drátků/pružinek) nastavím hodnotu 0. Pro představu, na jaře jsem prováděl vertikutaci a bylo toho narvaný vozík za auto. Teď v létě jsem to posekal na nejnižší nastavení sekačky a naplnil šest 60ti litrových košů. Pak jsem to vyčesal vertikutátorem a naplnil dalších osm 50ti litrových košů. Zatravněný pozemek mám asi 700m a jde to docela rychle. Až na tu el. šňůru, člověk si rychle zvykne na svobodu benzínového stroje. Sehnat se dá někde od 4 tisíc takže o proti zmiňovaným to není až tak velký rozdíl. Mrkněte se na to, určitě stojí za zvážení... Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika