Ucpany tunel



host - 18.54 (?)
15.6.2011 22:18

Dobrý den, tento model zrovna sbírá velice dobře. Je potřeba zkontrolovat jestli máte stroj osazen sběracím nebo mulčovacím nožem. Sběrací nůž má na konci větší křidélka pro lepší proudění vzduchu. S tímto traktorem jsem sekal i po dešti trávu do 10cm a sbíral k mému překvapení velice dobře.

S pozdravem Petr

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 243.217 (?), 14.6.2011 15:55, zobrazeno: 17356x

Dobry den. Poridil jsem si HQ CTH 126 mam za sebou 2 sekani a pokazde stejny problem-ucpany tunel ke kosi. Jezdim pomalu trava je nizka a mokra take neni. Ma nekdo zkusenosti s timto traktorem nebo by mi mohl nekdo poradit co delam spatne ci co mam vylepsit? Zkousel jsem i jezdim kolem domku kde mam nizky travnik a s normalni sekacku beham 2X rychleji nez jsem jel s trakturkem... Noze jsou pochopitelne ostre... Diky za pomoc...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.214 (?), 14.6.2011 16:07

Vy tady ty příspěvky na foru asi moc nečtete, že?

Prostě je to u těchto strojů běžná věc.Záleží na spoustě faktorů (tráva nemusí být nutně mokrá, stačí i hodně šťavnatá, můžete přibrat s trávou i krtinu... a hlavně sekejte na plný plyn. Víc Vám nikdo neporadí, je to prostě konstrukční vlastnost (nejen) tohoto stroje a (nejen) této značky. Je tu o tom řada zmínek a jejich ignorování se nevyplácí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.217 (?), 14.6.2011 17:28

projizdel jsem to tu dost a nic neignoroval pouze jsem nenasel to co jsem hledal.  ale kazdopadne dekuji za odpoved...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 191.214 (?), 14.6.2011 18:37

Tak to je škoda, že jste diskuse na toto téma nenašel. Nemusí být pod názvem Vašeho stroje ale pod podobnými diskusemi celkově o travních traktorech a je to hledání a čtení pořád dokola. Je to prostě konstrukční problém tohoto a nejen tohoto stroje.Podobně zoufale je na tom kde co, jen se to majitelům těžko přiznává. Jen velmi málo podobných strojů tento problém nemá. Nehraje v tom žádnou roli výkon motoru ale otáčky nožů, počet nožů, tvar nožů, tvar krytu nožů, tvar a umístění výhozového tunelu... Traktůrky s kvalitním "blbuvzdorným" sběrem mají výhozový tunel mezi zadními koly(ne nad nimi),nebo mají sběr řešen mechanickými kartáči a jsou až v cenových relacích ze kterých by se Vám udělalo nevolno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 18.54 (?), 15.6.2011 22:18

Dobrý den, tento model zrovna sbírá velice dobře. Je potřeba zkontrolovat jestli máte stroj osazen sběracím nebo mulčovacím nožem. Sběrací nůž má na konci větší křidélka pro lepší proudění vzduchu. S tímto traktorem jsem sekal i po dešti trávu do 10cm a sbíral k mému překvapení velice dobře.

S pozdravem Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 34.216 (?), 16.6.2011 19:37

Zdravím, téměř všechny podmínky dobrého sběru posekané trávy do zásobníku byly popsány, ale na tu hlavní se jaksi zapomíná. Dopravit posekanou trávu do koše nepomůže sebevíc otáček, pokud nebude lišta mít možnost přisávat dostatek vzduchu, neboť jeho proud je dopravcem posekané trávy. Takže je hlavní podmínkou seřídit lištu tak, aby se neplazila po zemi a byl zajištěn dostatečný přísun vzduchu k nožům. No a připomínat poměr rychlosti pojezdu vůči výšce a hustotě porostu snad není nutné. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 108.254 (?), 17.6.2011 12:18

nechejte si traktor zkontrolovat vaším prodejcem, letos běžela od dovozce (Husqvarna česko) informace že nějaká serie CTH 126 byla chybně na výrobní lince osazena namísto sběracím nožem nožem mulčovacím. Tuším že říkali že stačí vzít nůž k prodejci (se záručním listem), tam Vám jej bezplatně vymění. Pokud je nůž v pořádku pomůže zvýšit otáčky motoru na cca 3.100-3.300ot.min - nejlépe prodejcovým servisem.

Z.F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 239.112 (?), 17.6.2011 17:30

Ještě že nemám traktor Husqvarna. Kolega včera jásal, že nemá od nich sekačku s bočním tunelem do koše.Ti snad už umí jen pily na dřevo. I spodní unašeč držící rotující kotouč na křováku mají z modrého plastu, kde jiné značky používají ocel. Šetří kde se dá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 108.254 (?), 17.6.2011 18:29

Nechápu. CTH 126 je celkem jednoduchý a spolehlivý traktor. Že šikulové na lince vzali sekací plošinu s namontovaným nožem z LT126 a dali ho do CTH126 se bohužel může stát. Plošina je úplně stejná liší se jen montáží tunelu/ deflektoru na boční výhoz a nožem. Šetří se úplně všude, obávám se ža na Vašem traktoru se taky někde pěkně ušetřilo. K sekačkám Husqvarna LC s bočním kanálem do koše bych řekl jen že majitelé si je docela pochvalují a problémy jsou jen s nesprávně zvoleným použitím např na terasovitou zahradu. Za to stroj nemůže. Ohledně plnění koše si nikdo nestěžoval! Naopak, koš je nafoukaný pěkně doplna do tvaru krychle a to i s mulčovacím nožem LC48V! Taky jsme čekali jak budou zákazníci prskat a je to prozatím přesně naopak. Ke kluzákům nože co dodat, někdo to dělá tak, jiný jinak. Až probrousíte ocelovou misku a její vnější plášť Vám při sekání proletí mezi nohami, ještě budete vzpomínat na plastovou misku Husqvarny, které se jen obrousí plast. Každý má svoje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 59.37 (?), 19.6.2011 12:33

ještě že od nich nemám ani pilu, páč po špatných zkušenostech s křovákem nechci od nich doma už nic

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika