Vari



host - 176.91 (?)
8.9.2015 6:52

Považuji za důležité napsat, že rozjezd u mého Vari , se velice zlepšil.Jednoduše po přečtení manuálu a několika článků tady jsem si uvědomil, že motor můžu ihned nakrmit na plný plyn a ostředivá spojka si to přebere.Před tím jsem zvolna přidával plyn a když to nejelo, dal jsem jedna.(bylo to nové).Nesouhlasím že motor 160cm3 není na práci.I s 50cm3 se dá orat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 176.91 (?), 8.4.2015 7:09

No tak mi to vysvětlete proč to minule šlo a teď to nejde.To by mě zajímalo.Mě to nejde od začátku se rozjíždět v poli i s prázdným na dvojku.A přes to že vím že to bude vopruz jet 200m na jedna.A stejně když slezete a stroj rozjedete mírnou pomocí, tak zjistíte, že dvojka je rychlá a v poli stroj skáče.Ubrat nemůžete, protože se stroj zastaví.Prostě to nedělám.Přečetl jsem si, že se ničí spojka.Ta pak přestane fungovat.Pak se tu začnou lidi ptát.Protože si s tím neví rady.Rozumíte pane Chytrý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 147.46 (?), 7.9.2015 22:33

Že vám to nejde od začátku, tak to neni chyba obsluhy. Nejspíš to bude chyba při volbě motoru projektantem. Chyba je také do jisté míry u vás. Člověk znalý problematiky různých typů motorů si to uvědomí, ale obyčejně pozdě. Motor GCV160 u malotraktoru je skutečně jen pro zábavu, ne na práci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.9 (?), 8.9.2015 5:24
Stále stejné kecy konkurence, případně neschopného mezikusu. To samé s rajčákem, tedy pákou plynu. Nemá polohu jenom želva *zajíc* sytič, lze měnit otáčky plynule přidávat. Rozjezd na 1 v těžkém terénu s nákladem, rozjezd na 2, P na tvrdém po rovině, z kopce. Honda na Vari je skutečně pro zábavu a radost z práce. 20 let s Vari Honda bez závady.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.95 (?), 8.9.2015 12:36

O schopnosti, nebo neschopnosti toho, nebo onoho mezikusu by se dalo diskutovat, nejlépe z očí do očí, protože anonymní internet může vše. Příště si nechte označní mezikus pro sebe. Dokažte, že kecy nemáte vy. Jestli s tím šmrndáte okolo vlastního, nebo zděděného domu, kde velikost parcely se zastavěnou plochou činí 800metrů čtverečních, tak si opravdu jen hrajete. Neznám komunál, ani žádné zahradnictví, kde by tento stroj používali. Ale slyšel jsem, že na hračky a hraní nemají peníze, ani ti, ani oni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.9 (?), 8.9.2015 13:26
Jak chcete dokázat, že nemám kecy? V.Č. stroje mohu ofotit, valnou šanci, že uvěříte nevidím. Uvěřit totiž nechcete. Každý stroj má svoje ideální využití, na hektary jsou jiné stroje. Komunál Vari používá, obecní úřady, zahradnictví.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 8.9.2015 6:52

Považuji za důležité napsat, že rozjezd u mého Vari , se velice zlepšil.Jednoduše po přečtení manuálu a několika článků tady jsem si uvědomil, že motor můžu ihned nakrmit na plný plyn a ostředivá spojka si to přebere.Před tím jsem zvolna přidával plyn a když to nejelo, dal jsem jedna.(bylo to nové).Nesouhlasím že motor 160cm3 není na práci.I s 50cm3 se dá orat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.6 (?), 8.9.2015 9:37

Máte pravdu v jednom - motor o obsahu 160 ccm práci úplně v pohodě dá. Jediný rozdíl, který je při orbě, je vyšší spotřeba než u GCV 190, protože ta má větší točivý moment a tak maká s větší lehkostí. Jinak GCV 160 na všechny práce plně dostačuje a je to vynikající pohonná jednotka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.34 (?), 9.9.2015 18:51

Ctělo to, podívat se  hned  ,jak se  stím má zacházet, jinak taky  souhlasím  ,s tím  ,že 160  GXV práci udělá  a hodně  ,u mne  už 15tou  sezónu.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 10.9.2015 7:40

To máte pravdu, že se chtělo podívat hned.Některé věci vám však dojdou později nebo o nich manual moc nepojednává.Např. tu bylo řešeno, že Vari Globál jednomu pánovi táhne do strany.Mohlo to být, nestejně nafoukanýma kolama, různou velikostí plášťů a já nevím co ještě.Koho by napadlo, že při rychlejší jízdě se samy vypojí kolíky ze záběru sespekt. jeden.Musíte zastavit a dát ho tam zpět.Jinak to táhne do strany.Druhý den jedete a v tom samem místě se to opakuje.Zatočíte na polňačku a je kolík venku.Vyskočí z vodících drážek, pootočí se a už nezaskočí tam, kde byl před tím.Až se kolíky ojedou nebo zmizí tuk, problem se ztratí.Dávám to jako příklad, že jsem na to nepřišel hned, ale později.Mašinka je to krásná.O sílu např při orání moc nejde.Když je to tvrdé, nebo jedno kolo jde po mazlavém kompostu/zeleném hnojení, tak vám nepomůže ani plná sada závaží.Na to tam jsou 2 kolečka u nastav.tělesa, nebo kompost o neco starší, tedy suchý a pak taky si myslím, výběr počasí.Nepotřebuji orat, když prší.Zdar. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.170 (?), 10.9.2015 10:00
Mašinka je to opravdu výborná. Nedávno jsem velmi výhodně koupil GXV 65. Majitel tak šetřil na oleji, že tam žádný nedával. Výměna ojnice za 500 Kč, sada kroužků a motor je zase v pořádku. Dám nějaké foto ze záběhu motoru během odvozu dřeva.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika